Skocz do zawartości

Jak maksymalnie szybko przypakować mięsień? Która z technik jest najlepsza?


Rekomendowane odpowiedzi

No wiem wiem, ale chodzi o przyrost masy na łapach czyli jak przypuszczam biceps , triceps no i ewenetualnie przedramię, czyli jakieś ugięcia hantlami w chwycie młotkowym, ugięcia nadgarstków ze sztangą itd. Musi być maksymalna pompa krwi do konkretnych mięśni, , duże obciążenia, progres w ciężarach. Każdy sport ( no może szachy i brydż sportowy nie ) rozwija w jakiś sposób mięśnie ale wiadomo, że żeby mięśnie rosły no to trzeba je do tego wzrostu stymulować coraz większymi obciążeniami , I oczywiście dostarczać odpowiednich makro - białko , węgle, tłuszcze i mikroelementów.

Przy Marku nie wiem jak wyglądałoby dostarczanie 200 g białka bez mięsa chyba jajka , serwatka w proszku koncentrat czy izolat , nie wiem jak z rybami bo to niezłe źródło białka . Chud ser biały jest kontrowersyjny . Jedząc mięso wywaliłbym go z diety, nie jedząc - może jakiś jeden posiłek na noc.

Oczywiście przypuszczam, że na większą skalę to trzeba by jeść same białka z jajek bo żółtko zawiera tłuszcz . Słyszałem o kulturystach wege ale nie mam pojęcia jak oni to robią ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dla mnie na łapy tylko podstawowe ćwiczenia na wolnych ciężarach  biceps 

uginanie ramion z hantelkami 4x 16 14 12 10  + 1 max

chwyt młotkowy 4

uginanie ze sztanga 4

 triceps

wyciskanie francuskie 4x 12 10 10 8 +1 max

sciąganie linek wyciągu 4 x max

to na mnie działa po 10 latach 44 w łapie. Wiec sensaci nie ma. Ale zasadnicza sprawa jak dla mnie jest gen do danej partii mięśniowej mam gen do łap ale np. do klatki to słaby choć atakuje pod każdym katem i technika tez dobrze znanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna metoda - trening okluzyjny.

 

Cytat

Trening okluzyjny - czyli chwilowe i miejscowe niedotlenienie mięśni. Powodujace aż czterokrotnie wiekszy wzrost GH po treningu oraz obnizenie hormonow katabolicznych. Wedlug badan jeden z najskuteczniejszych treningow powodujacych wzrost miesni.

maxresdefault.jpg

 

Zakłada się opaskę na łapę blokującą dopływ tlenu do mięśni. W teorii jeden z najskuteczniejszych sposobów, by łapa nadal rosła w sytuacji, gdy jesteśmy już doświadczeni i przyrosty są bardzo małe.

 

Ale... Trening ten jest dość ryzykowny i przeznaczony raczej dla starych wyjadaczy, w skrajnych przypadkach nieumiejętne zastosowanie treningu może skończyć się nawet amputacją kończyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie dorzucic swoje 3 grosze.

Po miesiecznej 'przygodzie' z IBD i wyjsciu ze szpitala wazylem 58,4kg (spadek w ciagu miesiaca z okolo 70 kg). Postanowilem wrocic do treningu silowego i przybrac na wadze, duzo i konkretnej masy miesniowej. Pierwsza rzecza jaka zrobilem to kupilem spiruline (bialko w tabletkach). Poniewaz nie moglem jesc miesa za wyjatkiem gotowanego indyka, gotowanej ryby -  to spirulina byla najlepszym rozwiazaniem (nie moglem rowniez jesc jajek).

Moj trening opieral sie tylko i wylacznie na 4-5 partiach miesni w roznych wariacjach:

1. Klatka - Pompki 4serie x 12powtorzen (zwykle, na kosciach, szeroko, bardzo wasko - z czasem urozmaicalem o inne warianty).

2 Tricepsy - opuszczanie na krzesle z pauza (pauza w polowie kazdego powtorzenia w momencie uniesienia ciala i powrot na dol/gora liczone jako 1 powtorzenie) lub tradycyjne dipy - 4x10, po mcu 4x12, po 2-mcach 4x15 (dipy nie za nisko - tyle ile pozwala bezpiecznie bark na to - czasem tylko pod katem 90stopni) - zawsze cialo opuszczam 2 razy wolniej niz potem wynosze cialo w gore.

3. Bicepsy - typowe curle ze sztanga (poczatkowo 16kg-po 3 miesiacach 32kg) 2 serie (szerzej uchwyt) i 2 serie z hantlami 8kg (waski uchwyt) po 10-12 powtorzen. 

Tutaj wracalem uwage na to aby opuszczac hantle lub sztange conajmniej 3 razy wolniej niz kiedy unosilem - to  powoduje dodatkowy przyrost.

4. Barki/Ramiona (podaje link na dole do rozkminy) - robilem dokladnie tak samo z hantlami na poczatku 2x5kg - po 2 miesiacach 2x8kg

5. Przedramiona (takze link na dole) - tak samo jak w klipie YT - do zmeczenia kompletenego przy kazdej wariacji - robilem 2 pierwsze prezentowane w klipie.

6. - ROZCIAGANIE cwiczonych partii miesni

 

Po 3 miesiacach takiego treningu 3-4 razy w tygodniu i diecie opartej glownie na warzywach (kalafior, brokuly, marchew, pomidory - obowiazkowo), owocach (banany, awokado - obowiazkowo) gotowanej rybie, gotowanym indyku oraz spirulinie (3 tabletki 3 razy dziennie przy posilku najlepiej) moja waga dobila do 75,6 kg. Do tego uformowala sie muskularna sylwetka w stylu V. Zauwazalny byl przyrost w barkach i na calej dlugosci ramion - najwiecej w przedramionach. Po 3 miesiacach dodalem cwiczenia na nogi oraz drazek i podciagniecia nachwytem. Co ciekawe trenujac wg. tego programu nigdy nie robilem rozgrzewki ale polecalbym robic by unikac kontuzji - chociaz 5 min w formie dynamicznej na cale cialo. Calkowicie w tym czasie tez  zrezygnowalem ze slodyczy (nie moglem za duzo i tak) ale raczylem sie pizza (zawsze vegetariana ze wzg. na moje IBD) 1 raz w tygodniu.

 

Barki/Ramiona:

Przedramiona:

 

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypakować jest bardzo łatwo, trzeba przeznaczyć odpowiedni budżet na dobre i częste jedzenie i do tego trenować z koncentracją, a po trenigu afirmacja że rosnę jak łoś po mchu i wodzie z kałuży :D

 z siłownią to jest jak z żucaniem fajek, musisz chcieć

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2015 o 18:21, Aumakua napisał:

Bracia, jak to jest z tym procesem wzrostu mięśnia?

 

Proste - wchodzisz w związek z babą która dobrze gotuje, podaje piwo (4-5 sztuk co dwa dni) i zachęca do siedzenia w domu. Przyrosty możliwe w okolicach 15 i więcej kilo rocznie, tego żaden koks Ci nie da :D

Sprawdzone ;)

A potem kierwa wycinka.... :D po rozstaniu :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.