Skocz do zawartości

Za czym jesteście mac czy windows (szczególne branża IT)


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie z IT, Mac czy Windows? Na czym pracujecie, jakie są wasze doświadczenia, co wolicie, dlaczego jesteście za jednym albo za drugim. Co kolo spotkam inne opinie do czegoś innego mnie przekonuje. Dlatego chętnie dowiem się o waszych doświadczeniach. Ja miałam złe doświadczenia z windowsem i dellem, więc jakie są wasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi powie Linux, ale to mocno zależy od wielu czynników.

Jeśli mam wybierać między MacOS a Windowsem do programowania wybiorę MacOS, natomiast jak dasz mi wolną rękę prawie zawsze wybiorę Linuxa.
Obecnie zawodowo używam Windowsa, ale taki stack technologiczny więc hej.

A która dystrybucja Linuxa to nie zaczynam tego tematu, nie chcę wojny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maroon napisał:

Kup sobie nowy komplet baterii do wibratora

Niestety na Pana nieszczęście nie posiadam wibratora wiec nie potrzebne mi baterie. 

 

8 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Mało popularny system?

Nigdy na oczy nie widziałam linuxa. Żadnej osoby pracującej na nim nie spotkałam. Wszyscy Windows potem jeszcz Mac OS, a Linux nigdy ?
 

2 godziny temu, Reflux napisał:

Większość ludzi powie Linux, ale to mocno zależy od wielu czynników.

Dziwne, specjalnie nie ujęłam tego systemu bo myślałam że jest mało popularny. 
 

2 godziny temu, Reflux napisał:

Jeśli mam wybierać między MacOS a Windowsem do programowania wybiorę MacOS, natomiast jak dasz mi wolną rękę prawie zawsze wybiorę Linuxa.

Do tej pory z programistami jakimi miałam styczność to mieli windowsy. A i jeden ma maca. 
 

@nowy00 @Reflux czemu Windows a nie Mac OS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lalkaa napisał:

bo myślałam że jest mało popularny. 

Wśród normalnych użytkowników na desktopach owszem, ale cały świat serwerowy stoi na Linuxie.
Plus wielu programistów zwyczajnie go preferuje, ma szereg zalet.

13 minut temu, Lalkaa napisał:

czemu Windows a nie Mac OS? 

Obecnie zawodowo używam Windowsa ze względu na stack technologiczny klienta m. in. C# oraz .NET, oraz to, że nie używają Linuxów do maszyn osobistych.
Gdybym miał wybór w tej kwestii wybrałbym MacOS albo którąś z dostępnych dystrybucji Linuxa.

Prywatnie używam różnych rzeczy do programowania, często MacOS oraz Linux a do grania mam swoją maszynę z Windowsem.

 

Kwestia wyboru systemu operacyjnego jest najczęściej podyktowana, stackiem technologicznym oraz tym czym dysponuje dana organizacja.

Edytowane przez Reflux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lalkaa napisał:

@nowy00 @Reflux czemu Windows a nie Mac OS? 

W pracy korzystam z Windowsa i pracuje z ta technologia takze u siebie na kompie prywatnym tazke wybieram ten OS. Chociaz nie wykluczam, ze przesiade sie na Linxua gdyz z mialem z nim jakies juz podejscia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego, jeśli chodzi o programy inżynierskie to praktycznie tylko PC. 

 

Jeśli pracujesz z dokumentami, jakieś prezentacje typowo biznesowo/biurowe zastosowania to można rozważyć Maca. Rzeczywiście bardzo przyjemnie się pracuje, a byłem bardzo dużym sceptykiem.

 

ps. z tym bezpieczeństwem linuxa to taka samo nakręcająca się opowieść. Jest mało popularny, więc pisze się na niego mało narzędzi do ataków. Dwa żeby używać linuxa trzeba posiadać jakakolwiek wiedzę, a wiele ataków udaje się po prostu dzięki ignorancji użytkowników. Linux ma za to sporo innych zalet. Przy firmie, w której jest kilka stanowisk komputerowych, może opłacać się zatrudnić nawet informatyka i dobrze mu zapłacić, bo zwróci to koszty zakupu oprogramowania. Poza tym ma bardzo dużą elastyczność wdrażanych rozwiązań. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy chciałem przejść na linuxa, to tyle razy rezygnowałem. 

 

Ja mam zbyt pusty dzban na te komendy linuxowe, chociaż chciałbym na linuxie siedzieć. Teraz ten windows 10 nie jest aż tak problematyczny więc w sumie się już przyzwyczaiłem i raczej nie będę zmieniał, gdyby linuxa zrobili i z optymalizowali by taki prosty cep jak ja, mógłby go używać bez komend to bym przeszedł.

 

A wieć co lepsze Mac vs Windows?

Moja odpowiedz, może być tylko jedna:

 

Pizze w promocji :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Winda. 

 

MacOS to jest zbyt zamknięte środowisko. Dla tzw. casuali to zaleta, dla power usera wada. Ale jak ktoś jest true power userem to chyba nie odpowie inaczej niż Linux. Generalnie systemy otwartoźródłowe to najbezpieczniejsze systemy, jakie mogą być, jeśli komuś na tym zależy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac do pracy i do oprogramowania do produkcji muzycznej, świetnie się sprawdza. Miałem dość starego iMaca i trochę go sobie ostatnio zmodyfikowałem i śmiga aż miło, poza jednym problemem z bluetoothem od wersji 10.13 (High Sierra) gdzie rozłącza mi się co jakiś czas klawiatura bluetooth :( przewertowałem pół internetu i nie mogę tego rozwiązać, apple też się nie kwapi aby naprawić tego buga, a trochę osób ma ten sam problem. Mam jeszcze laptop z Windowsem w razie czego, bo nieliczne aplikacje w IT mają tylko wersję na Windę.

Edytowane przez BrightStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Ile razy chciałem przejść na linuxa, to tyle razy rezygnowałem. 

Ja używam Linux mint a jestem laikiem, nie mam pojęcia o jakiś komendach.

Komputera używam nieczęsto- przez pewien czas jako pewien dziennik elektroniczny, internet, zgrywanie mediów, proste rzeczy dla prostych uzytkowaników.

Gdzieś przeczytałem, że jest to najprostsza forma Linuxa, przypominająca windowsa. Polecam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Ile razy chciałem przejść na linuxa, to tyle razy rezygnowałem. 

Jak chcesz spróbować linuxa, dystrybucje na początek, które polecam:

- Pop!_OS - powinien być ok, na początek ma chyba najbardziej przemyślane ustawienia domyślne.
- LinuxMint - Wiele osób zaczyna swoją przygodę właśnie od Minta, domyślne UI przypomina Windowsa i jest dość proste w obsłudze.
- Ubuntu - jedna z najpopularniejszych dystrybucji, ogromnym plusem jest ogromna ilość użytkowników i wsparcie community we wszystkich problemach

- ElementaryOS - mój osobisty ulubieniec, oparty o Ubuntu, ale ma znacznie ładniejszy i bardziej estetyczny domyślny UI, sporo fajnych dedykowanych appek i niezły support.

To chyba wszystko co mogę polecić dla początkujących adeptów Linuxa. 

P.S. Tak wiem, twoja ulubiona dystrybucja jest najlepsza! Wybacz, że o niej nie wspomniałem.*

* - Wiadomość dla wszystkich "entuzjastycznie" nastawionych dystro-nazistów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje Windows od TheBilla Gates'a.

Raz w sklepie Apple bawiłem się MacOS i kompletnie mi nie podszedł.

Miałem tez kilka prób przejścia na Linux Mint, Ubuntu i chyba Mandriva/Suse ale zawsze coś mi brakowało i wracałem do Windows'a.

Jakby w Linuxie poprawili tryb wysokiego kontrastu czyli czarne tło i żółte litery plus obsługa dotyku w moim Dell'u bym pewnie znów się przeprosił z Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nastu lat tylko Linux, a w razie problemów z egzotycznymi aplikacjami mam VirtulBoksa z Windowsem.

2 godziny temu, Orybazy napisał:

Mało gier działa na Linuxie :).

Wiedźmin 3, GTA V i RDR2 śmigają u mnie na Linuksie bez problemów. Ilość gier dla tej platformy na Steam ciągle wzrasta. Większość gier z Epic Store odpalisz przez projekt Lutris.

Edytowane przez Doggie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.