Skocz do zawartości

Głodujące dzieci w Afryce? Co mnie to obchodzi


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie było jeszcze takiego tematu na forum, więc postanowiłem takowy założyć. Otóż wkurza mnie już ciągłe biadolenie o głodujących dzieciach w Afryce i żebraniu kasy by wysłać im żarcie. Tylko problemu to nie rozwiązuje, a z roku na rok przybywa gąb do wykarmienia. Zamiast wysyłać im żarcie trzeba ich nauczyć pracy i odpowiedzialności. Tej drugiej życzyłbym szczególnie afrykańskim mężczyznom, których często jedyną rolą w społeczeństwie jest rola buhaja rozpłodowego, który przez cały dzień się gnoi(czyt. leży i nic nie robi), a za wykarmienie dzieci, noszenie wody ze studni i inne rzeczy odpowiadają kobiety. Często jest to ciężka praca.

 

Nie poczuwam się do odpowiedzialności za ludzi w Afryce (ani żadnych innych). A Wy?

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cst9191 napisał:

Otóż wkurza mnie już ciągłe biadolenie o głodujących dzieciach w Afryce i żebraniu kasy by wysłać im żarcie.

Odnoszę wrażenie, że to już trochę przebrzmiałe hasło i ciche echo kampanii społecznych z lat 80. Od 2000 roku, praktycznie każdy ma w dupie Afrykę, bo uwaga opinii publicznej coraz bardziej jest skupiana na własnym podwórku (Europa, Azja, Ameryki). W to się bawią teraz chyba wyłącznie Caritas i jakieś ,,około-misyjne" organizacje, ale gdzie im do zasięgu, jakie miało np. Live Aid w 1985. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tego nie rozumiem. 

 

Jeżeli widzisz w jakiej żyjesz rzeczywistości, a mimo to w dupie masz to, jak będzie wyglądało nowe życie do którego powstania się przyczynisz, to dlaczego niby ja, mam się tym przejmować? Skoro ludzie żyjący tam nie maja żadnych zahamowań lub jakiś przejawów refleksji, tym bardziej mam to gdzieś.

 

Szkoda tylko tych dzieci, człowieka ogarnia smutek, gdy patrzy na ich bezsensowne niczym nie uzasadnione cierpienie, które zostało zgotowane im przez ich własnych rodziców. Z drugiej strony, one same za jakiś czas zaczną powielać ten chory schemat i tak w kółko. Jeżeli sami nie widzą w tym problemu, dalej postępując jak postępują, to dla mnie głupotą jest, jakakolwiek ingerencja w ich życie.

 

Apathetic Bill Murray GIF

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc humanitarna dla krajów Afryki zabiła tamtejszy dobrobyt i ukróciła jakiekolwiek szanse na poprawę ich losu. Jeśli wszystko jest dostarczane z zewnątrz, oznacza to, że nikomu się nie opłaca pracować i produkować rzeczy - przecież nie sprzedasz taniej niż za darmo. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem więcej. Już od małego dziwiły mnie przesadne reakcje na wieści z wiadomości o klęsce głodu, wojnie czy wypadkowi na drugim końcu świata, wykrzykiwanie "TRAGEDIA" "MATKO BOSKO" do ekranu jest dla mnie nienaturalne, gdzie tu higiena psychiczna? Miej wyjebane, a będzie Ci dane. Przecież nie mamy na to wpływu jako jednostki, a wysyłanie pieniędzy nic nie zmienia jak zauważono.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Grzesiek napisał:

Pomoc humanitarna dla krajów Afryki zabiła tamtejszy dobrobyt i ukróciła jakiekolwiek szanse na poprawę ich losu. Jeśli wszystko jest dostarczane z zewnątrz, oznacza to, że nikomu się nie opłaca pracować i produkować rzeczy - przecież nie sprzedasz taniej niż za darmo. 

To. Trajkocze się o tym jak wspaniałomyślnie pomagamy. Tyle że nasza pomoc jest ściśle powiązana z koncesjami. Dajemy rybę, łamiemy wędkę. 

Klimat mają jaki mają. A my z tego korzystamy. Jak facet sprzedający wodę na górskim szczycie. Pół litra za 10 złotych.  Kilo koltanu za setną ceny rynkowej. Gdyby nie głód to by zrobili jak Arabowie z ropą a my byśmy padli na kolana bo nasz hightech jest od tego zależny

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

biadolenie o głodujących dzieciach w Afryce i żebraniu kasy by wysłać im żarcie

Dane podam z pamięci, więc jak ktoś zna źródła, to poprawcie bez litości.

Kilkanaście juz chyba lat temu, zrobiono kontrolę w jednej z agend ONZ, która zajmowała się pomocą Afryce. W rezultacie - tylko około 5% rocznego budżetu agencji, trafiało poza Europę. Bezpośrednio lub w formie pomocy materialnej, rozdawano w Afryce około pół procenta budżetu. Za to w holu siedziby, wisiał obraz za 40 tysięcy Euro.

 

"Pomoc humanitarna" to całkiem niezły biznes... i znacznie częściej biznes, niż pomoc: https://www.rdc.pl/informacje/zatrzymali-oszusta-ktory-zorganizowal-falszywa-zbiorke-pieniedzy-posluchaj/

A czasem granica pomiędzy pomocą a biznesem jest niewidoczna: https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,22540506,w-maju-zorganizowali-zbiorke-na-odbudowe-spalonej-pasieki-konflikt.html

 

http://www.developmentinaction.org/the-role-of-aid-theft-in-africa-a-development-question/

https://www.cgdev.org/blog/how-much-aid-really-lost-corruption

 

2 minutes ago, Obliteraror said:

Po prostu nie nastąpiłaby dekolonizacja

Ale czy naprawdę nastąpiła? Czy też raczej, ktoś doszedł do racjonalnego wniosku, że jak potrzebujemy tylko ułamek powierzchni kraju pod rafinerię czy kopalnię, to nie jest ekonomicznie uzasadnione płacenie za okupację całego kraju...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Obliteraror said:

Nie. Po prostu nie nastąpiłaby dekolonizacja

Hm, nie "siedzę w Afryce", ale czy nie następuje tam akurat neokolonizacja? Zdaje się Chiny są kluczowym kredytodawcą i inwestorem aktualnie. Strasznie w Afrykę pompują, a pompuje się zwykle po to, żeby ssać. Więc tylko chyba czekać na skośne Murzyniątka. 

 

Ale moje zainteresowanie Afryką zaczyna się i kończy na tym :D

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

. Otóż wkurza mnie już ciągłe biadolenie o głodujących dzieciach w Afryce i żebraniu kasy by wysłać im żarcie. Tylko problemu to nie rozwiązuje, a z roku na rok przybywa gąb do wykarmienia.

Czasem mam wrażenie, że Afryka i inne państwa są wykorzystywane przez niektórych do zakładania pseudofundacji, promowanie "dobroczynności" i w dalszej perspektywie wyprowadzania kasy.

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Trajkocze się o tym jak wspaniałomyślnie pomagamy. Tyle że nasza pomoc jest ściśle powiązana z koncesjami. Dajemy rybę, łamiemy wędkę. 

No właśnie - interesy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się kompletnie.

 

Nie, nie poczuwam się bo nie mam wpływu, owszem.

Ale nie jest to dla mnie sprawa obojętna.

Codziennie tam umierają dzieciaki z głodu. Kurwa z głodu w XXI wieku.

Dziwne, że części z użytkowników forum martwi proces Amber vs. Johnny, czerwienią się ze złości przed kompem a wzruszają ramionami przy klęsce takiego rozmiaru. Problem w Afryce jest złożony, to nie jest czarno-białe, czyli ,,faceci burżuje opierdalają się cały dzień a baby noszą tą wodę i mają wszystko gdzieś”. Nie wrzucajcie całego kontynentu do jednego worka. Jest ogromna korupcja (na którą normalni mieszkańcy nie mają wpływu), wojny domowe, choroby, brak możliwości rozwoju gospodarczego.

 

Na prawdę łatwo tak wszystko ocenić siedząc wygodnie przed komputerem, popijając kawkę z wypełnionym brzusiem po schabowym?

Nie oceniajcie ich tak łatwo, nie jesteście w ich skórze, kulturze, systemie politycznym.
 

edit:

Wkurwiacie się niektórzy na ,,Jarka-dyktatora”. Och jak tutaj źle, och jakie pensje głodowe. Och jak kradną. Och nie mam szczęki czada.

Tam słowo czad nie kojarzy się z marzeniem o dymaniu 50 kobiet rocznie i kompleksami, tylko z ,,państwem upadłym”. Zapoznajcie z tą definicją.

Tam, rówieśnik tych powyżej może zapomnieć o szansach jakie daje życie, takim narzekaczom jakich niektórych mamy na forum. Zamiast pisać takie dyrdymały, zastanówcie się niektórzy jakie dostajecie możliwości na start i bądźcie wdzięczni za to co mamy.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Codziennie tam umierają dzieciaki z głodu. Kurwa z głodu w XXI wieku.

To niech się tam tyle nie ruchają albo niech zakładają kondony.

A jak już chcą się tyle ruchać bo mają taki popęd to niech się wezmą za robotę by utrzymać te dzieci. Ale do roboty też im się nie chce.

 

9 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

wojny domowe, choroby, brak możliwości rozwoju gospodarczego.

Wojny mają bo oni inaczej żyć nie potrafią niż się wyżynać bo kształt nosa czy jakiś pomnik z patyka.

Możliwości mają ale im się nic nie chce, tylko nasz socjal.

 

Jedyna szansa dla nich to by nasze EU-US firmy i korpo mocno ich tam docisnęły w tych kopalniach i fabrykach by ich nauczyć roboty.

 

Więc to nie nasz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cst9191 napisał:

Zamiast wysyłać im żarcie trzeba ich nauczyć pracy i odpowiedzialności.

Nie da się, już wcześniej niektóre kraje Europejskie kupiły im nowoczesny sprzęt rolniczy, uczyli uprawiania roli i irygacji i jak to się skończyło? Sprzrdali cały sprzęt, kasę przeżarli a później wrócili do swoich prymitywnych narzędzi i znowu zaczął się głód itp. 

 

Kiedyś na yt widziałem film gdzie murzynom zalęgły się pchły piaskowe pod paznokciami, wystarczyło się myć, żeby tego nie było. W tamtej części Afryki woda była, chuja nie myli się i skończyło się na tym, że zakonnice im to wydłubywały. W tamtym filmie rodzina mieszkała również w jakimś tekturowych nwm nawet czym. W około pełno drzew, siekiere i narzędzia mieli bo poprzednia misja im dała. I co? I ojciec nie zrobił nawet prostego domu, ani nie pracował... 

Mieszkali w tekturowym tipi i oblazły ich robaki, takie trochę życie na poziomie zwierząt... 

 

Kiedyś gadałem z jednym gościem z Polski i mówił, że raz pojechał jako wolontariusz na misję. Cały zapas jego chęci pomocy biednym Afrykańczykom skończył się jak im studnie kopali i mieli full sprzęt. ANI JEDEN murzyn im nie pomógł. W końcu się ktoś z ekipy wkurwił i się zapytał, czemu nic nie robią, przecież to dla nich. To im odpowiedzieli, że jak im zapłacą to się wezmą do roboty... 

 

Osobiście również zdarzyło mi się kilka razy być w pracy z murzynami - żadna inna nacja się tak nie opierdalała. Zawsze ich wyrzycali za to, że nie pracowali. 

 

Jestem wielkim fanem darwinizmu społecznego. Jeśli ktoś postępuje w ten sposób, należy pozostawić go samemu sobie. 

 

I tak tak Afryka biedna i smutna, tylko czemu ŻADNA INNA RASA w całych dwóch Amerykach, w całej Europie, w całej Azji, czemu biali, żółci i czerwoni POTRAFIĄ zrobić cywilizację a tylko czarni nie? Były robione badania i można sb zobaczyć czemu ?

 

Więc jak słyszę, że oni nas 'ubogacają' kulturowo od lewaków to tylko wystarczy zapytać czym? ???

Chyba wenerykami tylko i myzyką badum tss... 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Throgg said:

dnoszę wrażenie, że to już trochę przebrzmiałe hasło i ciche echo kampanii społecznych z lat 80. 

Bynajmniej. W angielskiej telewizji jest tego dużo a w polskiej teraz też. Właśnie byłem w odwiedziny i zobaczyłem co w telewizorze leci. Tragedia. Propaganda non stop.

Jak to powiedziałem mojej ciotce (takiej dalszej, wiecie, rozumiecie) to się na mnie popatrzyła jak na wariata. tyle, ze ja nie zwariowałem, ja po prostu nie oglądam telewizora i nie jestem z tym obyty, ani przyzwyczajony do tego więc zauważam rzeczy, których oni nie widzą.

 

34 minutes ago, Jan III Wspaniały said:

Codziennie tam umierają dzieciaki z głodu. Kurwa z głodu w XXI wieku.

Zresztą - tu jest obrazek - demografia afrykańskiego kraju. Proszę mi pokazać gdzie tu jest głód? Płacę 100PLN za pokazanie na obrazku gdzie tu jest głód.

 

 

64UW4EU.png

 


 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz tak jak pisałem wyżej. Nie można ocenić kogoś, kto jest kompletnie z innego kręgu kulturowego, społecznego. Tak, wiem- niech wezmą kondomy i po problemie.

To teraz mam pytanie dla tych, którzy zaliczyli wpadki. Dlaczego nie korzystaliście z zabezpieczenia? Przecież to takie proste.

Wielu z Nas miało (lub dalej ma) problemy np. z kobietami a przecież jest tyle wiedzy! Za darmo. I co? I nic.

Oni też przecież mają swoje popędy, też liczą zupełnie jak my, że wszystko się ułoży. Że jakoś dadzą radę. Tak jest na całym świecie. Jeśli się urodziłeś w biedzie i innego świata nie wiedziałeś, to jaki masz mieć punkt odniesienia?

 

Jakby przyjechała bogata amerykanka na podlaską wieś to też stwierdziłaby z niedowierzaniem, że What the fuck?! Dlaczego w takiej biedzie się dzieci tutaj rodzą?! Jaka tutaj bieda skoro bąbli tyle!

 

Jeszcze raz napisze, łatwo nam oceniać ich decyzje z naszego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrzucanie nas błotem, zwanym (postępacką) "tolerancją" to nie argument.

 

Pokaż mi na tym wykresie kiedy tam był głód?
 

 

Każdy by chciał mieć dziesięcioro dzieci, nic nie robić i żeby je dobry wujek z Hameryki albo teraz z Polski, wykarmił.Ja też bym chciał, żeby mi jacyś bogaci grenlandczycy dopłacali bo nie jestem w stanie wykarmić dziesięcioro dzieci.

 

W Afryce nie ma głodu a jedyna pomoc jakiej wymagają to edukacja.

 

Jak nie wierzysz, to przeczytaj artykuł "6 miliardów w Afryce" z 2016. Ich problem nie leży w biedzie bo kasy i żarcia mają dość tylko w ich głowach - jak chcą mieć dziesięcioro dzieci, ok ale niech se na nie zarobią a nie zmuszają mnie żebym to robił bo to jest komunizm.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie obrzucam błotem, daleki jestem od postępowości.


Przedstawiłeś wykres demografii a nie głodu, poza tym pokazałeś jedno państwo a temat jest o całym kontynencie.

20 minut temu, wrotycz napisał:

W Afryce nie ma głodu a jedyna pomoc jakiej wymagają to edukacja.

Zgadzam się w 100%. Z tym, że jak pisałem wyżej. To nie jest czarno-białe. Jest tam mnóstwo problemów na które nie mają afrykańskie Janusze wpływu. Od klęsk żywiołowych, słabego rozwoju gospodarczego po wojny domowe i wiele innych.

 

Dla jasności, ja nie oczekuje, że ktoś bogaty im będzie wysyłać jedzenie. To nie rozwiąże problemów a mam wrażenie, że tak rozumiesz moje wypowiedzi. Przeczytaj jeszcze raz proszę o czym jest temat i moją odpowiedź do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały

Rozumię i szanuję Twój pogląd, na pewno w Afryce się nie przelewa. Mówisz, że nie zrozumiemy ich obyczajów? Głupotę ciężko zrozumieć, to jakaś podrasa ludzi, wszyscy sobie radzą, azjaci to w ogóle mistrzowie, pracowici jak mrówki. A czarni? Zobaczmy na RPA czy Zimbabwe. Było dobrze, biali zajmowali się uprawą, byli drobną mniejszością, a większość ziemii należała do nich. Czarni się do roboty nie garnęli, nie wiedzieli nawet jak. Gospodarka kwitła, robiło się coraz lepiej aż czarni nie postanowili zrzucić białych w akcie czystego rasizmu. Oczywiście doprowadzili tym swoje kraje do ruiny, bezrobocie mega wywindowane, wody w kranie zaraz zabraknie.

Polecam artykuł:

https://wpolityce.pl/swiat/389183-wywlaszczenie-bialych-farmerow-kryzys-energetyczny-i-wodny-afryka-poludniowa-pojdzie-sladem-zimbabwe-analiza

 

Jak chcesz im pomagać to śmiało, to Twoje życie, każdy popełnia błędy. Ale lepiej żebyś zobaczył jak skończyli ludzie, którzy faktycznie im pomagali ;)

To trochę jak wpychać red pill na siłę białemu rycerzowi, prędzej da w łeb niż uwierzy, że karynka nie jest inna niż wszystkie i dyma go na prawo i lewo.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik masz podobne poglądy do mojego ojca ?, też uważał, że skoro cały świat sobie radzi to z nimi coś musi być niehalo.
Pomagać nie mam zamiaru, bo wysyłanie 20 zł miesięcznie niczego nie rozwiąże ale staram się być powściągliwy w ocenianiu kogoś, kogo kultury, zwyczajów nie jestem w stanie do końca zrozumieć.

Są kraje w Afryce, które całkiem przyzwoicie sobie radzą- ja najbardziej zwracam uwagę na te, które rozwaliły wojny domowe, wpływy i decyzje polityczne, klęski żywiołowe. Ludzie mają tam zwyczajnie przejebane. Szkoda mi ich, to są tragedie ludzkie (zupełnie jak w Syrii, Afganistanie, Iraku), które porównując do w/w przeze mnie problemów wywołują jedynie ironiczny uśmiech. Święty nie jestem oczywiście, kamieniem pierwszy nie rzucę- jak każdy łapie się na nie docenianiu tego co mam ale nie wrzucamy całego kontynentu do jednego worka nazywając ich płodzącymi leniami. Chodzi o spojrzenie trochę szerzej.

Jeśli chodzi o RPA- zgadzam się. Tam jest jawny rasizm wymierzony w białą społeczność.

Dzięki za artykuł @Imiennik i @wrotycz.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego się obcina nogi dzieciom w Afryce? Żeby nie chodziły głodne.

 

Tak na poważnie, to współczuję dzieciom, ale cóż mogę zrobić? Mam im wysłać kebaba pocztą? Bo organizacjom, które pośredniczą w pomocy za nasze pieniądze nie ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.