Skocz do zawartości

Jaką masz osobowość? (ankieta + przewidziane nagrody)


Test MBTI  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twoj wynik?

    • INFP (Pośrednik)
    • INFJ (Rzecznik)
    • INTP (Logik)
    • INTJ (Architekt)
    • ISFP (Poszukiwacz przygód)
    • ISFJ (Obrońca)
    • ISTP (Wirtuoz)
    • ISTJ (Logistyk)
    • ENFP (Działacz)
    • ENFJ (Protagonista)
    • ENTP (Dyskutant)
    • ENTJ (Dowódca)
    • ESFP (Animator)
    • ESFJ (Doradca)
    • ESTP (Przedsiębiorca)
    • ESTJ (Wykonawca)


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Colemanka napisał:

Słuchaj a byłbyś tak uprzejmy napisać od jakich angielskich słów pochodzą poszczególne literki?

Mógłbym to zrobić, ale samo rozwinięcie skrótów zbyt wiele nie daje, a nawet może wprowadzić w błąd. Generalnie pierwsza literka odpowiada za introwersję i ekstrawersję (I/E) a druga za myślenie abstrakcyjne, bardziej filozoficzne, od ogółu do szczegółu (literka N) oraz myślenie proste, życiowe, konkretne, od szczegółu do ogółu (literka S).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, kali said:

Mógłbym to zrobić, ale samo rozwinięcie skrótów zbyt wiele nie daje, a nawet może wprowadzić w błąd. Generalnie pierwsza literka odpowiada za introwersję i ekstrawersję (I/E) a druga za myślenie abstrakcyjne, bardziej filozoficzne, od ogółu do szczegółu (literka N) oraz myślenie proste, życiowe, konkretne, od szczegółu do ogółu (literka S).

Skoro rozwiniecie tych skrótów wiele nie daje, to po co w ogóle robić ten test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Colemanka napisał:

Skoro rozwiniecie tych skrótów wiele nie daje, to po co w ogóle robić ten test?

Samo rozwiązanie testu i przeczytanie opisu zbyt wiele nie daje, podobnie jak rozwinięcie skrótów, natomiast głębsze zrozumienie MBTI jest przydatne w wielu dziedzinach, takich jak: rozwój osobisty, doradztwo zawodowe, planowanie kariery, komunikacja w życiu osobistym i zawodowym, edukacja i inne... Nasz typ osobowości w dużym stopniu definiuje nasze reakcje i sposób bycia.

 

Na przykład szef w pracy wybierając lidera zespołu znając typ MBTI swoich pracowników będzie mógł szybko ustalić, który z nich na jakim stanowisku spisze się lepiej. Albo tutaj na forum - znając typy innych użytkowników, jeżeli będziesz chciała coś komuś przekazać, mając jakieś pojęcie o MBTI zrobisz to skuteczniej. Na przykład widząc kogoś takiego jak ty, czyli ESFJ, nie będziesz tłumaczyć zagadnienia na podstawie jakichś abstrakcyjnych, filozoficznych teorii, bo tylko taką osobę zdenerwujesz, zamiast tego prosto przekażesz co i jak i wszyscy będą zadowoleni.

 

To co najbardziej podoba mi się w takich systemach klasyfikacji osobowości jak MBTI to, że dają ogólne, całościowe spojrzenie na osobowość człowieka. Dzięki temu zaczynamy rozumieć, że ludzie są różni, że to co interesuje nas, dla innych może być głupie i banalne i co za tym idzie przestajemy się denerwować, że inni nas nie rozumieją, że postępują inaczej niż my itd...

Edytowane przez kali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, kali said:

Albo tutaj na forum - znając typy innych użytkowników, jeżeli będziesz chciała coś komuś przekazać, mając jakieś pojęcie o MBTI zrobisz to skuteczniej. Na przykład widząc kogoś takiego jak ty, czyli ESFJ, nie będziesz tłumaczyć zagadnienia na podstawie jakichś abstrakcyjnych, filozoficznych teorii, bo tylko taką osobę zdenerwujesz, zamiast tego prosto przekażesz co i jak i wszyscy będą zadowoleni.

Haha właśnie pokazałeś jak potrafisz wykorzystać znajomość typu osobowości do podniesienia skuteczności efektywnego porozumiewania się.

 

Ja Cię proszę o prostą rzecz jak podanie od jakich wyrazów angielskich pochodzą te skróty (ponieważ znając siebie wiem, że mi to pomoże), a Ty zamiast odpowiedzieć na moja prośbę (czy tez odmówić, ewentualnie zignorować, do czego masz prawo), udzielasz mi jakiś nieinteresujących mnie informacji dając do zrozumienia, że wiesz lepiej ode mnie co mi może pomoc, a co nie i jeszcze twierdzisz, że wiesz jak się z moim typem najlepiej porozumieć.

 

Powiem Ci jak się najlepiej porozumieć (z każdym niezależnie od typu): jak ktoś się o coś pyta, to udzielić mu odpowiedzi na to pytanie, a nie gadać ze mu ta odpowiedz nie jest do niczego potrzebna.

 

Dobra, nie dogadamy się. Wycofuje prośbę. Kłaniam się.

Edytowane przez Colemanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Colemanka napisał:

Ja Cię proszę o prostą rzecz jak podanie od jakich wyrazów angielskich pochodzą te skróty (ponieważ znając siebie wiem, że mi to pomoże), a Ty zamiast odpowiedzieć na moja prośbę (czy tez odmówić, ewentualnie zignorować, do czego masz prawo), udzielasz mi jakiś nieinteresujących mnie informacji dając do zrozumienia, że wiesz lepiej ode mnie co mi może pomoc, a co nie i jeszcze twierdzisz, że wiesz jak się z moim typem najlepiej porozumieć.

Ktoś tu jest chyba dzisiaj w złym humorku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Colemanka

 

Extraversion (E) vs Introversion (I) – Ekstrawersja vs Introwersja

Czyli o tym, jak kierujemy naszą energię i co nas jej pozbawia.

Pewnie większość z Was kojarzy takie pojęcia jak ekstrawertyk i introwertyk. I pewnie spora część też poddaje wątpliwości prawdziwość tego podziału. Dlaczego? Bo każdy ekstrawertyk miewa spokojniejsze dni, a każdy introwertyk od czasu do czasu szaleje. I tutaj uwaga, bardzo ważna rzecz: żaden człowiek nie jest w 100% ekstrawertykiem lub introwertykiem, ale każdy jest jednym z nich. Trudne? E tam. Trudne zacznie się później. Póki co musicie zrozumieć jedną rzecz: I lub E oznacza tylko jak wpływają na Was ludzie. Ekstrawertycy czują się naładowani energią po spotkaniu ze znajomymi (z nieznajomymi w sumie też), introwertycy czują się zmęczeni. Ot, i cała tajemnica. Ekstrawertycy też kierują swoją energię na zewnątrz, do świata poza sobą, introwertycy odwrotnie – energię ładują do siebie. Wszystko inne jest tak naprawdę efektem ubocznym.

I

budują energię, gdy przebywają we własnej głowie
wolą mieć czas na przemyślenie sprawy, poukładanie jej w umyśle
słuchają więcej niż mówią
najpierw myślą, potem działają
nie przeszkadza im samotność
sytuacje, które wymagają dużo interakcji ze światem zewnętrznym męczą ich, z czasem drażnią
wolą pracę za kulisami, gdzie mają odpowiednio dużo czasu na przemyślenie kolejnego kroku
łatwiej utrzymać im koncentrację
bywają bardziej nieśmiali
postrzegają ekstrawertyków jako hałaśliwych i bezrefleksyjnych

 

E

mają dużo energii widocznej na pierwszy rzut oka
budują energię, gdy spędzają czas na integracji ze światem zewnętrznym
mówią więcej niż słuchają
najpierw działają, potem myślą
lubią być w otoczeniu ludzi
nie przeszkadza im bycie w centrum uwagi
zmuszeni do wykonywania powtarzających się czynności łatwo się nudzą

postrzegają introwertyków jako nieco odpychających i trudnych do poznania

Sensing (S) vs Intuition (N) – Zmysły vs Intuicja

Czyli o tym, jak zbieramy informacje oraz postrzegamy świat.

Podobnie jak wcześniej – nikt nie używa tylko S albo tylko N, tak jak nikt nie jest tylko I albo E. A czym są Zmysły w MBTI? Gdy używamy S, zbieramy informacje, używając zmysłów. Skupiamy się na ważnych szczegółach i faktach z naszego bezpośredniego otoczenia. Z kolei gdy używamy Intuicji, zbieramy informacje na temat abstrakcyjnych wzorów i znaczeń poza tym, co postrzega się przez zmysły. Skupiamy się na spekulacjach na temat przyszłości – możliwościach i skutkach.

 
N

 

skupieni na szerszym obrazie i możliwościach
lubią kreatywne/nietypowe rozwiązania
są nowatorscy i odkrywczy – widzą to, co może się zdarzyć
myślą o skutkach działań w przyszłości
ufają swoim instynktom/intuicji
wolą wymyślać nowe rozwiązania
lubią odkrywać rozwiązania samodzielnie
pracują nierówno
postrzegają eSy jako małostkowych i krótkowzrocznych

 

S

 

skupiają się na faktach i szczegółach
wolą praktyczne rozwiązania
są pragmatyczni, widzą to, co mają przed sobą
żyją tu i teraz
ufają faktycznym doświadczeniom
lubią używać potwierdzonych rozwiązań
pracują w równym rytmie
postrzegają eNów jako oderwanych od rzeczywistości i niepraktycznych
 
Thinking (T) vs Feeling (F) – Logika vs Uczucia
Czyli o tym, jak dochodzimy do wniosków i czego używamy do sądzenia.

 

Myślę, że to dość łatwe do zrozumienia. Koncepcja podejmowania decyzji za pomocą serca albo rozumu jest dość powszechnie znana. I nie wzięła się oczywiście znikąd. A co to oznacza w MBTI? Gdy używamy T, bierzemy pod uwagę schematy logiczne, wzory zachowań, pewne standardy i dochodzimy do wniosku, który jest zoptymalizowany pod względem logicznym. Gdy używamy F, bierzemy pod uwagę osobiste wartości i dobro ludzi wokół i dochodzimy do rozwiązania, które generalnie skupia się na ludziach, na ich uczuciach i komforcie.

I tutaj znowu ważna rzecz: T nie oznacza bycia mądrym, a F nie oznacza bycia emocjonalnym. Pojęcia inteligencji i emocjonalności wypadają trochę z teorii typów osobowości, którą się tu zajmujemy. W pewnym sensie są one z nią związane, ale nie na takim poziomie. Zarówno T jak i F jest logicznym podejściem do problemu, ale używa zupełnie innych kryteriów do rozwiązania go.

T

podejmują obiektywne decyzje
zdają się być chłodni i powściągliwi
można przekonać ich logicznymi argumentami
szczerzy i bezpośredni
cenią szczerość/uczciwość
rzadko biorą coś do siebie
dobrzy w zauważaniu problemów/niedoskonałości
zmotywowani przez osiągnięcia

 

F

podejmują decyzje w oparciu o uczucia
zdają się być ciepli i przyjaźni
można przekonać ich uczuciami
są dyplomatyczni i taktowni
cenią harmonię i współczucie
często biorą rzeczy do siebie
często komplementują innych
zmotywowani przez docenianie
unikają kłótni/konfliktów

 

Judging (J) vs Perceiving (P) – Ocenianie vs Postrzeganie
Czyli o tym, jakie podejście mamy do świata zewnętrznego.

 

Kolejna rzecz, którą łatwo źle zrozumieć. J nie oznacza osądzania wszystkiego na zasadzie dobre/złe, a P nie oznacza bycia biernym. Kiedy używamy J, wolimy, gdy nasz świat zewnętrzny jest poukładany i stały. Skupiamy się na ramkach, zasadach. Kiedy używamy P, wolimy mieć wszystkie drzwi otwarte. Patrzymy na możliwości, zbieramy informacje.

J

biorą obowiązki na poważnie
zwykle punktualni
najpierw praca, potem zabawa
widzą potrzebę zasad
lubią tworzyć plany/listy i trzymać się ich
znajdują spokój w planach

 

P

nie lubią ograniczeń
elastyczni
często nie dotrzymują deadline’ów
najpierw zabawa, potem praca
mogą mieć problemy w podejmowaniu niektórych decyzji
zasady ich ograniczają
są spontaniczni
 
 

Założenia[edytuj | edytuj kod]

Według Myers i Briggs różnice w ludzkim zachowaniu można opisać przez cztery wymiary:

  • Skąd czerpiesz energię? Gdzie preferujesz kierować swoją uwagę? Wymiar E–I

Ekstrawersja (ang. extraversion) i introwersja (ang. introversion) Czy kierujesz swoją energię i uwagę na zewnątrz, czy też wolisz koncentrować się na swoim wewnętrznym świecie pomysłów i doświadczeń?

  • W jaki sposób preferujesz gromadzić informację, jakim ufasz? Wymiar S–N

Poznanie (ang. sensing) i intuicja (ang. intuition) Czy wolisz gromadzić informacje rzeczywiste i namacalne, mówiące o tym co naprawdę jest, czy też preferujesz koncentrację na całościowym obrazie i powiązaniach między faktami?

  • W jaki sposób wolisz podejmować decyzje? Wymiar T–F

Myślenie (ang. thinking) i odczuwanie (ang. feeling) Czy przy podejmowaniu decyzji kierujesz się głównie logiką i sprawiedliwością, czy też wolisz bardziej subiektywny proces biorący pod uwagę harmonię i system wartości osób zaangażowanych?

  • Jaki jest twój styl życia, pracy? Jak sobie radzisz z otaczającym cię światem? Wymiar J–P

Osądzanie (ang. judging) i obserwacja (ang. perceiving) Czy radzisz sobie z życiem w sposób zaplanowany, preferując „osąd” – to znaczy podjęcie decyzji – czy też preferujesz elastyczny styl życia związany z ciągłym otwarciem na nowe informacje?

Zgodnie z koncepcją Myers-Briggs ludzi można podzielić więc na szesnaście typów; nie są to jednak statyczne pudełka, a raczej dynamiczne systemy rozwijających się w ciągu całego życia czterech par preferencji:

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Ubiegłeś mnie, miałam już podobnie wyjaśniać. :D 

Jednak jak nie będę tak wykończona po pracy to dodam też coś od siebie. 

Dodam tylko, że socjonika nieco dokładniej tłumaczy działanie poszczególnych elementów. 

Socjonika rozbija dodatkowo Intuicję, sensorykę i logikę i etykę ( N, S T F ) na introtyczne i ekstratyczne czyli skupione na obrazie/ obiekcie bądź na relacjach. 

 

Quote
  • Socionics symbol Ne.svg Ne  intuicja ekstratyczna (intuicja możliwości) 
  • Oszacowywanie potencjału osoby
  • Wieloźródłowe postrzeganie świata i osób. Całościowe postrzegania rzeczy
  • Zdolność do widzenia sedna sprawy, oszacowania perspektywiczności, potencjalnych możliwości pomysłów i przedsięwzięć. Dobry wgląd w sprawę.
  • Poszukuje nowych idei, alternatyw, umiejętność widzenia całego zróżnicowania możliwości, dokonania optymalnego wyboru
  • Poczucie humoru (skłonność do dowcipnych powiedzeń, gry słownych, różnicowania znaczeń, marzycielskość, romantyczność, idealizm, abstrakcyjne teoretyzowanie.
  • Dążenie do radykalnych przemian, zdolność do zjawiania się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.
  • Socionics symbol Ni.svg Ni  intuicja introtyczna (intuicja czasu)
  • Umiejętność zrozumienia powiązań w czasie, widzenia tendencji, przewidywania serii możliwości, widzenia perspektyw. Skłonność do przewidywań.
  • Pojmowanie czasu jako pewnej substancji, "fizyczne czucie" czasu. Posiadanie "wewnętrznego zegara".
  • Umiejętność posługiwania się interwałami czasowymi, do oszacowywania czasu potrzebnego do zrobienia czegoś, do obliczania czasu wymaganego do wykonania czyjegoś działania, wyznaczania tempa, operowania swoim i czyimś czasem
  • Postrzeganie zdarzeń jako pewnych procesów. Zrozumienie zalet sytuacji w konkretnym momencie, faktyczności, znaczenia pewnych momentów.
  • Dążenie do harmonii., równowagi, odpowiedniości w zewnętrznym i wewnętrznym świecie. Mistyczne uczucia.
  • Socionics symbol Se.svg Se  sensoryka ekstratyczna (silna wola)
  • Ocenianie zewnętrznych cech ludzkich (siła fizyczna, wygląd) i siły woli, konsekwencji
  • Umiejętność stawania w obronie swoich interesów, działanie bez wahania, wytrwałość, pewność siebie
  • Umiejętność pobudzania siebie i współpracowników do osiągania celów, użycie taktyk nacisku dla osiągania celów
  • Dążenie do władzy, przywództwa, umiejętność oszacowania jak mają być ustawione siły
  • Dokładne wyczucie otoczenia, wyczucie ułożenia obiektów w przestrzeni, ich pozycji i granic między nimi. Skłonność do podróży
  • Socionics symbol Si.svg Si  sensoryka introtyczna (sensoryka odczuć)
  • Postrzeganie fizycznego „Ja” każdej osoby
  • Dąży do wygody, przytulności i zdolności do ich stworzenia, dąży do satysfakcji z fizycznych potrzeb, zaspokojenia zmysłów. Rozumie stany fizyczne, w jakich znajdują się inni
  • Dąży do nowych doznań fizycznych (nowe niezwykłe jedzenie, nowe miejsca do odpoczynku itp.). Umiejętność cieszenia się z każdej sekundy życia, chęć uniknięcia niemiłych doznań
  • Orientacja na pobieranie informacji z otaczającego świata poprzez dobrze rozwinięte organy i zmysły. Lubi taktowny kontakt.
  • Uwydatniona uwaga na problemy zdrowotne
  • Znajomość estetyki
  • Socionics symbol Te.svg Te  logika ekstratyczna (logika biznesowa)
  • Umiejętność oszacowania przydatnych cech charakteru i sprawności działań innych w interesach lub załatwianiu innych spraw
  • Umiejętność tworzenia na nowo, organizowania, ulepszania procesów technologicznych, techniki i algorytmu działań. Dokładne zrozumienie niezbędnej kolejności działań i podziału pracy.
  • Dążenie do sprawności, doraźnych celów i użyteczności w swoich i innych działaniach i decyzjach
  • Dąży do dokładności, funkcjonalności i praktyczności. Lubi zracjonalizowane działania i wynalazki.
  • Dążenie do niezawodności, wiarygodności źródeł i samych informacji, solidnych osądów. Dobrze pamięta postaci i fakty.
  • Oszacowanie cech i wartości konkretnych rzeczy. Znajomość operacyjnych czynników w obiektach (elastyczność, twardość, zdolność do przewodzenia)
  • Socionics symbol Ti.svg Ti  logika introtyczna (logika relacji)
  • Oszacowanie logiczności (konsekwencji) działań i opinii o ludziach.
  • Porównania, analizy, generalizacja i systematyzacja informacji.
  • Porównania według pewnych kryteriów teorii, systemów, zaklasyfikowania itp., definiowanie teoretycznych warunków wstępnych, odkrywanie struktur i praw, określanie prawdziwości
  • Orientowanie się w przyczynach i skutkach, rozlicza z logiczności czyjś osąd
  • Wypracowane standardy, reguły i prawa. Orientuje się w strukturze hierarchicznej. Sprawiedliwy podział wszystkiego, przyznawanie równych możliwości.
  • Dążenie do symetrii, powielania form geometrycznych
  • Socionics symbol Fe.svg Fe  etyka ekstratyczna (etyka emocji)
  • Zrozumienie stanu emocjonalnego osoby, wpływanie na jej nastrój.
  • Umiejętność wymuszania na kimś by ujawnił swoje emocje, pokazał swoje uczucia. Zdolność do znalezienia indywidualnego podejścia do osoby.
  • Szczere wyrażanie emocji, okazywanie uczuć, epatowanie, skłonność do teatralności
  • Bezkrytyczność, spadki nastroju, pasja, fanatyzm, ożywianie różnych obiektów
  • Tworzenie atmosfery emocjonalnej w jakimś zbiorowisku ludzi lub społeczeństwie (sytuacje stresujące, entuzjazm, zwiększanie emocji). Zarządzanie tłem emocjonalnym.
  • Upodobanie do wygłaszania mów, artyzmu (pełne spektrum intonacji, pełne wyrazu pauzy, znaczący wzrok, bogata mimika
  • Socionics symbol Fi.svg Fi  etyka introtyczna (etyka relacji)
  • Moralna ocena uczynków i opinii innych
  • Umiejętność zrozumienia, oceny relacji międzyludzkich, zbioru zachowań przyjętych w zorganizowanej społeczności
  • Emocjonalna ocena czyjejś postawy i ekspresji (sympatia, antypatia, zaufanie, uwielbienie itp.). Ocena publicznych postaw (sympatie, popularność itp.).
  • Manipulowanie relacjami między ludźmi, umiejętność zbudowania relacji na każdym psychologicznym dystansie i stworzenia i narzucania norm zachowań.
  • Dążenie do humanistycznych ideałów (filantropia, politowanie itp.).
  • Dążenie do wzajemnego zaufania, podejmowania obowiązków, odpowiedzialności

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 22:12, MalVina napisał:

ENFJ (ang. Extraverted iNtuitive Feeling Judging – Ekstrawertyk Percepcjonista Uczuciowiec Sędzia)

Chyba, za dużo forum bo przeczytałem "Recepcjonistka", uczuciowiec i potem sędzia, lol ?

6 minut temu, MaxMen napisał:

Zrobiłem i ja wróżbę wyszło mi ESFP-A 

Czyli Animator

Czyli samiec alfa legendarny chad :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Czyli samiec alfa legendarny chad :D 

Co ty, znam jednego ESFP, bardziej taki śmieszek. Tak jak widzisz - zawsze musi zarzucić jakiś żart, często z samego siebie. To najbardziej ekstrawertyczny typ osobowości, w enneagramie zazwyczaj 7w6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, kali said:

To najbardziej ekstrawertyczny typ osobowości, w enneagramie zazwyczaj 7w6.

Zgodzę się, że jeden z najbardziej ekstrawertycznych typów, ja bym ESFP zrównała z ENTP - Ci też potrafią być bardzo ekstrawertyczni szczególinie jak są enneagramowymi 7w8 ;) 

A zaś ENFP są uznane za najbardziej introwertycznych ekstrawertyków. ;) I mogę się pod tym podpisać... ;) 

Racją jest też to, że zazwyczaj się spotka ESFP jako 7w6. Chć ja znam też jedną ESFP co jest 2w3 ;) 

Facetów ESFP co znam to fakt, tacy jajcarze, cżęść z nich jednak ma żarty na poziomie gimnazjum. Znałam dwóch dresów a'la Seba, siódemkowe ESFP...nie popisywali się elokwencją, ale gadane i poczucie humoru mieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kali znam dwie ESFP 2w3, w tym jedna z nich to moja starsza siostra. Jak z siódemkowymi ESFP (których znam najwięcej... zliczę z koło 8 )  jestem w stanie się dogadać i mieć kupę śmiechu tak dwójkowe  i te niezdrowe trzymam mocno na dystans. 

Ostatnio z jedną 7w6 ESFP montowałam szafę... nie dokończyłyśmy, bo ja już byłam wykończona po pracy...  większości ja ogarniałam, ona więcej komentowała, ewentualnie podawała części...Siedziałyśmy przy tym ze dwie godziny gadając i się chichrając. :P Rozpraszała mnie bardzo skutecznie :P 

ESFP potrafią być ciut  za bardzo egoistyczne i wybredne jak nie pracują nad sobą...W tym typie się to bardzo rzuca w oczy.

Znam też jedną 3w2 ESFP - bardzo atencyjna, też dość egoistyczna. Ten typ jest bardzo zależny od innych jak jest niezdrowy, potrafią być dość zaborcze, wymagajace i władcze ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Hippie napisał:

Znam też jedną 3w2 ESFP - bardzo atencyjna, też dość egoistyczna. Ten typ jest bardzo zależny od innych jak jest niezdrowy, potrafią być dość zaborcze, wymagajace i władcze ;)

No jak nie jak tak.

 

Główna motywacja siódemki to dobra zabawa, dlatego są to osoby świetnie poruszające się w kontaktach międzyludzkich z dość małymi wymaganiami, bo oczekują od innych zasadniczo tylko kompana do zabawy, dlatego nawet jeżeli nie będzie zbyt zdrowy, to na luźnych imprezach towarzyskich powinien być raczej pozytywnym ziomkiem.

 

U dwójek i trójek sytuacja jest już inna, dwójka potrzebuje od innych miłości, a trójka atencji, dlatego niezdrowe osoby zarówno z jednym jak i drugim typem mogą przysporzyć problemów, często będą brzydko manipulować, żeby osiągnąć własne cele.

 

@Bruxa Sama wypełnij ankietę i dodaj komentarz ze swoim typem, to dostaniesz lajka.

Edytowane przez kali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, kali said:

 

Główna motywacja siódemki to dobra zabawa, dlatego są to osoby świetnie poruszające się w kontaktach międzyludzkich z dość małymi wymaganiami, bo oczekują od innych zasadniczo tylko kompana do zabawy, dlatego nawet jeżeli nie będzie zbyt zdrowy, to na luźnych imprezach towarzyskich powinien być raczej pozytywnym ziomkiem.

No to jak na siódemkę to jakaś inna jestem, bo wybredna jestem względem znajomości. Owszem znajomych mam sporo i łatwo się obracam w wielu towarzystwach ale takich z którymi trzymam mam jedynie garstkę. 

To w moim przypadku jest spowodowwane dość dużym wpływem skrzydła szóstkowego. Potrafię być czasem zbyt lojalna względem ludzi na których mi zależy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hippie napisał:

No to jak na siódemkę to jakaś inna jestem, bo wybredna jestem względem znajomości. Owszem znajomych mam sporo i łatwo się obracam w wielu towarzystwach ale takich z którymi trzymam mam jedynie garstkę. 

To w moim przypadku jest spowodowwane dość dużym wpływem skrzydła szóstkowego. Potrafię być czasem zbyt lojalna względem ludzi na których mi zależy... 

Tak, ale chodziło mi o wymagania, żeby mieć dobre samopoczucie. Przykładowo na spotkaniu towarzyskim niezdrowe dwójki i trójki będą potrzebować atencji i tak dalej, a dla siódemek tą główną potrzebą jest dobra zabawa, więc nawet jeżeli będzie niezdrowa, to zazwyczaj w luźnych kontaktach z ludźmi jej główna motywacja będzie zaspokojona więc nie będzie tak toksyczna, a dwójki i trójki już niekoniecznie. To, że siódemka jest niezdrowa lepiej będzie widoczne, kiedy będzie sama, niż w kontaktach z innymi ludźmi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.