Skocz do zawartości

Jaką masz osobowość? (ankieta + przewidziane nagrody)


Test MBTI  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twoj wynik?

    • INFP (Pośrednik)
    • INFJ (Rzecznik)
    • INTP (Logik)
    • INTJ (Architekt)
    • ISFP (Poszukiwacz przygód)
    • ISFJ (Obrońca)
    • ISTP (Wirtuoz)
    • ISTJ (Logistyk)
    • ENFP (Działacz)
    • ENFJ (Protagonista)
    • ENTP (Dyskutant)
    • ENTJ (Dowódca)
    • ESFP (Animator)
    • ESFJ (Doradca)
    • ESTP (Przedsiębiorca)
    • ESTJ (Wykonawca)


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, deomi said:

@SzatanKrieger

Nie potrafię się przypasować do:

Poznanie (ang. sensing) i intuicja (ang. intuition)

i

Osądzanie (ang. judging) i obserwacja (ang. perceiving)

 

powiedzmy że rozszyfrowałam "Myślenie (ang. thinking) i odczuwanie (ang. feeling)" chociaż to też jest trochę naciągane....

bo przeciwstawnym do "myślenia" jest raczej "głupota/brak myślenia"

a do "odczuwania" - "brak emocji/chłod emocjonalny"

 

@deomi Każdy jest w posiadaniu wszystkich tych "literek". Trzeba jednak zaobserwować co bardziej dominuje. Poobserwuj się w różnych sytuacjach znając teorię i przede wszystkim to jak działają poszczególne elementy. 

Poczytaj też opisy typów, pooglądaj filmiki. To jest jak układanie puuzli. 

I polecam tę parę: 

 

Jak Tu ładnie Pani w filmiku powiedziała... nie należy brać tych opisów za pewnik, bo naturalnie nie wszystko z opisu musi pasować do Ciebie. 

Bardziej trzeba skupić się na tym, co jest Twoim takim naturalnym mechanizmem działania. 

Trzeba wziąć pod uwagę, że z czasem się też rozwijamy, i możemy inaczej się zachowywać jak byliśmy nastolatkami a inaczej np teraz jak się jest dorosłym. 

Jedni się rozwijają i pielęgnują w sobie te pozytywne cechy, które zwykle są w opisach wystawione na piedestał. Ale są też osoby u których można dostrzec te słabe strony danych typów. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/10/2020 at 6:03 PM, MaxMen said:

Zrobiłem i ja wróżbę wyszło mi ESFP-A 

Czyli Animator i widzę, że jestem puki co jedyny, tzn jakiś inny haha ?

Bo ESFP z reguły mają problem z poprawnym wytypowaniem siebie. Co jest wyjaśnione przez tę parę z filmiku post wcześniej... 

Ja ten typ jednak łatwo wychwytuję w otoczeniu. Szczególnie kobiety. 

Facetów znam też paru... większość z nich to takie Sebixy ? ( ja nic nie insynuuję, żeby nie było) i generalnie jajcarze. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, avceutyhh14 said:

Jak ty ich wszystkich kwalifikujesz, że wiesz kto jest kto ?

Siedzę w tematach typologii już ponad 10 lat. Co prawda, zdarza mi się pomylić, ale znając teorię i obserwując bacznie środowisko wokół, jestem wytypować niektóre osoby. Jednego łatwiej wytypować, drugiego trudniej. Wiadomo też, że jak kogoś się zna dłużej i ma z nim się do czynienia na co dzień, to łatwiej...

 Jak kogoś wstępnie wytypuje i danej osobie uda mi się dać też test do rozwiązania i poprosić by się spróbowała sama wytypować, zwykle trafiam. :P Choć też się zdarza, że pomylę się o jeden element. Typowałam wstępnie jedną znajomą na ESFP... ale okazała się być ENFP.

Jako ENFP nie mam w sumie z tym większych problemów, bo jako typ intuicyjny, łatwo wychwytuję motywacje innych ludzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wychodzi mi INFP-T około 30-40% wyników

 

74% Introwersja - 26% Ekstrawersja

58% Intuicyjny - 42% Realistyczny

49% Logika - 51% Zasady

49% Planujący - 51% Poszukujący

40 % Asertywny - 60% Czujny

 

To znaczy, że jestem homo i już mogę przeprowadzać się do Holandii, a tam popełnić samobójstwo z moim kochankiem w taniej kawalerce na przedmieściach Amsterdamu ?

 

A tak na serio co to właściwie znaczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Lucjusz said:

A tak na serio co to właściwie znaczy?

Co to znaczy? Waśnie sobie częściowo odpowiedziałeś. Przeczytaj opisy, pooglądaj filmiki na yt o tym typie to będziesz wiedział co to znaczy ;) 

Wiedząc jaki masz typ, może dać Ci to wskazówkę, jaką drogę ( m.in też kariery ale też ogólnie, życiową) zgodnie ze swoim typem możesz obrać, by nie zatracić siebie. swojej tożsamości i byś się czuł dobrze sam ze sobą. 

 

Może to Cię też ukierunkować na zdrowe relacje z ludźmi. Innymi słowy, Wiedząc jaki masz typ, tym samym możesz wiedzieć z kim Ci po drodze, z kim masz szansę stworzyć zdrowy związek, a z jakimi ludźmi będziesz miał większy problem się dogadać. Wszystko oczywiście jest orientacyjne.

Trzeba też brać zawsze pod uwagę inne czynniki. Jednak mimo wszystko uważam, że ta typologia jak i parę innych, bardzo się przydaje w zrozumieniu siebie i innych. No i uczy wyrozumiałości. :) 

 

@SzatanKrieger powklejał tu i w innych wątkach sporo o INFP. Przewertuj wcześniejsze strony. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 hours ago, ʎʇuǝɔuᴉʍ said:

jaki typ według tego co pisaliście miałby szefo, czyli Maruchna?

Ja obstawiam ISFJ - Obrońca, choć nie ukrywam, że miałam zgryz bo wychwyciłam też niektóre cechy INTP i ENTJ. Jednak mam  wrażenie, że bliżej Markowi do typu odczuwającego niż logicznego. Poczucie humoru u niego wydaje mi się bardziej dla intuityka ale zaś mam wrażenie, że jest bardzo skupiony na przyziemnych sprawach co jest zaś domeną sensoryków. 

Tym samym też mi się wtedy zapaliła lampka...bo te 3 typy które wymieniłam w socjonice są w kwadrze Gamma. Dlatego m.in wzięłam pod lupę te 3 typy. Socjonika w takich momentach pomaga fajnie rozgrzebać dane typy na czynniki pierwsze. ☺️

Główna motywacja Marka bardzo mi pasuje do typu Obrońcy, gdzie widać, że swoją działalnością chcę pomagać innym, ma wysokie poczucie moralności. Bardzo skupiony na zdrowiu gdzie w jednej z jego audycji bardzo przykuło moją uwagę, gdy zaczął opowiadać o lekach, jakichś zmyślnych suplementach etc - to taki wspólny mianownik dla każdego ISFJ jakiego napotkałam na swojej drodze :P. Takie holistyczne podejście ma zarówno ISFJ jak i INFJ. 

Myślałam też chwile o nim jako ENTJ ze względu na to jaki biznes rozkręcił i wydaje się mieć do tego smykałkę. Wydaje mi się, że ma dość materialistyczne podejście do życia i że pieniądze się go trzymają. Choć myślę, że to tak z zewnątrz wygląda, głębiej coś mi nie gra w tym kierunku...

Choć znam też ISFJoty, które są dość gospodarne ale muszą więcej wysiłku włożyć w to niż takie ENTJoty.

Bujanie się po sądach to też jego żywioł i dobrze odnajduje się w tematach prawniczych - to go też bardziej przybliża do ISFJ - ten typ w tym się dobrze sprawdza. Nazwa "Obrońca" mówi swoje. ;)  Ten typ doskonale się też sprawdza jako sędzia. Ten typ jest bardzo spostrzegawczy i sprawiedliwy. 

 

Wychwyciłam też pewne cechy u niego INTP...m.in takie kontrowersyjne poczucie humoru ( np puszczanie bąka na jednym z filmików na yt) - tego typu akcje bardzo mi przypominają Jerzego Urbana który jest klasycznym przykładem INTP. 

 

Dlaczego wydaje mi się, że jest jednym z typów gamma? To wyjaśni poniższy fragment o kwadrze Gamma:

Quote

 

Grupy stworzone głównie z przedstawicieli kwadry Gamma są małe, zazwyczaj najwyżej sześcioosobowe. Śmiech i nazbyt oczywiste okazywanie emocji są ograniczone, zamiast tego występuje dużo uśmiechów, zabawy z ironicznymi i dowcipnymi uwagami lub, w wypadku gdy omawiany jest jakiś poważny temat albo czyjeś niezbyt szczęśliwe doświadczenie, panuje poważna atmosfera. Nawet te małe grupy mają skłonność do podziału na mniejsze – trójka jest chyba idealnym rozmiarem grupy dla Gammy.

Dyskusja w grupie jest skupiona na wymianie informacji i pomysłów, będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, rozmowach i planowaniu wspólnych działań albo osobistych doświadczeniach. Te ostatnie są zazwyczaj omawiane nie w celu wywołania w ludziach śmiechu albo chwalenia się swoja pozycją, ale w celu nauczenia czegoś słuchaczy i umożliwienia im uniknięcia pewnych sytuacji.

 

Gdy przedstawiciele tej kwadry zawiążą już grupę, są zwykle ostrożni w przyjmowaniu do niej nowych członków, nie zapraszając ich specjalnie ani nie odstraszając, ale uważnie obserwując. Rozmowy często skupiają się na trendach dotyczących spraw materialnych, ale jednocześnie osobistych, takich jak perspektywy kariery i rozwoju, sukcesy lub porażki inwestycji finansowych i przedsięwzięć, oraz perspektywy aktualnych związków romantycznych i przyczyny rozpadu przeszłych. W momentach beztroski rozmowy nabierają lekko sprośnego charakteru i towarzyszy im drobne przekomarzanie.

Inne tematy skupiają się na wewnętrznych zasadach organizacji pracy i ich wpływie na ogólną wydajność, bezsensowności biurokracji i tym, w jaki sposób być lepszym od swoich konkurentów.

 

Jego całą działalność wg mnie brzmi bardzo Gammowo, ze względu na to, jakie tematy są tu poruszane i w jaki sposób. Jest zabawnie, sarkastycznie ale jak dochodzi do poważniejszych tematów jest powaga i silna wola zrozumienia i wsparcia. 

 

Jestem ciekawa jak się typuje sam Marek i czy bardzo się mylę... ;) 

By było dokładniej, musiałabym każdą jego audycję, post przeczytać uważnie... a najlepiej to poznać na żywo. 

A jako potwierdzenie, poprosić samego Marka o wytypowanie się. ;) Nikt nie zna go lepiej niż on sam. ;)  

 

 

Słowem zakończenia wklejam ten filmik :

 

Myślę, że ta para dość jasno opisała ten typ i łatwiej Wam będzie zrozumieć co tym samym ja też miałam na myśli. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Para, która prowadzi ciekawy kanał o MBTI rusza z kolejnymi filmikami, tym samym wyszli z inicjatywą wywiadów z osobami o poszczególnych typach. @SzatanKrieger i inne INFP - łapcie! :D 

 

To przy okazji też zostawię. ;) A nuż się komuś przyda :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spider Tyle, że nie wiem czy wiesz, ale właśnie te teorie są oparte na obserwacjach i generalnie pracach Junga. ;) 

Powtarzałam już tu milion razy. Wiadomym jest, trzeba brać pod uwagę tysiące innych czynników wpływających na osobowość ale też nie należy całkowicie skreślać też tych teorii bo można doszukać się dużo prawdy i przewijających się schematów, które jednak występują i czasem rzeczywistość aż je wystawia jak na tacy.

Trzeba się tylko w to zagłębić a nie oceniać książki po okładce. Sceptykami są zwykle osoby, które przeczytają tylko jeden artykulik albo zrobią test, wyjdzie im jakiś wynik, który niekoniecznie musi być zgodny z rzeczywistością bo np podeszli do tego olewczo i powierzchownie, przeczytają tylko jeden opis (czyli typu, który im wyszedł) i do widzenia. Na tej podstawie wyciągają wnioski i krytykują wszystkich innych, którzy siedzą w tym dłużej i potrafili znaleźć w tym zastosowanie. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, spider said:

jakichś nastolatków na YouTube.

Zapoznaj się z kanałem lepiej - później oceniaj. :) 

Uważałabym z ocenianiem ich jako nastolatków. ;)

Tak jakbym teraz na podstawie tego co Ty piszesz nazwała Cię gówniarzem. ;) Miło jest coś takiego słuchać? 

 

6 minutes ago, spider said:

Lepiej poczytać Junga, czy opracowania autorek Myers czy Briggs.

Lepiej/ nie lepiej. Każdy wybiera sam sobie drogę w jaki sposób chce się zapoznać z daną teorią. 

Jak ktoś chce zrozumieć dobrze ten system to znajdzie sposób na to - spokojnie ;) 

Nie każdy musi działać danymi schematami - właśnie w jednym z tych filmików to fajnie opisali - jak poszczególne typy zbierają informacje i jak się uczą. 

Nie narzucaj na siłę swojego sposobu. Możesz zaproponować i ewentualnie wrzucić jakiś fragment danej publikacji. To bardziej się przyda w tym wątku niż dyskusje w takim tonie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spider Ach no tak. bo jak się ma tytuł, dyplom to się jest ważniejszym i bardziej wiarygodnym. :)  

Nie mają tego to istnieje duże prawdopodobieństwo, że gadają bzdury - OK. 

"Lubię" jak ktoś ocenia innych przez taki pryzmat... :) Zarozumiałość w pełnej okazałości :) 

 

Dziękuję w każdym razie za filmik. 

Jednemu przypadnie do gustu, drugiemu nie. 

Jak wspomniałam. Są osoby, które będą bez problemu przyswajać profesorskie, książkowe teorie, a będą osoby, które lepiej zrozumieją temat słuchając randomowych osób, które na podstawie własnych przeżyć opisują ale robią to w sposób prosty i zrozumiały dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Jak ktoś ma wyżebrany tytuł i nic poza tym, to musi się do tego odnosić, aby chronić swoje poczucie wartości. ? Bardzo rzadko taka osoba sama w to wierzy, ale poczuje się lepiej, jeśli wytknie komuś brak takowego papierka. Generalnie typ w warunkach "bojowych" byłby zmielony i zaorany przez rzeczywistość, ale tutaj sobie może bezkarnie popierdolic i pudrować w żałsony sposób swoją poranioną, oszukiwaną przez siebie i innych duszyczkę. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.