Skocz do zawartości

Jaką masz osobowość? (ankieta + przewidziane nagrody)


Test MBTI  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twoj wynik?

    • INFP (Pośrednik)
    • INFJ (Rzecznik)
    • INTP (Logik)
    • INTJ (Architekt)
    • ISFP (Poszukiwacz przygód)
    • ISFJ (Obrońca)
    • ISTP (Wirtuoz)
    • ISTJ (Logistyk)
    • ENFP (Działacz)
    • ENFJ (Protagonista)
    • ENTP (Dyskutant)
    • ENTJ (Dowódca)
    • ESFP (Animator)
    • ESFJ (Doradca)
    • ESTP (Przedsiębiorca)
    • ESTJ (Wykonawca)


Rekomendowane odpowiedzi

@mastroeniTak się składa, że kompletnie mnie nie ciągnie teraz do ekstrawertyków, tym bardziej do tych logicznych. 

Mam na celowniku jednego INFJ, jednak sprawa dość skomplikowana. Nie jestem pewna czy on w ogóle jest zainteresowany w wejście w związek z koleżanką z pracy i do tego z ekstrawertyczką... Ja czuję, że to to, bo pracując razem bardzo dobrze współpracujemy i w wielu kwestiach się rozumiemy. Tego nie czułam z ESTJ. Zaprosiłam go ostatnio na spacer ale odmówił. Jest dość skryty i niedostępny możliwe, że nie wyczuwa moich intencji. Następnym razem spróbuję być bardziej bezpośrednia... Jednak nie chcę nic na siłę. Dość spore ryzyko, a nie chcę by było niezręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hippie napisał:

Zaprosiłam go ostatnio na spacer ale odmówił. 

Lol, jak na kobietę i tak odważna jesteś. Ja w całym moim życiu w realu, nie licząc neta, to może z 3 razy zaprosiłem kobietę gdziekolwiek z czego 2 razy to chyba przed 18-tym rokiem życia. Nie lubię się tak odsłaniać, w ogóle wolałbym aby to kobieta mnie zdobyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mastroeni napisał:

Myślę, że i Ty możesz w końcu się z nim rozstać i wpaść w szpony "zwykłego" ESTJ.

Bardzo, bardzo wątpię, byłam już z mega pewnym siebie ekstrawertykiem, bardzo szybko zaczął mnie irytować, ogólnie męczyć, czułam się kompletnie nierozumiana, co sam przyznał, choć na początku miał się za takiego doświadczonego eksperta od kobiet. ;)  A w moim urzekło mnie między innymi te nasze porozumienie, poczucie bliskości, jego bagate życie wewnętrzne i ciekawe przemyślnia. :) Lubię taki typ mężczyzn.

10 minut temu, mastroeni napisał:

Dawałem jej listę obowiązków na cały dzień - co ugotować, co kupić, co jest ważne, co trzeba zrobić.

:D:D :

 

 

13 minut temu, mastroeni napisał:

jak chciała dzieci, to trochę narzekała, że sobie nie wyobraża mnie z dziećmi trochę, ja lubię spokój i ciszę, takie dzieci doprowadzałyby mnie do furii. No i trochę racji miała.

I tu się akurat znacznie z moim różnicie, pomimo tego samego typu. :D

Fakt, mój facet bardzo lubi spokój i ciszę, ale jest mega opiekuńczy, można powiedzieć, że czasem nadopiekuńczy, po tym widzę, że będzie świetnym ojcem. On chce mieć dzieci i ja też, ale za kilka lat, kompletnie nie mam na to ciśnienia i muszę skończyć studia i chociaż chwilę popracować.

21 minut temu, mastroeni napisał:

Nie postrzegam szczęścia życiowego w byciu z taką INFP,

I bardzo dobrze, trzeba być szczęśliwym/ą ze sobą. :)

Ogólnie denerwuje mnie postrzeganie związku/rodziny (dzieci) jako jakiegoś sukcesu. :D A jakie w większości są związki (małżeńskie) w moim otoczeniu to szkoda pisać. :D

26 minut temu, mastroeni napisał:

INFP to kobieta która umie się dostosować

 

Umie, :P dostosować i jeśli chce odpowiednio podejść, co ogólnie pomijając związki jest przydatne w życiu. ;) Wiele razy udawało mi się odpowiednio "podejść" (nie wiem jak to inaczej nazwać, ale nie mam na myśli nic złego) i sprawić żeby trudna osoba podeszła do mnie /mojej sprawy przychylnie, ale to też kwestia wyczucia i inteligencji emocjonalnej. :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, sol said:

 

@Feniks77 mój mąż też jest INFJ i uważam, że ta osobowość jest naprawdę świetna,  empatyczna a jednocześnie męska, bardzo polecam tego allegrowicza ???

Super wiadomość, bo zwątpiłem czy facet z rozpoznaniem INFJ to w ogóle jest materiał na partnera (bo friendzonę mam opanowaną jak mało kto).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Florence napisał:

I tu się akurat znacznie z moim różnicie, pomimo tego samego typu. :D

Fakt, mój facet bardzo lubi spokój i ciszę, ale jest mega opiekuńczy, można powiedzieć, że czasem nadopiekuńczy, po tym widzę, że będzie świetnym ojcem. On chce mieć dzieci i ja też, ale za kilka lat, kompletnie nie mam na to ciśnienia i muszę skończyć studia i chociaż chwilę popracować.

 

Obawiam się, że udaje, ale nic więcej Ci nie napiszę, bo jeszcze spierdolisz sama sobie związek dociekając. Ciesz się tym, co masz i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florence jako fellow INFP chcę dodać, że my umiemy się dostosować, ale jeżeli tego chcemy i w to wierzymy. Zmuszanie nas do dostosowanie się wbrew naszej woli to droga jednokierunkowa w stronę depresji i śmierci wewnętrznej (przynajmniej ja tak mam za każdym razem kiedy jestem do czegoś zmuszana jeżeli tego nie czuję).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mastroeniMyśle, że nie, a nawet jeśli to na pewno z powodu dzieci nie spierdole swojego związku. Dziecko od zawsze jest u mnie na ostatnim miejscu (może to kwestia mojego wieku), wręcz czułam niechęć na samą myśl, że ciąża = zniszczenie swojego życia, to przy moim zmieniłam zdanie, że nie jest to koniec świata, ale do teraz nie lubię obcych dzieci, dzieci rodzeństwa wiadomo kocham i opieka nad nimi sprawia mi przyjemność, ale na jeden dzień, bo dłużej męczy. Ogólnie uważam, jak patrzę na kuzyna, że związek bez dzieci może być bardzo udany. Skupianie się na sobie i partnerze, pewna beztroska i wolność, różne możliwości, które ograniczają dzieci. Widzę bardzo wiele plusów.

12 minut temu, BrainlikePennylooklikeAmy napisał:

@Florence jako fellow INFP chcę dodać, że my umiemy się dostosować, ale jeżeli tego chcemy i w to wierzymy.

Dostosować można się do odpowiedniej osoby, jak piszesz musimy tego chcieć -  potrafię się stawiać, czasem lubię troche porządzić. W końcu kobieta zmienną jest. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Także może faktycznie np te "proste" typy wygrywają na starcie ale długofalowo tracą a u nas odwrotnie.

Moim zdaniem sedno leży w różnicy pomiędzy chcieć a móc. Te proste typy wygrywają, bo bardzo tego chcą, znalezienie kobiety jest dla nich niezwykle istotne, więc od małego zagadują do dziewczyn, uczą się ich reakcji, wypracowują sposoby ich podrywania. Do tego są naiwni w tej kwestii, że związek da im szczęście, więc to idealny łup dla dziewczyny. To nie jest tak moim zdaniem, że ESTJ czy ISTJ mają dodatkową moc, aby uwodzić dziewczyny. Oni po prostu więcej od siebie dają, więcej czasu poświęcili na zdobywanie umiejętności damsko-męskich i są gotowi na większe wyrzeczenia, bo bardziej tego pragną.

 

Kobieta więc mając do wyboru poetę, który filozofuje całymi dniami, nie chce chodzić do roboty, stawia partnerkę na drugi plan, a w dodatku nie ma umiejętności interpersonalnych, bo nigdy nie potrzebował się ich wyuczyć, a życiowego i pragmatycznego ESTJ, który od dziecka latał za dziewczynami a jego celem numer jeden jest związek i chętnie będzie na niego zarabiał, to z rozsądku wybierze tego drugiego. Ale gdyby temu pierwszemu zależało i poświęciłby tyle co ten drugi, to miałby większe szanse u kobiet XNXX.

 

Inna sprawa, że mężczyzn ESTJ jest więcej niż INFP, więc naturalnie, siłą rzeczy częściej będziemy widzieć dziewczynę z partnerem typu ESTJ.

 

Natomiast dlaczego w ankiecie wyszło więcej typów INXX niż ESXX, chociaż w rzeczywistości jest odwrotnie? Być może dlatego, że ESXX nie mają ochoty na rozwiązywanie takich testów, bo to są ludzie praktyczni, a każda klasyfikacja osobowości kojarzy im się z horoskopami. Spójrzmy na pierwszy komentarz kolegi ESTP:

23 godziny temu, KolegiKolega napisał:

ESTP mnie wyszło z tej wróżby.

Ciekawe co wyjdzie jutro?

A po pijaku w sobotę co wyjdzie?

Takie właśnie oni mają podejście. On akurat zrobił i tylko pokazał niechęć w komentarzu, a ilu machnęło ręką na ten temat i tylko pod nosem odburknęło "do diabła z jakimiś wróżbami...".

 

Poza tym forum właśnie jest od filozofowania i teoretyzowania, więc przyciąga takich ludzi. ESTJ może założy temat, gdzie zwierzy się z nieudanego związku, żeby to z siebie wyrzucić i pójdzie dalej szukać, ale to INXX będzie tutaj dyskutował całymi dniami. Gdybym taką ankietę dał do rozwiązania mężczyznom w knajpie i nawet gdybym wybrał tylko facetów, którym nie udaje się nic poderwać, to podejrzewam, że więcej byłoby ESXX niż INXX, bo INXX w tym czasie będzie na jednej karcie na tinderze, a na drugiej otworzy braciasamcy.pl.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kali ciekawe co piszesz, ale na podstawie zakończonego niedawno,  6 letniego związku z ESTJ nie do końca się zgodzę... Były nie miał szczególnych umiejętności podrywania i w sumie to z mojej inicjatywy zaczęliśmy być razem. Mnie przyciągnął jego pragmatyzm i poczucie humoru i fakt, że mieliśmy podobne dzieciństwo i w tych kwestiach dobrze się rozumieliśmy. Jednak różniliśmy się światopoglądowo i mamy inne rytmy życia. To w dużej mierze sprawiło, że zaczęliśmy iść w swoje strony oddalając się od siebie. Relacja była ok do pewnego momentu. Nie było głębi na której mi zależy, był problem z porozumieniem się i dotarciem do jego emocji. Szukam faceta z otwartym umysłem i nie takiego realisty/ pesymisty... Bo to się gryzie z moim optymizmem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBTI nie jest dobrym modelem osobowości. Dostatecznym, może, dobrym, nie.
 Przede wszystkim dlatego, że przeciwstawia emocjonalność intelektowi a to bzdura jest. Racjonaliści mogą być równie a może i bardziej emocjonalni niż inni więc to jest absolutna bzdura.

Daleko mu do faktycznie naukowego i empirycznego , czyli wielkiej piątki. Tyle, że wielka piątka nie ma takiej otoczki i tylu typów postaci przemawiających do wyobraźni. To, że opisy się wydają takie trafne to w znacznej mierze zimny odczyt. Dobra rozrywka, może czasem pomocna ale niedoskonała.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

Przede wszystkim dlatego, że przeciwstawia emocjonalność intelektowi a to bzdura jest. Racjonaliści mogą być równie a może i bardziej emocjonalni niż inni więc to jest absolutna bzdura.

Popełniłeś dwa błędy nowicjusza - pomyliłeś empatię wobec innych z emocjami (literka F) oraz logiczny osąd z intelektem (Literka T). Aby zrozumieć ten człon MBTI spróbuj odpowiedzieć na pytanie: jakimi kryteriami kierujesz się podczas podejmowania decyzji? Jeżeli patrzysz na chłodne fakty i logikę, nie zwracając uwagi na ludzi zaangażowanych w konsekwencje decyzji to jest to Thinking, jeżeli natomiast kładziesz nacisk na rozważenie konsekwencji personalnych, czyli interesuje Cie jakie skutki decyzja przyniesie Tobie lub innym, to będzie Feeling.

 

MBTI to system praktycznie w całości oparty na pracy genialnego psychologa - Carla Gustava Junga, więc cholernie trudno będzie komukolwiek znaleźć w nim błędy. Zauważyłem, że zazwyczaj Ci, którzy go krytykują, to po prostu niedostatecznie go zrozumieli.

Edytowane przez kali
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie śmieszne, bo spojrzałem na moje "perfect match" i pod względem kobiet z forum wszystkie są zajęte, nie wiem jak @Claudianne tylko i nie jestem pewien @Dominika ale coś mi się kojarzy, że też zajęta :D 

 

Dziwi mnie natomiast ENTJ i @melody że taki wulkan energii to by był mój perfect match, kurde ale może to ma głębszy sens bo część niespożytych energii by mi dawała, tylko musiałbym się nauczyć jak być wampirem energetycznym ? , ona by spała jak człowiek chociaż te 5h a nie jak człowiek na ampfie :D ja bym dostał w gratisie te kilka h do życia - deal życia ?

 

Ale, że @Claudianne lub @melody "forumowe kobiety" to mój perfekt match to bym za chiny nie pomyślał, patrząc według tego dopasowania romantycznego. @Claudianne Ty też chyba masz niespożyte siły, bo pisałaś ze po kilka h śpisz. 

 

Ale widocznie mój "perfekt match" to spoko babki, skoro wszystkie zajęte ? ale kurcze no może jest w tym jakaś logika, cholera tam to wszystko wie :P

 

 

A wy inni użytkownicy jak się zapatrujecie na wasze idealne dopasowania podług tej tabelki? :D 

 

70f28f0cb23f509bfaada0218d5bb188.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

A wy inni użytkownicy jak się zapatrujecie na wasze idealne dopasowania podług tej tabelki? :D 

Kompletnie odrealnione moim zdaniem:P Może mi INTJ (Architektce) się udać z ISTJ (Logistyk) tenże 'typ osobowości' (a raczej człowiek) baaardzo mi odpowiada, a tabelka taka niedobra! Lecz generalnie kierowanie się tabelami/zodiakami w dobrze partnera uważam za dość poniżające. 

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.