Skocz do zawartości

MBTI: INTP, INFP, INFJ i (być może) INTJ - spadek ewolucyjny samców beta


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Moi drodzy,

 

Spotykamy się w tym temacie aby omówić pewną kwestię. Od wielu lat śledzę MBTI, umiem rozpoznawać typy MBTI, co ciekawe, niedawno dostałem nową pracę w lepszej firmie za bardzo wysokie pieniądze jak dla kontraktowca (mam kontrakty, prowadzę własną działalność gospodarczą) i okazało się, że mój szef... zna MBTI. Powiedziałem mu: Zgadnę Pana typ. On zaskoczony - proszę! ciekawe?

Ja: ESTJ

On: ENTJ, był Pan blisko, zna się Pan na tym?

No i rozgorzała dyskusja.

Gdy spojrzymy na wykres:

v6856sik84331.jpg?width=1095&format=pjpg

widać wyraźnie, że typy: INFP, INTP, INFJ najczęściej popełniają samobójstwa z wszystkich typów. Co prawda jest tu jeszcze ENFP - można go dołączyć, choć tutaj patrzę na to bardziej krytycznie, faceci ENFP potrafią być niezłymi podrywaczami i czarusiami, choć... Robin Williams to ENFP.

 

Tak czy siak.

Po wieloletnich obserwacjach i przemyśleniach czuję, że dokonałem wielkiego filozoficznego odkrycia. Mianowicie, typy: INTP, INFJ, INFP, a szczególnie typy męskie, to jest genetyczna pozostałość, tzw. spadek ewolucyjny po samcach beta, którym udało się rozmnożyć. Niestety - bardzo bolesne, ale prawdziwe.

Typ INTJ jest typem ciekawym, bowiem  jest wśród najrzadszych typów jeśli chodzi o samobójstwo, jest na 4 miejscu jeśli chodzi o zarobki - wydawałoby się, człowiek żyjący pełną piersią, dostosowany do tego świata. Tymczasem jest to chyba największy samotnik w tym świecie. Nie brak przypadków Theodore Bundy (INTJ) który zaszył się na kilkadziesiąt lat w samotności, czy też Andresa Breivika, który od wielu lat jest w więzieniu i jakoś mu to nie przeszkadza, a niedawno podczas jakiejś rozprawy, pokazał znak Hitlera, z bezkompromisowym spojrzeniem.

 

INTJ to typ bezkompromisowy, mocno, zdecydowanie i kategorycznie przekonany o swojej racji, swojej inteligencji i swojej, że tak powiem: mojszości.

Jednak to samotnik, także bardzo wrażliwy (ale to ukrywa), introwertyk, zwykle o słabych umiejętnościach socjalnych - a jednak rzadko się zabija i ma wysokie zarobki, potrafi radzić sobie w tej społeczności. Jest to więc jakaś taka ciekawa hybryda alfy i bety - jakby genetycznie beta, spadek ewolucyjny po beta, ale jednak z cechami alfa. I coś w tym jest.

 

Muszę też wyraźnie zaznaczyć do każdego introwertyka, który tak troszkę naiwnie wierzy, że ta ekstrawertyczka by tak do niego super pasowała - może trochę tak, a może trochę nie. Z moich obserwacji, niestety to ESTJ zgarnia przeróżne typy.

Przykład @Lalkaa która jest ENFJ, a jej facet to... ESTJ. I wydawałoby się, że nie spasują, że ekstrawertycy, że...bla, bla, bla - tymczasem jednak natura i ewolucja robią swoje. INFP powinien być dla niej idealny, tylko, że INFP jest zwykle raczej słaby, a kobieta potrzebuje silnego mężczyzny. Dlatego w praktyce i tak zwykły ESTJ ją sobie zabrał. Wcześniej @Hippie - ENFP - też miała partnera ESTJ. Bodajże też @Lalka ma partnera ESTJ (jeśli dobrze pamiętam, trochę już czytam Was z zaciekawieniem). 

 

Jak więc widzimy, nie łudźcie się do końca wrażliwi płaczliwi introwertycy - natura to natura i nawet te ekstrawertyczki często zwiążą się z drugim ekstrawertykiem, ESTJ, ewentualnie ESFJ. Moja koleżanka ENTJ wcale nie ma za partnera INFP czy INTP, ale... ESFJ.

 

Dlatego polecam pamiętać o jednej sprawie. Para ekstrawertyk i introwertyk wg takich chartsów jak ten:

tqq9c8x84bz41.jpg

 

może wydawać się dobrze dopasowana ale - w przypadku jeśli tym ekstrawertykiem jest mężczyzna. Brutalne ale prawdziwe. Nie łudź się jako wrażliwy męski INFP, że z tabelki wychodzi, że ENFJ będzie idealna i Cię sama dorwie. Jak nawet tu czy z moją koleżanką ENTJ (prawie ENFJ) widać, nawet one mają... ESTJ i ESFJ za facetów.

Uważam, że para wrażliwy introwertyk i wrażliwa ekstrawertyczka jest możliwa gdy kobieta jest już przebolcowana przez wielu ESTJ i postanawia w końcu dać szansę wrażliwemu skrzypkowi na dachu, obrazowo mówiąc.

Mamy tu świetny przykład: ENFP @Hippie po związku z ESTJ, teraz, jako 30 (?) latka, w końcu szuka jakiegoś INFJ i w końcu może da takiemu szanse. Jak więc sami widzicie - brutalność i pragmatyczność tego świata dalej trzyma się świetnie.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, witaj arch! Jak miło Cię znowu widzieć kolego.

 

Do tematu- INTJty chyba głównie próbują się zabić. Nie wiem jednak po co aż tak kategoryzować, gdyż ludzkości na 16 typów się nie podzieli. Każdy jest indywidualnym zbiorem cech i doświadczeń prowadzących do tragicznych decyzji jakimi są próby samobójcze. 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zdanie, w zasadzie po co archa ignorować jak można wykorzystać jego wiedzę?

 

Nie potrafię ustalić czyjegoś typu, muszę znajomym i rodzeństwu wysłać ten teścik i kazać go wypełnić chociaż chyba będą zdziwieni. :P

 

Co do intro-ekstra, ja jestem intro i kiedyś poznałam fajnego ekstrawertyka (nie wiem który typ dokładnie). A raczej - fajny był póki byliśmy sam na sam, jak się spotkaliśmy z jego znajomymi to niestety zaczął być lekko nieprzyjemny, skapnęłam się że mój typ wcale mu nie pasuje i najchętniej by mnie zmienił wykorzystując do tego presję grupy. :o Rozwalił naszą znajomość zamiast mnie zaakceptować albo może pozwolić się rozwinąć (może ja też rozwaliłam od razu po tym kończąc znajomość). Introwertycy mają zwykle przejebane niezależnie od płci.

 

Albo to - niedługo idę na ognisko. Już teraz o tym myślę jak o czymś, co trzeba odbębnić i jakoś mnie ta myśl uwiera, chociaż pewnie będzie fajnie jak zwykle. Mogę poznawać nowych ludzi, to już ogarnęłam, ale nadal przeżywam jak mam się z kimś spotkać. Czy ja jestem pierdolnięta czy to zwykła cecha introwertyków?

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Analconda napisał:

Dorzucę tylko info:

Chad nie może być introwertykiem. To z definicji ekstrawertyk.

Zabijają się głównie flepy typu INTP - tak mi się zdaje bo to logiczne by było. 

Tu się nie zgodzę do końca. Czasem czadami są ISTP. ISTP to typ dawnego wojownika, pilota, mechanika, przykład ISTP to Clint Eastwood. Czady to głównie typy ESTP, ISTP, ESTJ, ESFJ, czasem ENFP, ENFJ, ESFP.

 

Samobójstwo popełniają głównie INFP, INTP, INFJ - jak pisałem, jest to moim zdaniem pozostałość, ewolucyjny spadek po samcach beta którym jakimś cudem udało się w dawnych czasach rozmnożyć.

6 minut temu, Bruxa napisał:

Zmieniam zdanie, w zasadzie po co archa ignorować jak można wykorzystać jego wiedzę?

Abstrahując już od tego, że nie rozumiem o co Wam chodzi, chyba mnie z kimś mylicie, nie rozumiem, ledwie założyłem konto, a Wy ochrzciliście mnie jakimś użytkownikiem. Niemniej przechodząc do rzeczy.

Trochę to egoistyczne i chamskie to co napisałaś, nie zignorujesz tego rzekomego archa, ale wykorzystasz jego wiedzę, potraktujesz go instrumentalnie. Dlaczego jesteś takim złym człowiekiem i traktujesz ludzi instrumentalnie?

 

6 minut temu, Bruxa napisał:

 Introwertycy mają zwykle przejebane niezależnie od płci.

To już się nie zgadza. Introwertyczki kobiety mają dużo łatwiej, zawsze jakiś ESTJ weźmie taką INFP pod rękę.

 

Jeśli chodzi o mężczyzn zgadza się, ale z wyjątkami. Zasadnicze wyjątki to ISTP i ISTJ, natomiast jeśli chodzi o typowych samców beta: INFP, INTP, INFJ i... INTJ. I tutaj właśnie z INTJ jest zagwozdka o jakiej pisałem. Typ największego samotnika, a jednak potrafi sobie radzić w tym świecie całkiem dobrze.

 

Temat jest myślę bardzo interesujący, bowiem jest to swego rodzaju rewolucyjna teza - połączenie typów osobowości czyli filozoficzno-psychologicznych teorii Junga, z teorią ewolucyjną.

 

INFP, INTP i INFJ to ewolucyjny spadek genetyczny po samcach beta.

 

Edytowane przez riddick_bowe
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, riddick_bowe said:

jako 30 (?) latka

Zdecydowanie arch Bo nie czyta ze zrozumieniem i jak się na coś uprze to będzie tę kwestię drążyć w nieskończoność

 

Możesz że mnie zejść Bo bardzo daleki jesteś do zrozumienia mnie i moich motywów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hippie napisał:

Możesz że mnie zejść Bo bardzo daleki jesteś do zrozumienia mnie i moich motywów. 

Spokojnie, nie potrzebuję z Tobą dyskutować bo nie interesuje mnie co masz do powiedzenia. Przeczytałem Twoje wypowiedzi, przeanalizowałem to i wiem jak sprawa wygląda, Twoje racjonalizacje kobiece mnie nie interesują, więc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdolisz arch. Weź idź nie denerwuj ludzi przy poniedziałku.

 

Vel.Chyba mnie pomyliłeś z kimś, kolego.

Godzinę temu, riddick_bowe napisał:

niedawno dostałem nową pracę w lepszej firmie za bardzo wysokie pieniądze jak dla kontraktowca

Ta, a co z tymi mieszkaniami ? 
Ostatnio pisałeś że szkoda życia na pracę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arch ale to byś musiał przedstawić w Twojej teorii np jak wygląda przeciętny typ chociażby fizycznie.

 

Dodatkowo, typy które wspomniałeś są na szczycie inteligentnych typów (nie lubię osobiście testów IQ, bo moim zdaniem nie pokazują faktycznej inteligencji ale mniejsza o to użyjemy tego)

Spójrz:

 

iqbymbtitype.jpg?w=648

 

 

 

Przecież biznesy to zakładają introwertycy w 90% :) 

 

Samce alfa są to najwrażliwsze typy, moim zdaniem nie jesteśmy wysrani z odbytu tylko znacznie dłużej potrzebujemy czasu by dojrzeć i żyjemy w świecie, który blokuje nasze najpotężniejsze cechy, a gdzie taki ESTJ ma wsparcie i jego zestaw cech.

 

Dużo by pisać aczkolwiek rozumiem Twóje myślenie.

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, riddick_bowe napisał:

Mianowicie, typy: INTP, INFJ, INFP, a szczególnie typy męskie, to jest genetyczna pozostałość, tzw. spadek ewolucyjny po samcach beta, którym udało się rozmnożyć. Niestety - bardzo bolesne, ale prawdziwe.

Z tym się nie mogę zgodzić bo przecież rodzice mogą mieć potomstwo o różnych osobowościach. Ten sam ojciec i ta sama matka mogą mieć syna Abla i syna Kaina, INFP i ESTJ. O osobowości dzieci nie tyle decydują osobowości rodziców, co stosunek potomstwa do rodziców. Ale oczywiście to kwestia drugorzędna.

 

Godzinę temu, riddick_bowe napisał:

Dlatego polecam pamiętać o jednej sprawie. Para ekstrawertyk i introwertyk wg takich chartsów jak ten może wydawać się dobrze dopasowana ale - w przypadku jeśli tym ekstrawertykiem jest mężczyzna. Brutalne ale prawdziwe. Nie łudź się jako wrażliwy męski INFP, że z tabelki wychodzi, że ENFJ będzie idealna i Cię sama dorwie. Jak nawet tu czy z moją koleżanką ENTJ (prawie ENFJ) widać, nawet one mają... ESTJ i ESFJ za facetów.

Tutaj jak najbardziej zgoda. Chciałbym jeszcze nadmienić, że inaczej sprawa wygląda w przypadku dwóch mężczyzn, jako znajomych czy przyjaciół. ENTJ bardzo często będzie zabiegał o kontakty z INFP, będzie potrzebował jego towarzystwa, bo dla niego (w przeciwieństwie do kobiety) nie ma znaczenia to, że INFP jest słaby i wtedy ta tabelka się sprawdza. Kiedy kobieta na jakąkolwiek słabość u mężczyzny reaguje pogardą, to mężczyzna może na taką słabość zareagować jak przyjaciel, pomóc i wesprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@riddick_boweSkoro nie interesuje Cię co faktycznie ludzie myślą i czują, wolisz swoje śmiałe teorie przedstawiać, które nijak mają się do rzeczywistości, zakrzywiając ją sobie przez pryzmat własnych odczuć, doświadczeń, to tym sym wątpię w tę Twoją znajomość MBTI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, riddick_bowe napisał:

Abstrahując już od tego, że nie rozumiem o co Wam chodzi, chyba mnie z kimś mylicie, nie rozumiem

Ja też nie rozumiem o co Ci chodzi, przecież ja pisałam o archu?

 

Ja jestem z chada ambiwertycznego. :P Wyszła mu m.in. introwertyczka normik-flepiara, czyli ja, brat niegdyś flepiarz teraz normik, raczej ekstra, siora chadówa ambiwertyczka. A mama była raczej ekstrawertyczką.

 

Generalnie spoko są te określenia chady / flepiarze + typy mbti. :D Każdy powinien mieć w dowód osobisty wpisane MBTI oraz przynależność urodową, wymieniać dowód jeśli zmienił się typ.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

byś musiał przedstawić w Twojej teorii np jak wygląda przeciętny typ chociażby fizycznie.

 

Nie musiałbym. Słabość psychiczna jaką posiadają typy INFJ, INFP, INTP jest ściśle powiązana ze słabymi genami, to oczywiste.

Nie da się mieć silne geny i wygląd testosteronowca i mieć tak słabą psychikę. To logicznie sprzeczne.

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

typy które wspomniałeś są na szczycie inteligentnych typów (nie lubię osobiście testów IQ, bo moim zdaniem nie pokazują faktycznej inteligencji ale mniejsza o to użyjemy tego)

No przecież wiem i co z tego?

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Przecież biznesy to zakładają introwertycy w 90% :) 

 

To był żart? 

https://www.businessinsider.com/personality-type-more-likely-to-become-entrepreneurs-2015-8?IR=T

A new report from Truity Psychometrics, a provider of online personality and career assessments, found in its ranking of the personality types most likely to be self-employed that extroverts took up six of the top eight spots.

 

Twoja wiedza o MBTI jest chyba troszkę słaba na tę dyskusję, sugeruję troszkę doczytać zanim zabierzesz się za te dyskusje jednak. Każde zdanie jakie piszesz to właściwie bzdura.

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Samce alfa są to najwrażliwsze typy

Ręce opadają.

 

 

11 minut temu, Bruxa napisał:

Ja też nie rozumiem o co Ci chodzi, przecież ja pisałam o archu?

A czy ja nie pisałem o nim? Ogólnie źle się zwracasz i traktujesz ludzi instrumentalnie. Co to za podwójne standardy, jednego można, drugiego nie?

14 minut temu, kali napisał:

Z tym się nie mogę zgodzić bo przecież rodzice mogą mieć potomstwo o różnych osobowościach.

Zgadza się i nie ma tu żadnej sprzeczności, nie doczytałeś mojego tematu. W parach ekstrawertyk - introwertyk które są trwałe i obfite w dzieci, zwykle ekstrawertykiem jest mężczyzna. Pisałem o syndromie ESTJ jako najczęściej sparowanego mężczyzny. Doczytaj.

Kobieta INFP/INTP a mężczyzna INFP/INTP to Niebo a Ziemia. Kobietą INFP, INTP, INFJ zawsze jakiś ESTJ się zaopiekuje, odwrotnie wygląda to kompletnie inaczej.

14 minut temu, kali napisał:

O osobowości dzieci nie tyle decydują osobowości rodziców, co stosunek potomstwa do rodziców. Ale oczywiście to kwestia drugorzędna.

Nie - stosunek to tylko składowa, a to jak kto na to zareaguje to kompletnie inna rzecz, dlatego wciąż chodzi o genetykę. Czasem w dalszych gałęziach drzewa genealogicznego byli jacyś słabi introwertycy - np. dziadek, pradziadek i to od nich idą geny do tego słabszego chłopca INFP.

13 minut temu, Hippie napisał:

Skoro nie interesuje Cię co faktycznie ludzie myślą i czują, wolisz swoje śmiałe teorie przedstawiać, które nijak mają się do rzeczywistości, zakrzywiając ją sobie przez pryzmat własnych odczuć, doświadczeń, to tym sym wątpię w tę Twoją znajomość MBTI. 

Jak pisałem - Twoje racjonalizacje mnie nie interesują. Oddałaś swoje najlepsze lata typowi ESTJ, jak bardzo wiele kobiet. Teraz jako 30-latka czy tam mniej więcej w tym wieku, szukasz samca bety INFJ bo z nim będziesz miała "intymność". Celowo wyjaśniłem ten aspekt dla mężczyzn jak @kali czy @SzatanKrieger bo wiem że oni są INFP - aby zwrócili na ten aspekt uwagę. Wiele kobiet oddaje swoje najlepsze lata ESTJ, @Lalkaa jest z ESTJ, @Hippie była z ESTJ - oddają swoje najlepsze lata silnym typom ESTJ, a potem, jak się zestarzeją, może słaby samiec beta jak INFP czy INFJ dostanie jakieś resztki z wartości kobiecej tych dziewczyn.

Edytowane przez riddick_bowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, riddick_bowe napisał:

Słabość psychiczna jaką posiadają typy INFJ, INFP, INTP jest ściśle powiązana ze słabymi genami, to oczywiste.

Masz takie pojęcie o psychice, jak i słabości psychicznej, jak jak o biologii molekularnej. Ręce opadają :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, riddick_bowe napisał:

Zgadza się i nie ma tu żadnej sprzeczności, nie doczytałeś mojego tematu.

Otóż doczytałem, odniosłem się jedynie do Twojej tezy, że typy INFP, INFJ i INTP to ewolucyjny spadek po samcach beta, którym udało się rozmnożyć. Implikacją tej tezy jest to, że jak rozumiem mężczyzna rodzic posiadający syna INFP, INFJ lub INTP musi być samcem beta, skoro INFP, INFJ i INTP jest ewolucyjnym spadkiem po samcach beta. A to nie musi być prawdą, bo tak jak napisałem ten sam ojciec może mieć syna INFP i ESTJ.


Żeby ta konkretnie teoria była prawdziwa potomstwo płci męskiej o typie INFP, INFJ i INTP nie mogłoby mieć brata o typie ESTJ, ENTJ, ISTP i innych, a oczywiście to nie jest prawdą.

 

Zarówno samiec beta może mieć synów INFP i ESTJ, tak samo jak samiec alfa może mieć synów INFP i ESTJ. Tak jak wspomniałem, jest to kwestia drugorzędna, bo odnosi się do rodziców, ale zdanie:

1 godzinę temu, riddick_bowe napisał:

Mianowicie, typy: INTP, INFJ, INFP, a szczególnie typy męskie, to jest genetyczna pozostałość, tzw. spadek ewolucyjny po samcach beta, którym udało się rozmnożyć

nie może być prawdziwe.

 

23 minuty temu, riddick_bowe napisał:

Czasem w dalszych gałęziach drzewa genealogicznego byli jacyś słabi introwertycy - np. dziadek, pradziadek i to od nich idą geny do tego słabszego chłopca INFP.

A no chyba, że to przechodzi od jakichś dziadków, czy pradziadków tylko do wybranych potomków, wtedy tak - może to być prawdą, ale udowodnienie takiej hipotezy będzie już bardzo trudne.

Edytowane przez kali
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, riddick_bowe napisał:

A czy ja nie pisałem o nim? Ogólnie źle się zwracasz i traktujesz ludzi instrumentalnie. Co to za podwójne standardy, jednego można, drugiego nie?

Arch to wszechobecne zło coś jak Bóg, można o nim pisać co się chce bo i tak go nie ma.

 

Czy można przejść w ekstrawertyzm poprawiając urodę na tyle by wbić się w mega pewność siebie czy to nierealne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kali napisał:

Otóż doczytałem, odniosłem się jedynie do Twojej tezy, że typy INFP, INFJ i INTP to ewolucyjny spadek po samcach beta, którym udało się rozmnożyć. Implikacją tej tezy jest to, że jak rozumiem mężczyzna rodzic posiadający syna INFP, INFJ lub INTP musi być samcem beta, skoro INFP, INFJ i INTP jest ewolucyjnym spadkiem po samcach beta. A to nie musi być prawdą, bo tak jak napisałem ten sam ojciec może mieć syna INFP i ESTJ.

Nie jest to implikacją tej tezy, bo napisałem, że: 

1. Rzadko się to zdarza, żeby ojciec ESTJ miał syna INFP czy INFJ

2. Geny nie są hybrydą tylko ojca i matki ale również dziadków. Ja jestem tego świetnym przykładem. Mój ojciec to prawdopodobnie ESTJ, tymczasem ja jestem INTJ, bo moja wrażliwość i głębsze spojrzenie wzięły się bardziej ze strony dziadków, u których byli samcy beta, byli ludzie wrażliwi i szalenie inteligentni. Choć i tak odziedziczyłem TJ po ojcu.

Patrzysz na to za bardzo zero jedynkowo. DNA to mieszanina wielu genów z wielu gałęzi geneaologicznych, nie tylko od ojca i matki. Poza tym bierz pod uwagę, że zdarzają się wyjątki.

W ogólności natomiast, rzadko się zdarza żeby silny ojciec, mający silnego swojego ojca, miał słabych synów jak INFP czy INFJ czy INTP.

 

To, że czasem się zdarza to wyjątek od reguły i zwykle bierze się właśnie z istnienia "feralnego" genu samca bety. Poza tym ten samiec beta mógł istnieć dobre kilka pokoleń w tył. Nie, nie jest to naciągana teoria, dlatego, że jak pisałem - przypadki syna INFP i ojca ESTJ są niezmierną rzadkością. Zwykle mocny, gwałtowny ojciec, to podobny syn. 

 

Proszę Was o odrobinę myślenia - w każdych dysputach dotyczących ludzi, a więc socjologicznych, trzeba brać pod uwagę tendencje i statystyki, a nie wyszukiwać jeden wyjątek od reguły i obwieszczać światu, że hipoteza jest nieprawdziwa. To tak nie działa. 

4 minuty temu, Bruxa napisał:

Czy można przejść w ekstrawertyzm poprawiając urodę na tyle by wbić się w mega pewność siebie czy to nierealne?

 

Po co miałbym Ci odpowiadać, skoro obrażasz ludzi i traktujesz ich instrumentalnie? Może zróbmy tak: jeśli padniesz na kolana i powiesz, że mnie kochasz, to Ci odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bruxa napisał:

Przecież nie wstawiłam @ ani cytatu to nie rozumiem dlaczego znowu do mnie piszesz @riddick_bowe

Jak nie wstawiłaś cytatu jak wstawiłaś. Masz rozdwojenie jaźni?

3 minuty temu, Bruxa napisał:

No cóż podpuściłam i już widzę jaki może być ESTJ, egocentryk i łatwo się odsłania. :) Nie trzeba już mi odpowiadać.

Naprawdę nie wiem z czym mnie "podpuściłaś" i co "wygrałaś", ale niech Ci będzie, gratuluję wygranej...lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.