Skocz do zawartości

Jaką masz osobowość? (ankieta + przewidziane nagrody)


Test MBTI  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twoj wynik?

    • INFP (Pośrednik)
    • INFJ (Rzecznik)
    • INTP (Logik)
    • INTJ (Architekt)
    • ISFP (Poszukiwacz przygód)
    • ISFJ (Obrońca)
    • ISTP (Wirtuoz)
    • ISTJ (Logistyk)
    • ENFP (Działacz)
    • ENFJ (Protagonista)
    • ENTP (Dyskutant)
    • ENTJ (Dowódca)
    • ESFP (Animator)
    • ESFJ (Doradca)
    • ESTP (Przedsiębiorca)
    • ESTJ (Wykonawca)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.07.2020 o 23:23, BrainlikePennylooklikeAmy napisał:

jako fellow INFP chcę dodać, że my umiemy się dostosować, ale jeżeli tego chcemy i w to wierzymy. Zmuszanie nas do dostosowanie się wbrew naszej woli to droga jednokierunkowa w stronę depresji i śmierci wewnętrznej (przynajmniej ja tak mam za każdym razem kiedy jestem do czegoś zmuszana jeżeli tego nie czuję).

Moja partnerka to INFP i zgoda, dostosowuje się do mnie. I mam teraz z nią taką sytuację, że chce, żeby zrobiła to i to, dla jej dobra, a ona to odbiera jako atak, w takich sytuacjach jestem dla niej jak wampir energetyczny. Wiem, bo już pare razy chciałem coś i zauważyłem, że jej się to nie podoba i wpada w jakiś dołek.
 

Nie bierzcie tego testu za jakiś pewnik. Sa też inne czynniki wpływające na człowieka. Np. jestem INFJ/INTJ, ale w chwilach jak moja wewnętrzna rodzinka jest ze mną zgodna, nic nie świruje to jestem ekstrawertykiem z pokładami energi jak na statku Jacka Sparrowa, potrafie przejąć inicjatywe, być liderem, rozmawiać z kobietami bez problemu itp. w sumie z filmiku, który udostępniła @Hippie o INFJ dowiedziałem się, że jesteśmy najbardziej "ekstrawertycznymi introwertykami", więc troche by się zgadzało. Jak tu ktoś mówi, że wstyd być INFJ to gówno prawda, bo z kobietkami nie wychodzi. Poprostu zależy czy ktoś jest przystojny, czy wierzy w siebie, czy ma wysokąsamoocenę itp. Można by to było rozkładać na czynniki pierwsze i należało by nawet, ale nie będe tu filozofował xD Ogólnie już sie w realu przyzwyczaiłem do tego, że ktoś mi mówi, żebym nie filozofował albo że jestem przemądrzały. I ponoć to jest wkurwiające we mnie - a ja uniżony sługa chce tylko pomóc swoją wiedzą, doradzić xd
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@avceutyhh14 INFJ są trochę jak kameleony. Są w stanie dostosować do prawie każdego towarzystwa. Są pod tym względem dość podobne do ENFP, ale dalej są mimo wszystko introwertykami, choć fakt najbardziej ekstrawertycznymi. 

INTJ zaś jest najbardziej introwertyczny z introwertycznych ;) Są jak INFJ perfekcjonistami ale nie ogarniają tak emocji i wszystko musi mieć dla nich logiczne wytłumaczenie. 

A i INTJ sprawiają wrażenie, bardziej sztywnych. Widać to nawet po sposobie chodzenia. Tak jakby kija połknęli ;)  (bez urazy oczywiście) Jednak to jedna taka z charakterystycznych cech dla tego typu, którą dostrzegłam u większości napotkanych przeze mnie INTJ ;)  

Klasyczny przykład INTJ:

Tak w ogóle to na powyższym filmiku jest ich nawet dwoje :lol:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hippie napisał:

Tak jakby kija połknęli ;)

Wierz mi, to co innego ;> 

 

Możliwe, że masz rację z tym kameleoństwem xd Ale to już też wszystko zależy od tego co sie dzieje wewnątrz człowieka, bo potem to wszystko emanuje na zewnątrz.
Widziałem co pisałaś wcześniej - miałaś większe upodobania w INFJ. Czy coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, avceutyhh14 said:

Widziałem co pisałaś wcześniej - miałaś większe upodobania w INFJ. Czy coś się zmieniło ?

Ekhm. :P Mogę przemilczeć to pytanie? :D 

Próbuję sobie dać spokój, jednak tak, nie ukrywam, że chciałabym napotkać na swojej drodze INFJota i zbudować z takim długotrwałą relację. 

Ale to tylko takie moje idealistyczne pragnienia. :P 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, avceutyhh14 said:

Z tym spokojem to musi być ciężko, że o tej porze jeszcze nie śpisz... :D Coś słabo próbujesz ;) 

U mnie jest godzinę wcześniej. Po pierwsze primo.;) 

Po drugie primo ... mam urlop.

Po trzecie primo ultimo: bywam nocnym Markiem. :P  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hippie napisał:

U mnie jest godzinę wcześniej. Po pierwsze primo.;)

Wy kobiety nawet ze wskazówkami musicie kombinować ;) 

9 minut temu, Hippie napisał:

Po drugie primo ... mam urlop.

Zazdro, moja introwertyczna część kocha urlopy i z tego tytułu nie moge sobie już tak często na nie pozwalać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, avceutyhh14 said:

Wy kobiety nawet ze wskazówkami musicie kombinować ;) 

To nie moja wina, to wina... położenia geograficznego. :lol:

 

4 minutes ago, avceutyhh14 said:

Zazdro, moja introwertyczna część kocha urlopy i z tego tytułu nie moge sobie już tak często na nie pozwalać

Ja musiałam w końcu wykorzystać, bo i tak zostało mi jeszcze dość sporo do końca roku dni urlopu. 

Przez wirusa w sumie nie wykorzystywałam bo mi było szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, avceutyhh14 napisał:

Moja partnerka to INFP i zgoda, dostosowuje się do mnie. I mam teraz z nią taką sytuację, że chce, żeby zrobiła to i to, dla jej dobra, a ona to odbiera jako atak, w takich sytuacjach jestem dla niej jak wampir energetyczny. Wiem, bo już pare razy chciałem coś i zauważyłem, że jej się to nie podoba i wpada w jakiś dołek.

Jakoś się tak złożyło, że moimi najbliższymi ludźmi są INFPy i faktycznie jest tak jak piszesz. Jak dostosowanie się nie budzi w nas konfliktu wewnętrznego, nie robi różnicy czy coś robimy tak czy siak to jest w porządku. Gorzej jak czegoś nie "poczujemy", wtedy to faktycznie energetyczna miazga. My mamy głębokie poczucie co jest dla nas dobre i czego chcemy (albo bardziej czego nie chcemy hahah), często odbiega to od tego co chcą normalni ludzie. Np: przykład z mojego życia, dawno temu nie chciałam iść na studniówkę, uważałam to za stratę czasu i kasy, które mogłabym przeznaczyć na coś innego. Ale wiadomo, było przekonywanie, że to "raz w życiu", "nie będziesz żałować" i inne blablabla. Poszłam i do tej pory nie rozumiem fenomenu tego typu szopek. Cały czas w głowie miałam, że nie chcę tam być, ile jeszcze, dlaczego ta muzyka jest taka zła itd. Moi przyjaciele mają dość podobnie. Nie wiem jak też jest  u innych, ale po nas bardzo widać to energetycznie. Zazwyczaj nasza aura jest bardzo pozytywna, ale jak czujemy jakiś przymus, niezadowolenie z sytuacji to te chmury nad naszą głową są dosłownie widoczne. I nawet nie musimy nic mówić, robić, wystarczy sama energia. Lepiej nas nie uszczęśliwiać na siłę, bo wywoła to odwrotny efekt. 

Ciężko powiedzieć co nie gra z tym czego Ty chcesz dla jej dobra, a ona się zapiera. Moze niekoniecznie coś co jest korzystne dla Ciebie, będzie odbierane tak samo przez nią. Ciężko stwierdzić nie znając kontekstu. Jeżeli możesz to go przybliż

Edytowane przez BrainlikePennylooklikeAmy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, BrainlikePennylooklikeAmy said:

Jakoś się tak złożyło, że moimi najbliższymi ludźmi są INFPy i faktycznie jest tak jak piszesz. Jak dostosowanie się nie budzi w nas konfliktu wewnętrznego, nie robi różnicy czy coś robimy tak czy siak to jest w porządku

No właśnie pytanie czy to jest dostosowywanie się ? 

 

Ja nie mam problemu z dostosowywaniem się jeśli ktoś przekona mnie, że jakaś rzecz ma wartość, będzie to wynikało ze zrozumienia, ktoś mi udowodni, że to jest dla Niego ważne, przy czym akurat średnio mi na czymś zależy. Ale w większości przypadków jestem raczej nieelastyczna, uparta jak osioł i trzymam się swoich widzimisiów. Jak się na coś uprę, to na drodze musi stać naprawdę silna obiektywna przeszkoda, żeby rzecz nie została zrealizowana po mojemu. 

 

Zauważyłam też, że porównując siebie do innych, ja kompletnie nie słucham nieproszonego spontanicznego (a czasem słusznego) doradztwa, które często ma miejsce w towarzyskich rozmowach. Żeby posłuchać innych ludzi, to najpierw sama muszę po tą radę przyjść i mieć wewnętrzne przekonanie, że sama robię coś nieskutecznie. W drugą stronę natomiast (żeby nie było tylko o wadach), ja się z kolei totalnie nie złoszczę kiedy ludzie nie słuchają moich rad. Owszem będę coś tam udowadniać w dyskusji, żeby wyszło na moje, ale generalnie uważam, że każdy powinien trzymać się swojego wewnętrznego przewodnika ☺️

 

 

14 hours ago, SzatanKrieger said:

 

lepiej nie złość tych infjów, bo mają jakieś dziwne ciągoty do ognia :D 

 

main-qimg-a5380cd92f92486bc21f428333e590

 

Haha ❤️ To chyba powinnam się zastanowić, czy rzeczywiście jestem INFP. Powiedziałabym, że bardziej pasuje do mnie wariant "Happy INFP, mad INFJ". 

Edytowane przez Devilsgirl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Devilsgirl napisał:

Ja nie mam problemu z dostosowywaniem się jeśli ktoś przekona mnie, że jakaś rzecz ma wartość, będzie to wynikało ze zrozumienia, ktoś mi udowodni, że to jest dla Niego ważne, przy czym akurat średnio mi na czymś zależy. 

Super to napisałaś! Dokładnie o to mi chodziło! Ale czasem jesteśmy brani za uległych co jest złudne. Tak się może wydawać, bo po prostu rzadko robimy problem tam gdzie go nie widzimy oraz potrafimy słuchać drugiej strony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze samobójstwa pod względem MBTI

main-qimg-289dd2447274a1f58f92067205080f

Przychód danego typu:

main-qimg-cace21155ce7da21e75855355f5079

Pewność siebie:

main-qimg-9d1af6bd7e05917f99fbbd09c4200b

 

Najwięcej gejów jest wsród INFP - omgy.... :D ale u kobiet, heh gejki :P 

main-qimg-a668e9bf74dc3addc70e4c9bef15d7

 

Topka depresyjnych typów:

main-qimg-1f30b920a2295b39b320fc81d1fd1f

 

To co INFP mamy chyba prawo trochę sobie ponarzekać? :D 

Ciekawe, że ESTJ się załapał w ostatnim wykresie choć może coś w tym być.

 

Tu również średni przychód:

income-final.png

 

Statystyki z redita

 

w45hoc9glsf31.png

 

 

Typologia zainteresowania MBTI z jednej ze stronek:

Chartofmembers_zps78c8287f.jpg

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Topka depresyjnych typów:

main-qimg-1f30b920a2295b39b320fc81d1fd1f

 

Wynika z tego że wszystkie typy osądzające (judging) są depresyjne.

 

Fajne te testy typów osobowości, ale ja mam niedosyt- zarówno jeśli chodzi o same testy jak i wyniki.

Są one już dość przestarzałe, wierzę że powstaną nowe biorące pod uwagę wiecej znamiennych, a i pytania jakoś inaczej ułożone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, deomi napisał:

Wynika z tego że wszystkie typy osądzające (judging) są depresyjne.

 

Widzą ten świat im się wszystkiego odechciewa :D 

7 minut temu, deomi napisał:

Są one już dość przestarzałe, wierzę że powstaną nowe biorące pod uwagę wiecej znamiennych, a i pytania jakoś inaczej ułożone.

 

Te pytania to jest szajs, musisz zrozumieć literki co oznaczają. @deomi

 

8 minut temu, Hippie napisał:

Nawet dwa razy... Ciekawy błąd ;) 

Podwójnie przerypane widać :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Devilsgirl napisał:

No właśnie pytanie czy to jest dostosowywanie się ? 

 

Ja nie mam problemu z dostosowywaniem się jeśli ktoś przekona mnie, że jakaś rzecz ma wartość, będzie to wynikało ze zrozumienia, ktoś mi udowodni, że to jest dla Niego ważne, przy czym akurat średnio mi na czymś zależy. Ale w większości przypadków jestem raczej nieelastyczna, uparta jak osioł i trzymam się swoich widzimisiów. Jak się na coś uprę, to na drodze musi stać naprawdę silna obiektywna przeszkoda, żeby rzecz nie została zrealizowana po mojemu. 

 

To jest z twojej strony taka ignorancja, że chce mi się wręcz wymiotować. Nie mam czasu nikogo przekonywać, tylko szukam kozaka, umysłu otwartego i już świadomego do dyskusji, a innych spuszczam w kiblu. Trzymanie się swoich widzimisiów to oznaka absolutnej ignorancji. A wiesz, czym jest ignorancja? Zaprzeczeniem geniuszu. Nie ty jedna reprezentujesz taką postawę, nie bój się. Myślisz, że jesteś jedyna, taka wyjątkowa, a twój światopogląd rozpierdala system? Każda nowoczesna, sfeminizowana, wykształcona na serialach kobieta dysponuje takim zestawem myślowym. Tak szczerze, to się w tym rezerwacie zdradzacie z nieprawdopodobną miałkością umysłową. Żal mi ciebie i podobnych kobiet, przysięgam. 

 

I oczywiście zaraz zaleje mnie fala hejtu, jak w prawilnym świecie absurdu. 

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger W sumie to mogę się zgodzić z dużym współczynnikiem depresji u ESTJ , Ten typ też czuje się niezbyt rozumiany przez inne typy. 

Choć pominę fakt, że wątpię w rzetelność tych wszystkich statystyk. Bo jak niby zebrano te dane? Zebrano po x jednostek danego typu i stwierdzono u części depresję przy czym przedstawili to później procentowo... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger

Nie potrafię się przypasować do:

Poznanie (ang. sensing) i intuicja (ang. intuition)

i

Osądzanie (ang. judging) i obserwacja (ang. perceiving)

 

powiedzmy że rozszyfrowałam "Myślenie (ang. thinking) i odczuwanie (ang. feeling)" chociaż to też jest trochę naciągane....

bo przeciwstawnym do "myślenia" jest raczej "głupota/brak myślenia"

a do "odczuwania" - "brak emocji/chłod emocjonalny"

 

można być logicznym i emocjonalnym

można być nielogicznym i emocjonalnym jak i odwrotnie.

 

Dlaczego Ty masz "intuicja" "obserwacja" "odczuwanie" a nie "poznanie" "osądzanie" i "myslenie"?

Jakie Twoje cechy na to wpływają?

 

EDIT:

Tutaj znalazłam cechy pomagające określić typ

http://4hrsolutions.pl/pl/mbti-osadzanie-czy-obserwacja/

http://4hrsolutions.pl/pl/poznanie_czy_intuicja/

http://4hrsolutions.pl/pl/mbti-myslenie-czy-odczuwanie/

 

ale i tak średnio się z tym zgadzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, deomi napisał:

Dlaczego Ty masz "intuicja" "obserwacja" "odczuwanie" a nie "poznanie" "osądzanie" i "myslenie"?

Jakie Twoje cechy na to wpływają?

Nie zastanawiałem się, po prostu mi to pasuje. 

Osądzanie (ang. judging) i obserwacja (ang. perceiving) Czy radzisz sobie z życiem w sposób zaplanowany, preferując „osąd” – to znaczy podjęcie decyzji – czy też preferujesz elastyczny styl życia związany z ciągłym otwarciem na nowe informacje?

https://www.myersbriggs.org/my-mbti-personality-type/mbti-basics/judging-or-perceiving.htm

 

@deomi

Moja percepcja jest określana również jako "Ultimate Judge" czyli jako "super oceniacz". Jak się przyjrzeć bardziej to tak może być. Dodatkowo po analizie siebie widzę, że mogę być moim totalnym przeciwieństwem czyli jak violentdesire gdybym wszedł w "cień" ale być może cień jest moim prawdziwym "ja", dlatego to jest interesujące tak naprawdę przynajmniej dla mnie. 

 

Moje cechy?

Wolę mniejszy zarobek ale nie być związanym np umową na zbyt długi czas. Czyli jak chce spieprzać to spieprzam. Sztywne plany mi nie pasują bo zabierają mi "wolność" doświadczania, trochę jak w robocie się czuje, że muszę iść tam i tam bo jak nie to będzie źle. Aczkolwiek właśnie jest paradoks, że ja tego planowania najbardziej potrzebuję, tak jak INFJ potrzebuje żyć bardziej bezplanowo, znaczy mniej jak robot. Nie wielu to rozumie według mnie.

 

@melody

21 minut temu, melody napisał:

Wiedziałam, że przedstawiciele mojego typu do najskromniejszych nie należą, ale nr 1 to się nie spodziewałam ?

Ale się nie ma co dziwić @melody jesteś naturalnie pewna, żyjesz w "swoim" świecie, zazdro ja muszę swój w Twoim zbudować :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mac said:

To jest z twojej strony taka ignorancja, że chce mi się wręcz wymiotować. Nie mam czasu nikogo przekonywać, tylko szukam kozaka, umysłu otwartego i już świadomego do dyskusji, a innych spuszczam w kiblu. Trzymanie się swoich widzimisiów to oznaka absolutnej ignorancji.

No niestety, ignorancję wykazujesz tuTy nadinterpretacjami, manipulacją treścią i zwrotami ad personam, które nie powinny mieć miejsca w jakiejkolwiek merytorycznej krytyce. Autentycznie brzydzę się takim zachowaniem, bo jest zwyczajnie i po ludzku niskie. I racja - nie skłania do dyskusji. Choć i dyskusja nie jest tu celem.

1 hour ago, mac said:

I oczywiście zaraz zaleje mnie fala hejtu, jak w prawilnym świecie absurdu.

Biedny, uciśniony. Jezus Maria, wymiotować się chce takimi tanimi manipulacjami, naprawdę.

32 minutes ago, SzatanKrieger said:

Wolę mniejszy zarobek ale nie być związanym np umową na zbyt długi czas. Czyli jak chce spieprzać to spieprzam. Sztywne plany mi nie pasują bo zabierają mi "wolność" doświadczania, trochę jak w robocie się czuje, że muszę iść tam i tam bo jak nie to będzie źle

Ha, też to mam. Najzabawniejsze jest to, że w przypadku podpisywania umów, ja dokładnie wiem już że się z nich wywiążę. Ale sama świadomość wiszenia nade mną tego zobowiązania jest obciążająca. Z pracą akurat nie zdarzyło mi się to, ze względu na jej charakter, ale podpisywałam ostatnio umowę na media, gdzie finansowo bardziej korzystne było podpisanie jej  na dwa lata, niż któtszy okres. Nie były to co prawda kolosalne różnice, nie uważam też że miałabym duży problem w razie wyprowadzki, ale instynkt już zadziałał i złapałam się na tym, kiedy opowiadałam o tym znajomej. Właściwie wszelkie planowanie długoterminowe daje mi więcej obciążenia niż poczucia bezpieczeństwa.

Edytowane przez Devilsgirl
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam Judging=56%, więc jestem na pograniczu INFJ z INFP. Reszta bardziej konkretnie, Introwesja dojebana na 82, iNtuitive 64, Feeling 78. Do kompletu Turbulent 68%. I to by się z grubsza zgadzało, bo elastyczność w decyzjach mam jeszcze jako-taką. Najgorzej z kombinacją I+F, bo to przerost emocjonalności, która w dodatku kotłuje się wewnątrz. Z kolei brak asertywności mści się w związkach. Zaczynam chyba tęsknić za terapią, bo znowu mam zjazd depresyjny, dobija mnie niemożność rzucenia palenia, sny o ex, i stado jeb@n¥ch NieChceMisiów na każdym kroku i w sumie czuję sie jak gówno... A już było znacznie lepiej... ?

Edytowane przez Feniks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.