Skocz do zawartości

Fascynacja steampunkowym rzemiosłem


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam niestety warsztatu, bo dawno nie mieszkam w domu, tak to bywa ale za młodzika, robiłem różne wynalazki, elektroniczne ale i ślusarkę, np uchwyt do zapalarki z karnisza. Profesjonalna robota, nitowana termokurczliwymi nitami własnej produkcji. Takie tam wynalazki. Fajna rzecz i cieszy, bardziej niż instagramowy/fejsbukowy ekshibicjonizm.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maroon napisał:

To co wymieniasz, to też są nisze. Owszem nieco znane, ale nisze.

Tutaj bym jednak zdecydowanie rozróżnił kulturę masową, od kultury w ujęciu szerokim. Bo jeśli chodzi o tą pierwszą, to rzeczywiście Polacy mają w niej mizerne sukcesy jeśli chodzi o jej eksport poza granicę, (wyjątek to uniwersum Wiedźmina) - ale na tym polu przegrywają praktycznie wszystkie państwa z wpływami kultury masowej z USA. Z drugiej jednak strony wszystko co się w ramach kultury masowej nie mieści, jest ogólnie mało znane i wynika to z pauperyzacji mas na całym świecie. Tak jak przeciętny Amerykanin nie ma pojęcia kim był Kieślowski, tak przeciętny Polak w życiu nie słyszał o Orsonie Wellesie.

2 godziny temu, maroon napisał:

Obecnie kultura w pl poleciała na pysk i dalej według mnie leci.

A wg mnie w ostatnich latach coś drgnęło w polskim kinie i zaczynają powstawać coraz częściej filmy, które da się obejrzeć w całości bez cienia zażenowania. Może dalej nie jest poziom wybitny, ale wyraźnie widać skok jakościowy w porównaniu do całkowitej zapaści, jaka panowała w polskim kinie w latach 2004-2013.  W samym 2019 roku byłem chyba na czterech polskich filmach w multipleksach i tej kasy później nie żałowałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.