Skocz do zawartości

Dobre nawyki


Rekomendowane odpowiedzi

51 minutes ago, Hatmehit said:

Wczesne wstawanie jest bardzo propagowane przez kulturę jako produktywne, to moim zdaniem nic złego, gdyż z tego co wiem wiele osób uważa, że powinno długo spać, mimo że jest to niezgodne z ich naturą. 

Właśnie o to mi chodzi, o to automatyczne łączenie późnego wstawania z długim spaniem a tym samym lenistwem.

Ktoś kto wstaje o 5 jest postrzegany jako pracowity nawet jeśli chodzi spać o 20. 

A ktoś kto do późna w nocy pracuje i wstaje o 9 jest postrzegany jako leniwy, mimo że mógł spać dużo mniej i pracować więcej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypracowałam nam dobre nawyki w związku, czyli między innymi wspólne jedzenie posiłków. 

Wstajemy, zanoszę mojemu kawę,  40 minut po przebudzeniu mojego serwuje nam śniadanie, które jemy razem chyba, że mój ma dużo pracy czy konferencje to zanoszę mu na górę, o 13 serwuje  wspólny obiad, koło 20 serwuje wspólną kolację. 

Pomimo napiętych grafików zawsze koło 22 mamy zbiórkę na dole i to jest nas czas. 

Wydaje mi się,  że takie wspólne nawyki są korzystne dla związku i oboje czulibyśmy się źle gdyby coś nam zaburzyło ten rytm. ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.