Skocz do zawartości

Ryzyko skrętu jądra


harel.

Rekomendowane odpowiedzi

Część z nas ma luźny worek skórny. Czy też miewacie czasem sytuacje, że jedno jądro jest położone prostopadle albo na ukos do drugiego? I wtedy nie wiadomo, w którą stronę (i czy w ogóle) je obrócić? Rezultatem obrócenia (skręcenia) jądra jest najczęściej konieczność jego usunięcia, więc pytanie nie jest głupie.

 

W wieku 16-18 lat miałem tak ciasny worek skórny, że nawet pamiętam, że szukałem w Internecie, jak go rozciągnąć, bo jądra uciekały często do góry. Teraz jestem 10 lat starszy i jest luz. Czy też obserwujecie, że z ubiegiem lat i z wiekiem worek skórny staje się coraz luźniejszy? Pytam, bo zastanawiam się, czy w moim przypadku to wina noszenia zbyt luźnej bielizny albo chodzenia w samych spodniach, czy też proces naturalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiekiem jądra się opuszczają.

A co do skrętu, to nic na ten temat nie wiem. Czytałem tylko kiedyś, że jeden facet miał raz po raz skręty i mu amputowali oba jądra co skończyło się jakąś farmakoterapią. Temat więc wcale nie błahy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.