Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
trop

Telefon do 1500 zł

Recommended Posts

Bracia, nadszedł czas by wymienić mojego Huja P20 Mate na coś lepszego. W sumie to najbardziej mi zależy by miał dobry aparat, szybkie ładowanie, nie zawieszał się i miał płatności zbliżeniowe. 

Patrzę po necie to tyle jest ofert że bania mała. Więc pytam Was drodzy Forumowicze. Polecicie coś? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od siebie mogę polecić jakiś model Xiaomi zerknij na Banggood co można kupić w tej cenie, lub zajrzyj na Telchina.pl na promocje telefonów i co tam ciekawego polecają lub jakieś kody zniżkowe. Oczywiście można wziąć jakiegoś Samsunga lubię bardzo te telefony. Używałem ich przez ostatnie 10 lat i byłem zadowolony ale obecnie jestem również bardzo zadowolony z Xiaomi. 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Jakiś Xiaomi będzie dobry. Model 9 albo 10. Kilka osób z pracy ma xiaomi i zadowoleni. 

Recenzje o telefonach można zobaczyć m.in. na Youtube kanał 

Mobzilla 

:)

Edited by nowy00
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefony Xiaomi mają świetny performance, ja jednak lubię samsungi. To dla mnie taki pewny zakup i wiem, że będę go używał ze 3 lata. 
W tej cenie znajdziesz Samsung Galaxy A51. Na tej stronie znajdziesz recenzję video Bartka Kułakowskiego Recenzja samsung galaxy a51

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trop bierz Xiaomi śmiało. Ze swojej strony, mogę polecić te z serii Redmi Note. Nie wiem jak podchodzisz do kwestii gwarancyjnych, niby te kupione w salonie mają "gwarancję". Ja jednak zawsze brałem z aliexpress, zawsze taniej i nigdy się nie zawiodłem.

@trop aaa i jeszcze jedna sprawa dotycząca brania z aliexpress 😂 jak już, to tylko wtedy zamawiaj, gdy jest opcja kurierem w przystępnej cenie.

 

Ja za którymś razem niestety trafiłem na celników i zabulilem łącznie za telefon 800 zł, dodatkowe 200 dla państwa polskiego.

 

Dzieje się tak, gdyż zrobili nowy punkt na przesyłki z Chin i teraz "podejrzane" paczki o większej wartości są znacznie częściej kontrolowane. To chyba ważniejsze niż poprzedni post 😁

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gnukij1 @trop Ja z kolei polecam kupowanie na Banggood ceny dobre, często promki i bardzo dobre ceny. Na forum telchina można też śledzić czy są promki lub podają kody obniżające cenę. A czasami są gdzieś na stronie sklepu.

Czasami możliwa wysyłka z europy więc i 100% bez Vat i w kilka dni ale za to troszkę drożej. 

Nawet jak z Chin wysyłają to ona najpierw idzie do Europy chyba jakimś pakietem zbiorczym jest jakby wysyłana z Holandii/Belgii czy tam innego kraju. 

Jak dostajesz numer śledzenia to on jest większość czasu nieaktywny aż tu nagle po przeszło tygodniu cyk Start w Belgii i idzie do Polski GLS-em w te 2-3 dni. I jest bez VAT.

Kiedyś można było wykupić ubezpieczenie od opłat celnych, teraz już jest w cenie. Więc w razie W to chyba 50% kosztów zwracają a może całość, jest jeszcze ubezpieczenie od zniszczenia, zagubienia itp Ale ja nie biorę tego ale trzeba uważać bo zaznacza się z automatu i trzeba odznaczyć. 

Ja w ostatnim pół roku kupiłem tam dwa tel Xiaomi 

 • Like 1
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam A51 i średnio jestem zadowolony. Brakuje mu mocy.

Lepiej dołożyć do A71. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By Analconda
   Siema!
   Na streamie pojawiły się narzekania na YT, że nie można słuchać na wygaszonym ekranie a u Google ta opcja kosztuje 20zł miesięcznie.
   Dlatego tutaj macie to za darmo: https://www.xda-developers.com/youtube-vanced-apk/


   1. Ściągacie aplikacje w jakim kolorze chcecie. Pink to klasyczny wygląd Youtuba. Ale na telefony z amoledem black pomoże oszczędzić baterie.
   2. Aby móc zalogować się do konta google trzeba dodatkowo ściągnąć plik " MicroG Vanced "- jest on zaraz nad listą aplikacji Vanced.

   Aplikacja wygląda jak zwykły YT, działa stabilnie, odtwarza w tle (chyba ładuje same mp3 czyli oszczędza transfer)


   Dodam jeszcze, że przy instalowaniu takiej aplikacji z internetu będzie trzeba na chwile odblokować w telefonie instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. (telefon sam powinien przekierować do tego ustawienia)
  • By spacemarine
   Szanowni Państwo oraz Panie Marku @Marek Kotoński,
   piszę w tym wątku w nawiązaniu do audycji na Radio Samiec 2  pod tytułem "Czy smartfony i wi-fi zabijają człowieka? - samiecweb.pl"
        
   Od ponad roku zajmuje się tematyką pól elektromagnetycznych ponieważ mam chorobę neurodegeneracyjną. Przez wiele lat wydałem sporo pieniędzy na lekarzy w Polsce i za granicą i to z różnym skutkiem. Natomiast tematyka pól z eng. EMF (Electro Mgnetic Fields) podejrzewam jest niezwykle niedoszacowana jako czynnik, który obecnie w ogromnej mierze wpływa na nasze zdrowie, niestety negatywnie. Zdecydowałem się założyć ten temat w tym dziale, gdyż przy okazji mojej choroby natrafiłem, że również EMF wpływają na powstanie zespołu jelita drażliwego co pokaże w kolejnych odwołaniach do badań oraz książek napisanych przez lekarzy. Wiem że jest to temat kontrowersyjny, śmieszny i często kojarzy się z foliarstwem. Oczywiście można było do niego tak podchodzić z 20 lat temu, ale obecny stan wiedzy udowadnia, że jest absolutnie odwrotnie i wielu lekarzy oraz profesorów ostrzega przed tym zagrożeniem. Jest to oczywiście w przeciwieństwie do rozwijających się szybko technologii łączności oraz przesyłu danych, które są rynkiem wartym biliony dolarów na całym świecie.
      
   Prosiłbym o przeczytanie tego co napiszę oraz obejrzenie paru filmów, gdyż może to znacząco poprawić Wasz stan zdrowia. Proszę również o sprawdzenie samemu źródeł np poprzez google translate aby się przekonać że jest coś na rzeczy. Zaznaczam że w odnośnikach nie będzie bzdurnych stron, które opisują wiele bzdur w tej tematyce bazując na powszechnej nie wiedzy, gdyż jest to dość trudny temat.
      
   Zacznijmy od początku. Czym są pola elektromagnetyczne? Jest to zjawisko powszechnie występujące w naturze i polega na występowaniu zjawisku fal o różnej częstotliwości/długości fali. Co ciekawe ten zakres fal elektromagnetycznych jest bardzo szeroki i jedną z jego części jest światło widzialne, promieniowanie kosmiczne, podczerwone itd. 

   Na powyższym obrazku widać spektrum elektromagnetyczne. Po lewej stronie mamy niskie częstotliwości i przesuwając się w prawo mamy coraz wyższe częstotliwości pól elektromagnetycznych. Proszę zauważyć że im bardziej przesuwamy się w prawo tym długość fali się zmniejsza (szlaczek z opisem wavelength). Czyli po lewej stronie mamy niskie częstotliwości np z lini przesyłowych, monitorów w iluś herzach, ale przesuwając się w prawo np do telefonów komórkowych wkraczamy z zakres megaherzów oraz gigaherzów itd itd. Opisuję ten obrazek gdyż bardzo dobrze pokazuje również prawdziwe oraz sztuczne źródła pól elektromagnetycznych. Otóż większość źródeł na obrazku funkcjonuje w środowisku człowieka około stu lat albo i nawet mniej. W szczególności rozwój telefonii bezprzewodowej znacząco zmienił nasze środowisko w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Dodatkowo ze względu na zakres używanych częstotliwości pewne zakresy fal możemy różnie nazwać jak: niskie częstotliwości, spektrum fal radiowych, mikrofale, światło podczerwone/widzialne.ultra fiolet, promienie X oraz kosmiczne. Podsumowując tą część, ostatnie kilkadziesiąt lat to ogromny wzrost sztucznych pól EMF, które nigdy wcześniej nie występowały w środowisku człowieka, przez nie tyle tysiące a nawet miliony lat. Człowiek rozwijał się przy naturalnych źródłach fali się do nich przystosował jak słońce, naturalny rezonans Schumana z błyskawic burz itd
      
   Powstaje pytanie: jak zatem wpływają te sztuczne źródła pól elektromagnetycznych na nasze zdrowie? Jaki jest mechanizm? Jest to najważniejsze w tym wszystkim. Sztuczne pola mają efekt akumulacyjny w organizmach żywych. To nie jest tak, że ktoś przyłoży telefon do głowy i umrze. Te fale wpływają negatywnie na nasze komórki i ma to efekt akumulacyjny co udowodnił Amerykański Profesor Biochemii ora Nauk Medycznych Martin Pall i opublikował opis wpływu pól elektromagnetycznych na mechanizm VGCC komórek na Pubmedzie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3780531/ pod tytułem: "Electromagnetic fields act via activation of voltage-gated calcium channels to produce beneficial or adverse effects". W skrócie sztuczne pola elektromagnetyczne wpływają na kanały wapniowe bramkowane potencjałem tzw VGCC (z eng Voltage Gateway Calcium Channels), które są w każdych komórkach i odpowiedzialne są za przepuszczanie do wewnątrz komórki jonów wapnia, gdy są potrzebne. Problem jest jednak w tym że sztuczne pola np z telefonów komórkowych działają z ogromną siłą na te kanały powodując, że się otwierają i komórka jest zalewana jonami wapnia co powoduje stres oksydacyjny w komórce! To z kolei skutkuje gorszym jej działaniem, powstawaniem wolnych rodników, które powodują kolejne zniszczenia np DNA komórek. Bardzo ważne jest zrozumieć , że jest to proces powolny, gdyż organizm cały czas stara się zregenerować oraz naprawić, ale ciągła ekspozycja np latami powoduje powolne wyniszczanie organizmu. Nie jest to również proces jednorodny, tzn u jednej osoby może skutkować kompletnie innymi symptomami oraz chorobami niż u innej. Zwykle jednak wiąże się powszechnymi problemami występującymi w społeczeństwie jak problemy ze snem, gdyż EMF zaburzają proces produkcji melatoniny, problemy z koncentracją, regeneracją, płodnością, układem nerwowym itd.
   Bardzo polecam obejrzenie wielu filmów na youtube, właściwie wykładów Martin Pall'a, który dokładnie tłumaczy ten mechanizm oraz skutki np:
   Wykład ten jest dość długi, ale posiada napisy angielskie, które automatycznie można ustawić do tłumaczenia polskiego w playerze youtube.

   Przejdźmy teraz do tematyki IBS, gdyż słuchając w wielu filmach Pana Marka widać, że jest to duży problem. Co ciekawe da się również znaleźć materiały, że również pola EMF mogą powodować IBS. Przykładowo publikacja DR Vikas Nehru pod tytułem "Global Wireless Spiderweb: The Invisible Threat Posed by Wireless Radiation" wspomina, że stres oksydacyjny z sztucznych EMF może powodować IBS: https://books.google.pl/books?id=QT12DQAAQBAJ&pg=PT102&dq=emf+irritable+bowel+syndrome&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiKut2by8DkAhWrxaYKHW3ZAxsQ6AEIMTAB#v=onepage&q&f=false
   Link ten wskazuje na stronę książki, która oczywiście jest objęta prawem autorskim dlatego zachęcam do spojrzenia oraz wyszukania frazy "irritable bowel disease" w akapicie zaczynającym się od słów "Oxidative stress". Sama książka traktuje o falach radiowych i jak wpływają na zdrowie, natomiast jest tropem który warto podjąć. Poniżej tłumaczenie tego akapitu, nie będę wklejał screenschoota z eng ze względu na prawa autorskie. Proszę pamiętać, że pisze to Dr medycyny:
   "Stres oksydacyjny jest łączony z patogenezą wielopoziomową karcynogenezy, chorobami autoimmunologicznymi, chorobami układu krążenia, chorobami neurodegeneracyjnymi(Parkinson, Alzheimer, Lou Gehring, Huntington, zmiany naczyniowe), choroby mitochondrialne oraz oddechowe, bezpłodność, Syndrom Downa, autyzm, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, reumatoidalne zapalenie stawów, zespól jelita drażliwego, miażdżyca oraz starzenie się. Pola niskich częstotliwości wiąże się z dziecięcą białaczką."
    
   Proszę pamiętać, że ta tematyka nie jest powszechnie znana, nawet lekarze nie zdają sobie sprawy z takiego działania sztucznych pól elektromagnetycznych, ale powoli ta świadomość rośnie. W Polsce głośno mówią o tym np Profesor Alicja Bortkiewicz z Instytutu Medycyny i Pracy w Lodzi. Polecam jeden z wielu jej wykładów na youtube:

   Profesor Henryk Banach:
    
   Można tak wymieniać bez końca, ale oczywiście Ci specjaliści nie mają za sobą wielkiego kapitału, który ośmiesza tą tematyką i potencjalne zagrożenie. Powyższe materiały tyczą się wprowadzanej technologii 5G, ale są też dobrym wstępem do tej tematyki. Jeśli będzie zainteresowanie mogę podać więcej.
    
   Podsumowanie wpływu sztucznych pól elektromagnetycznych na zdrowie:
   - mają efekt akumulacyjny i często potrzeba lat aby były negatywne efekty, zwykle pierwsze są nieswoiste objawy jak problemy ze snem, koncentracją, brain fog itd
   - mechanizm jest znany jak EMF wpływają na zdrowie poprzez mechanizm VGCC opisanym przez Martina Pall'a
   - mogą powodować wiele różnych chorób ze względu na wpływ stresu oksydacyjnego na organizm. Nie tylko glejak w obrębie głowy, ale wiele innych jak choroby neurodegeneracyjne, autoimmunologiczne itd
   - jest ogromna dysproporcja kapitału firm telekomunikacyjnych a środowiska naukowego, które alarmuje o negatywnym wpływie EMF. Dlatego  mamy propagandę i ośmieszanie tej tematyki. Niestety strona która chce nagłośnić ten problem ma również jednostki, które potrafią uwierzyć we wszystko i opowiadające dziwne rzeczy co umniejsza siłę przekazu np że smaży mózgi i podobne rzeczy...
   - pola elektromagnetyczne oprócz światła nie mają praktycznie żadnych cech pozwalających na ich identyfikację przez człowieka bez specjalistycznych mierników. EMF nie mają zapachu, smaku, nie są widoczne prócz światła i co ważniejsze nie mamy zmysłu, który pozwalałby na ich identyfikacją, gdyż w większości są kompletnie sztuczne i pojawiły się w środowisku człowieka w ostatnich kilkudziesięciu latach.
    
   Jakie są źródła sztucznych pól elektromagnetycznych:
   - telefony komórkowe
   - telefony bezprzewodowe DECT, które promieniują często nawet jak stoją w swojej stacji i są nie używane
   - stacje bazowe telefonii komórkowej, których ilość jest coraz gęstsza
   - modemy wifi
   - słuchawki, klawiatury, myszki oraz inne akcesoria bluetooth
   - radary
   - i wiele innych...
    
   Jak można ograniczyć swoją ekspozycję:
   - używać telefony w trybie samolotowym
   - korzystać  z telefonu podłączonego przewodowo do internetu. Iphony poprzez specjalny kabel np lightning  do usb i modemu usb. Android podobnie lub przez komputer i poprzez tzw "Reverse tathering" opisanym na filmie np tu. W taim trybie nada można korzystać z skype, massangera, internetu itd.
   - tworzyć dystans od telefony gdy go używamy np dzwoniąc. Siła fal radiowych maleje z kwadratem odległości. Używając np zestawy słuchawkowego, kablowego! oraz trzymając telefon przed sobą znacząco zmniejszamy swoją ekspozycję.
   - wyłączać telefon na noc jeśli trzymamy go przy łóżku albo ustawiać tryb samolotowy
   - wyłączyć wifi w domu, preferować połączenia kablowe. Uwaga czasem dostawcy mają w modemach drugą ogólnodostępną sieć wifi dla innych użytkowników, którą da się jedynie wyłączyć w panelu administratora na witrynie operatora!
   - nie używać telefonu w autobusie czy samochodzie, które są częściowo metalowymi puszkami i działają jak klatka Faradaya. Telefon musi w nich działać z silniejszą mocą aby mieć dobry sygnał
   - tryb samolotowy dla telefonu noszonego z spodniach czy kieszeni koszuli. Jeśli ktoś latami nosi telefon w okolicach brzucha, nawet jak nie  rozmawia to musi pamiętać że  telefon co chwila łączy się z stacją bazową aby mieć pewność że ma połączenie, czy odebrać rozmowę, sms czy dane z internetu.
    
    
   Piszę ten temat w sekcji IBS aby Pan Panie Marku się zastanowił nad tą tematyką. Od miesięcy sam się edukuje w tym zagadnieniu aby sobie pomóc, ale bez znajomości w pełni tematu można sobie wręcz zaszkodzić. Przykładowo w nagraniu wspominał Pan że używa słuchawki bluetooth. Zdziwiłby się Pan jak wysokie wartości fal radiowych generują takie urządzenia. Zresztą ma Pan wtedy dwa źródła, które na Pana wpływają telefon komunikujący się z stacją bazową, który musi pracować z sporą mocą, gdyż mieszka Pan w małej miejscowości, a drugie źródło sama słuchawka. Kolejne źródła to wifi oraz bezprzewodowe peryferia w komputerze. Ja rozumiem że u Pana stres spowodowany sprawami sądowymi oraz hejterami ma również duży wpływ, ale te sztuczne źródła emf jeszcze tylko sprawę pogarszają. Ekspozycja sprawia, że gorzej Panu wytwarza się melatonina, ma Pan gorszy sen regenerację, telefon w kieszeni to bezpośrednia ekspozycja na Pana organy w brzuchu itd. 
   Kolejna sprawa to zaburzony cykl dobowy przez nadmierne źródła niebieskiego światła. Pracuje Pan od lat przy komputerze i to w późnych porach nocnych. Budowa monitorów sprawia, że generują ogromną ilość sztucznego niebieskiego światła, które w normalnym środowisku pojawia się wyłącznie wcześnie rano jako sygnał dla organizmu aby go pobudzić do pracy. Wszelkie ekrany z telefonów, monitorów itd wytwarzają takie silne niebieskie światło jako komponent całego spektrum, co sprawia że organizm jest pobudzony, ale po latach pojawia się ciągłe zmęczenie, zaburzenie procesu tworzenia się melatoniny/dobrego snu i rozregulowanie cyklu dobowego. Więcej na ten ten temat może Pan przeczytać tutaj:
   http://www.elektroonline.pl/news/7754,Wplyw-jakosci-swiatla-na-cykl-dobowy-i-zdrowy-sen
   https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/bezsennosc/71289,zaburzenia-rytmu-okolodobowego
   Tutaj mogą pomóc specjalne okulary tzw blue light blockers, które powinno się stosować przy pracy z monitorami, szczególnie po południu, gdzie naturalnie nie ma tak silnego niebieskiego komponentu światła w przyrodzie. Polecam np okulary spectra479, które sam stosuje, mają barwę bursztynową gdyż blokują całe spektrum niebieskie: https://www.amazon.com/stores/Spectra479/Homepage/page/27B90A7D-B72F-4291-B7F4-B76AA3CF4A6E Jaśniejsze okulary np gamingowe to strata czasu bo blokują małą porcję, a Pan już jest sporo rozregulowany. Kolejna sprawa, orgonit to jest kompletna bzdura i żerowanie na ludziach, którzy nie mają miernika, którzy nie są w stanie sprawdzić czy cokolwiek takie kamienie zmieniają. Ja testowałem i to jest placebo oraz strata czasu. Jak już coś chce się zrobić na poważnie to można ekranować np sypialnie farbą gigahertz solutions albo sotoswać specjalne materiały które odbijają fale radiowe np tzw silver fabric. Te wszystkie kamyki, odpromienniki  to strata pieniędzy oraz czasu i zdrowia.


   Na koniec chciałbym podać kilka dodatkowych źródeł które mogą Was zainteresować, część z nich będzie po angielsku, ale warto je sprawdzić, gdyż te sztuczne pola wpływają na nas wszystkich.
   - Wykład po polsku: Szkodliwe skutki pól elektromagnetycznych - prof. Dominique Belpomme
   - Wykład Dr Devry Davis w wpływie sztucznych pól na zdrowie człowieka a w szczególności dzieci, eng.
   - Opracowanie Europaem 2016, które jest podsumowaniem ostatnich dekad o negatywnym wpływie emf na zdrowie, kliknąć download full text pdf, eng.
   - Wykład Prof. Dr. Hab. Włodzimierza Klonowskiego i Nietermicznych wpływach pól elektromagnetycznych na organizm żywe, pl.
   - Wykład szwedzkiego onkologa Prof. Hardell na spotkaniu w parlamencie w Estonii o negatywnym wpływie EMF na zdrowie, eng

   Na koniec chciałbym podkreślić że to co tutaj przedstawiłem to dość cenna wiedza za którą zapłaciłem czasem i pieniędzmi. Tak dokładnie, ale zw względu że mi to forum oraz książki/nagrania sporo pomogły to postanowiłem zamieścić dla szerszego grona. Co jest ważne, że wszyscy odczujemy kiedyś skutki sztucznych pól, szczególnie w związku wprowadzeniem technologi 5G, gdzie tych źródeł będzie dziesiątki czy nawet setki razy więcej od samych stacji bazowych oraz urządzeń IOT itd. Napisałem ten wątek aby mieć spokojne sumienie, bo wiem że część osób go kompletnie oleje, ale wtedy będą mięli pretensje wyłącznie do siebie. Dla wielu osób z tego co widzę jest to ostatni dzwonek, dlatego jeśli ktoś jest zainteresowany i ma pytania chętnie na nie odpowiem i pomogę. Co ciekawe większość osób nawet nie wie, że ich problemy z płodnością w dużej mierze związane są w wyniku noszenia telefonu w spodniach, a to wiąże się z kolejnymi rzeczami jak poziom testosteronu itd.
    
   Pozdrawiam Serdecznie i życzę zdrowia
  • By CzarnyR
   Witam otóż dzwonił do mnie ktoś z zastrzeżonego przez syntezator mowy niczym człowiek służb . Rzekł, że przed chwilą rozmawiałem, z jego narzeczoną. Raczej nie bluzgał nie do końca zrozumiałem o co chodzi bo się zaczęło ciąć i w końcu się rozłączyłem milczał gdy pytałem a pod koniec śmiech jakby 2-3 osoby bo syntezator dla każdej chyba będzie miał inne brzmienie. (mam koleżanki mężatki, nie spotykam nie rucham żadnych :D) Jednak podczas rozmowy czułem po prostu wydzielającą się adrenalinę strach/wkurwienie/niepokój. Później myśli że może ktoś mnie z kimś myli i zrobi krzywdę itp mam trochę natury gościa wrażliwca nie robię z siebie żadnego mecha-alfa-psychola aczkolwiek w papę dać umiem jeśli zajdzie taka potrzeba. Co sądzicie o tym? Może głupie żarty jednak mnie takie coś nie śmieszy w żadnym wypadku jak reagujecie bądź może mieliście takie sytuacje? PS. Jeśli ja miałbym dzwonić do kogoś bo rozmawia z moją księżniczką (za czasów białorycerstwa) zrobiłbym to normalnie bez ukrywania się. Jeszcze raz powtarzam nie bajeruję z żadną  jestem bardziej po stronie black pilu. 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.