Skocz do zawartości

Raport o przemocy


Rekomendowane odpowiedzi

Ukazał się rządowy raport o przemocy, pod nazwą Ogólnopolska diagnoza zjawiska przemocy w rodzinie. Raport potwierdza tezę, że związek nie jest najlepszym środowiskiem dla człowieka, a i udział kobiet w zachowaniach przemocowych wcale nie jest taki niski jak się ogólnie uważa. Dla nas jako forumowców, udział ten jest niedoszacowany z racji powszechnej tendencji pomijania przemocy psychicznej.

 

https://static.im-g.pl/im/5/26198/m26198755,WYNIKI-BADANIA.pdf

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26198394,rzadowy-raport-ws-przemocy-6-proc-polakow-uwaza-ze-maz-moze.html#s=BoxOpMT

Edytowane przez Endeg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak pokazują przykłady z życia, przemoc coraz częściej ma płeć, płeć żeńską. Kobiety stosują przemoc fizyczną i psychiczną, ta druga jest gorsza gdyż mężczyźni są słabsi psychicznie to raz, a dwa tego nie widać na pierwszy rzuty oka, trzy takie zachowania są bardzo często niestety ignorowane.

 

Wracając do artykułu jest bardzo ogólnikowy i zero jedynkowy. Czym innym jest klaps wychowawczy a czym innym przemoc. Czym innym jest mała ryska na zderzaku podczas cofania, a czym innym poważny wypadek ale taryfikator też sam. 1500 cebulionów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z życia co widzę w przemocy psychicznej są lepsze kobiety. O bierno-pasywnej agresji dowiedziałem się trochę późno mając około 30lat. Jednak kiedy ją poznałem dostrzegłem, że częściej u kobiet występuje. Wbijanie szpil, wprowadzenie w poczucie winy kobiety mają opanowane bardzo dobrze. 

Może i program ustawiony, a tu już od najmłodszych lat pokazane w jaki sposób reaguje młoda dziewczynka psychicznie raniąc chłopaka:

 

Edytowane przez nowy00
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.