Skocz do zawartości

Korepetycje - plusy i minusy


borsuk96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Dostałem propozycję pracy jako korepetytor matmy i fizy w centrum korepetycji, poziom liceum i niżej. Około 10 godzin w tygodniu. Doświadczenie jakieś tam mam, dawałem korki kolegom na studiach, jednak studenci polibudy to specyficzny typ ludzi i zdaje sobie sprawę, że uczenie 19 letniej laski, która ledwo by te 30% wyciągnęła to zupełnie inna bajka. Dopasowałbym grafik do mojej głównej pracy. Kasa spoko, myślę że z 1500zł by dodatkowo wpadało miesięcznie na konto + Możliwość poznania młodych maturzystek ?

 

Ktoś z braci pracował w takim zawodzie? Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielałem korepetycji już w ogólniaku z angielskiego i niemieckiego. Klientów nie brakowało. Uczyłem dzieciarnię i pod maturę. Przyłaziły czasami nawet niezłe laseczki. Pamiętam, że jak rozkręciłem interes, to musiałem sporządzić grafik. Kiedyś nawet prowadziłem kurs oficjalnie w wynajętym budynku. Korki prowadziłem indywidualnie, czasami miałem dwóch klientów na raz. Raz miałem klienta, który przyprowadzał do mnie swoją dziewuchę i czekał obok w pokoju. Może myślał, że będę się podwalać do laski. Miałem też klientów, którzy płacili z góry za 10 lekcji. Innym razem przyjeżdżał tatuś i zawoził mnie do córuni na wioskę. Reasumująć, najlepszymi klientami są ci, którzy chcą się naprawdę uczyć. Z doświadczenia powiem wam, że największe problemy klienci mieli z czasami w angielskim, a z niemieckiego wiele osób nie mogło zajarzyć, jak używać czasowników w odpowiednich przypadkach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest oczywiście kasa i satysfakcja gdy spotkasz kogoś kto rzeczywiście chce się coś od Ciebie nauczyć.

atomiast nie ma chyba we wszechświecie lepszej metody na poznawanie nowych ludzi (także kobiet). Miło wspominam swój epizod z bycia korepetytorem ze studiów.

 

Może @SławomirP się wypowie w temacie?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.