Skocz do zawartości

Za czym jesteście mac czy windows (szczególne branża IT)


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lisoszakal napisał:

A czy da się przywrócić ten konkretny temat? Ja też na ten temat zwróciłem uwagę i sądzę, że był naprawdę znakomity, mógł pomóc wielu chłopakom, nie brakowało tu przecież wypowiedzi userów, że chcą rozpocząć karierę jako developer IT i nie wiedzą jak to zrobić. Sporo już tego tu czytałem, @starsky by się pewnie ze mną zgodził, @kali też się tam sporo wypowiadał.

Ja sobie zrobiłem screeny, bo zauważyłem, że dużo ciekawych tematów znika. Miałem cichą nadzieję, że ten konkretny wątek jednak się ostanie (bo jego potencjał był ogromny) i krok po kroku za pomocą wnikliwych pytań i celnych odpowiedzi powstanie poradnik dla młodego informatyka, który oszczędzi adeptom programowania wielu frustracji. No ale cóż, you can't always get what you want.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kali napisał:

Ja sobie zrobiłem screeny, bo zauważyłem, że dużo ciekawych tematów znika. Miałem cichą nadzieję, że ten konkretny wątek jednak się ostanie (bo jego potencjał był ogromny) i krok po kroku za pomocą wnikliwych pytań i celnych odpowiedzi powstanie poradnik dla młodego informatyka, który oszczędzi adeptom programowania wielu frustracji. No ale cóż, you can't always get what you want.

Tylko też trzeba by było uważać, aby taki wątek nie stał się zbyt znany. Autor tam miał wysoką wiedzę i jego rady były krótkie, zwięzłe i bardzo praktyczne, gdyby taki wątek się zbyt mocno wypozycjonował w wyszukiwarce, to wielu młodych programistów by tę wiedzę posiadło i poziom dalej by się wyrównał, po prostu rekruterzy musieliby przygotować zapewne zupełnie odmienne zestawy pytań, skoro procent poprawnych odpowiedzi by mocno wzrósł wśród juniorów.

Ja też zajmuję się programowaniem i może nawet mógłbym taki wątek utworzyć, pewnie nie byłby tak dobry jak tamten, ale co mogę to bym zrobił, musiałbym tylko mieć pewność, że nikt go nie usunie, bo inaczej trochę szkoda się starać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lisoszakal napisał:

Ja też zajmuję się programowaniem i może nawet mógłbym taki wątek utworzyć, pewnie nie byłby tak dobry jak tamten, ale co mogę to bym zrobił, musiałbym tylko mieć pewność, że nikt go nie usunie, bo inaczej trochę szkoda się starać.

Może porozmawiaj z moderatorami @Quo Vadis? lub @Mosze Red i stwórzmy taki temat na arenie? Zrobiłoby się jakiś kącik z tajemną wiedzą, który powoli by sprawiał, że użytkownicy forum zyskiwaliby przewagę nad innymi użytkownikami internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red @Quo Vadis?

 

Co o tym sądzicie? Proponuję utworzenie tematu na arenie, musielibyście mnie do niej dodać. Chciałbym utworzyć temat na arenie z radami dla początkujących programistów, rady darmowe, zupełnie za darmo, jak uzyskać przewagę nad pozostałymi. Dzięki arenie się to nie wypozycjonuje i forumowicze będą mieli realną przewagę nad pozostałymi.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapytasz na HN czy innej nerdziarni, to podział jest niemal równy po 1/3 Linux, Windows, Mac. Do tego część z tych użytkowników Windowsa jedzie na podsystemie linuksowym (WSL) albo VM-ki z Ubuntu do developerki. 

On 8/12/2020 at 10:12 AM, Lalkaa said:

Nigdy na oczy nie widziałam linuxa. Żadnej osoby pracującej na nim nie spotkałam. Wszyscy Windows potem jeszcz Mac OS, a Linux nigdy ?

Laska, cały Internet działa na linuksach. Nawet w chmurze Microsoftu większość instancji to linuksy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mosze Red napisał:

Arena nie jest od porad dla programistów. 

 

Arena nie jest dla nowych użytkowników. 

Dobra, to zróbmy tak. Pomogę i spróbuję zrobić taki wątek z radami dla początkujących programistów, ale pod warunkiem obietnicy, że nikt go nie usunie, niezależnie co by się nie działo, wątek się ostanie, ewentualnie zostanie zamknięty w razie w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lisoszakal napisał:

Dobra, to zróbmy tak. Pomogę i spróbuję zrobić taki wątek z radami dla początkujących programistów, ale pod warunkiem obietnicy, że nikt go nie usunie, niezależnie co by się nie działo, wątek się ostanie, ewentualnie zostanie zamknięty w razie w.

Użytkownik nie jest od decydowania jaki temat zostanie, a jaki nie zostanie.

 

Od tego jest właściciel forum. 

 

Użytkownik nie jest od stawiania warunków moderacji. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mosze Red napisał:

Arena nie jest dla nowych użytkowników. 

A po jakim czasie można dołączyć na arenę?

 

@lisoszakal Można byłoby poczekać ile trzeba i stworzyć starcie dwóch programistów, np. opisałbyś swój punkt widzenia, a ktoś inny by Cie skrytykował, że się mylisz, ale później dałby się przekonać i w zgodzie zadawałoby się pytania i na nie odpowiadało. Regulaminowi areny stałoby się zadość i wszyscy byliby zadowoleni.

 

Gdyby taki pomysł wypalił, to z czasem można byłoby stworzyć zamknięty poradnik zawodowy z różnych dziedzin. Sam chętniej podzieliłbym się tajnikami swojej pracy w zaufanej społeczności, niż w otwartym internecie. Taka wiedza specjalistów (a na forum ich nie brakuje) jest cenna i normalnie ludzie płacą za nią duże pieniądze. Sam fakt, że ktoś w innym temacie pyta o wątek który zniknął daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kali napisał:

Gdyby taki pomysł wypalił, to z czasem można byłoby stworzyć zamknięty poradnik zawodowy z różnych dziedzin. Sam chętniej podzieliłbym się tajnikami swojej pracy w zaufanej społeczności, niż w otwartym internecie. Taka wiedza specjalistów (a na forum ich nie brakuje) jest cenna i normalnie ludzie płacą za nią duże pieniądze. Sam fakt, że ktoś w innym temacie pyta o wątek który zniknął daje do myślenia.

To trochę ryzykowne. Jakby ludzie z zewnątrz się o tym dowiedzieli, mogliby udawać normalnych aby tylko ich wprowadzono do tego kregu.

Choć... no, ja bym potem pomyślał o formie zapłaty do tej części forum. Moim zdaniem szkoda, że moderatorzy nie widzą jak ciekawe pomysły tutaj ukuliśmy. Nie widzą, bądź nie rozumieją jak dużo oni mogliby zyskać. Oni - bo ja na tym nic nie zyskałbym nie chcę.

Otrzymałem dziś telefon z nowej pracy czy do mojego stanowiska pracy życzę sobie 3 różne pary słuchawek do słuchania muzyki. Tak właśnie wygląda praca programisty, gdy dojdziesz już na pewien poziom. Tego moglibyśmy nauczyć młodych, aby wygrali z pozostałymi i coś w tej branży osiągnęli.

 

Ja swego czasu miałem nawet interview z firmą z UK - interview techniczne, przez telefon. Tak dobrze wypadłem, że zaprosili mnie na rozmowę już bezpośrednio u nich. Nie poleciałem, bo to jednak kasa i ryzyko, a poza tym nie chciałem jednak pracować w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lisoszakal napisał:

Nie poleciałem, bo to jednak kasa i ryzyko, a poza tym nie chciałem jednak pracować w UK.

A czy to nie jest tak, że wszystkie koszta takiego wyjazdu pokrywa firma? Jeden z programistów, youtuber JavaDevMatt wspominał chyba w tym wywiadzie, że istnieje okazja właśnie na jeżdżenie po świecie na takie rozmowy będąc programistą zupełnie za darmo. Taki tam sposób na wakacje.

 

25 minut temu, lisoszakal napisał:

Moim zdaniem szkoda, że moderatorzy nie widzą jak ciekawe pomysły tutaj ukuliśmy. Nie widzą, bądź nie rozumieją jak dużo oni mogliby zyskać.

No cóż, nic na siłę.

Edytowane przez kali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kali napisał:

A czy to nie jest tak, że wszystkie koszta takiego wyjazdu pokrywa firma? Jeden z programistów, youtuber JavaDevMatt wspominał chyba w tym wywiadzie, że istnieje okazja właśnie na jeżdżenie po świecie na takie rozmowy będąc programistą zupełnie za darmo. Taki tam sposób na wakacje.

 

Nie wiem, tam tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kali napisał:

Może porozmawiaj z moderatorami @Quo Vadis? lub @Mosze Red i stwórzmy taki temat na arenie? Zrobiłoby się jakiś kącik z tajemną wiedzą, który powoli by sprawiał, że użytkownicy forum zyskiwaliby przewagę nad innymi użytkownikami internetu.

Możecie dać dostęp kobietom? Bo ten Pan z tego postu fajnie umieścił go u nas co było bardzo miłe z jego strony. Kobiety tez siedzą w IT. A siła rzeczy współpracuje z developerami i każda wiedza z IT mi się bardzo przyda. 
 

Cieszyłam się, że ten developer pomyślał również o kobietach chodź nas tam niewiele. 
 

@lisoszakal bardzo was proszę pomyślcie o kobietach. Mnie np.  czeka nauka javy script i html’a.

Edytowane przez Lalkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lalkaa napisał:

Możecie dać dostęp kobietom? Bo ten Pan z tego postu fajnie umieścił go u nas co było bardzo miłe z jego strony. Kobiety tez siedzą w IT. A siła rzeczy współpracuje z developerami i każda wiedza z IT mi się bardzo przyda. 
 

Cieszyłam się, że ten developer pomyślał również o kobietach chodź nas tam niewiele. 
 

@lisoszakal bardzo was proszę pomyślcie o kobietach. Mnie np.  czeka nauka javy script i html’a.

No...nie javy scriptu tylko javascriptu :) Ale byłaś blisko. Tylko, że tutaj prosiłem @Mosze Red o dołączenie mnie do areny. To od niego to zależy.

Myślę, że w temacie programowania miałbym bardzo dużo do przekazania wielu rozpoczynającym, a nawet midom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lisoszakal napisał:

No...nie javy scriptu tylko javascriptu :) Ale byłaś blisko.

Ja to cały czas źle pisze ?. To już jest któryś z kolei ?. Ale wiadomo o co chodzi. Jeszcze się nie uczę, jeszcze mogę popełnić ten błąd. 
 

Mnie tam nie ma ??. Jak tam napiszesz to no trudno, chociaż pomożesz innym. Szkoda mi trochę po prostu, tez bym chętnie poczytała. 

Edytowane przez Lalkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Pankoneser said:

To może jeszcze gwoli ścisłości dopisz dlaczego mnóstwo firm czy instytucji płaci gruby hajs za te licencje. I po co to komu potrzebne? Skoro można mieć wszystko za darmo.

Powodów może być dużo.

Jednym z nich na przykład może być to, że, jak powiedział kiedyś prezydent Reagan, brać 3% prezentu od wartości transakcji sam Pan Bóg pozwala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JoeBlue napisał:

Powodów może być dużo.

Jednym z nich na przykład może być to, że, jak powiedział kiedyś prezydent Reagan, brać 3% prezentu od wartości transakcji sam Pan Bóg pozwala.

 

Nie ma jednego OSu do wszystkiego, czy jeden jest lepszy od drugiego. Mają różne zastosowania. I zarówno płaci się za licencje Wintel jak i AIX czy RedHat, bo chcesz mieć np. wsparcie albo dobrze jest mieć wsparcie. Chyba, że to firma krzak. Ale tak wyglądaja realia. Z resztą te systemy co kiedyś pewnie by ktoś powiedział, że niemożliwe ujednolicają sie. Na Linux odpalisz platformę .NET a na Windows jest już subsystem Linuxowy. Zobaczymy co będzie dalej.

Edytowane przez Pankoneser
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Osobiście preferuję Windows, Linuxa mam na maszynach wirtualnych, za Mac nie przepadam (no dobra, to był eufemizm).

 

W dniu 13.08.2020 o 16:20, Lalkaa napisał:

Możecie dać dostęp kobietom?

Są już odpowiednie kluby, tylko aktywność raczej nikła.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ancalagon napisał:

Są już odpowiednie kluby, tylko aktywność raczej nikła.

Ale kobiety mogą tam dołączać czy nie? Mamy się trzymać rezerwatu. Widziałam je, widziałam też graficzną grupę (czy jakimś podobnym profilem) ale nie wiem czy mi jako kobiecie wolno dołączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hippie napisał:

Ja to tam technologiczna pierdoła, ale słyszałam, że linux jest dość przyjazny programistom i ludziom siedzącym w IT. 

W sensie, że darmowy. Gdyby Linux kosztował choćby ze 100 zł, to nikt by go nie chciał instalować, każdy by używał Windowsa. Bo jak by oba kosztowały, to jak ktoś by nie chciał płacić, to nie kupił by żadnego, a pobrał by ten lepszy, Linux byłby bez szans.

 

Po co jest więc Linux ? Po to by projektować systemy dla lodówek, pralek, ekspresów do kawy itp. Gdyby systemy do np. pralek były oparte o Windows, to na każda pralkę trzeba by było wykupić licencję na system, co wiązało by się z ogromnymi kosztami, a dzięki temu, że Linux jest darmowy, można na nim za darmo robić systemy dla urządzeń. Linux jest więc użytecznym jądrem systemowym, natomiast jego przeznaczenie, to właśnie urządzenia typu lodówka. Kwestia windowsa jest taka, że on kosztuje, a jak ktoś nie chce płacić, ani piracić, to weźmie darmowy system oparty na Linux. W ostatecznym rozrachunku jeśli chodzi o funkcjonalność, to systemy Linuxowe w niczym nie dorównują Windowsowi. Brak jakichkolwiek poważnych programów właściwie dyskredytuje systemy oparte na Linuxie jeśli chodzi o pracę profesjonalisty, zwykł użytkownik również się zawiedzie.

 

Linux znajduje natomiast zastosowanie tam, gdzie potrzebny jest własny specjalistyczny system operacyjny, np. do obsługi zawansowanych urządzeń sieciowych itp. Wtedy poważny informatyk programista bierze jądro Linux i projektuje własny system. Więc Linux jest dla zaawansowanych projektów, ale systemy Linuxowe nie są do domowego użytku. Stwierdzenie, że Linux jest dla poważnych programistów oznacza właśnie to, że używa się go do projektowania specjalistycznych systemów, np. do obsługi konkretnych urządzeń, jest to nie tylko wolne od opłat licencyjnych, ale i wydajne, bo nie ma tam zbędnych śmieci, co sprzyja dużej wydajności, Linuxa używa się więc również tam, że wydajność ma kluczowe znaczenie.

 

Natomiast jak ktoś stwierdzi, że poważny informatyk używa na co dzień systemu opartego na Linux, to jest to co najmniej zabawne. Na takich tandetnych systemach Linuxowych udających coś lepszego niż Windows nie zadziałają nawet nowoczesne słuchawki, ze względu na sterowniki, które na linuxie nie zadziałają. 

Edytowane przez DuchAnalityk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DuchAnalityk napisał:

Po co jest więc Linux ?Po to by projektować systemy dla lodówek, pralek, ekspresów do kawy itp.

Dawno nie spotkałem się z równie oderwanym od rzeczywistości stwierdzeniem .

Co by o nim mówić, arch jakieś tam pojęcie o kwestiach technicznych jednak ma.

 

Abstrahując od tego nieszczęsnego Androida, który (jak sama nazwa mówi) z Linuxem nic nie ma wspólnego, do głównych zastosowań wspomnianego systemu zaliczamy:

- serwery (czymś je przecież trzeba chłodzić),

- mainframe'y (za pralki trzeba jakoś zapłacić), 

- superkomputery (projektanci wypili sporo kawy).

 

Reszty nawet nie chce mi się komentować, gdyż już na pierwszy rzut oka widać brak większego doświadczenia w omawianej dziedzinie.

2 godziny temu, DuchAnalityk napisał:

Brak jakichkolwiek poważnych programów właściwie dyskredytuje systemy oparte na Linuxie jeśli chodzi o pracę profesjonalisty

Pozwól zatem profesjonalistom mieć nieco inne zdanie na ten temat ;)

Edytowane przez Ancalagon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ancalagon napisał:

Dawno nie spotkałem się z równie oderwanym od rzeczywistości stwierdzeniem .

Co by o nim mówić, arch jakieś tam pojęcie o kwestiach technicznych jednak ma.

 

Abstrahując od tego nieszczęsnego Androida, który (jak sama nazwa mówi) z Linuxem nic nie ma wspólnego, do głównych zastosowań wspomnianego systemu zaliczamy:

- serwery (czymś je przecież trzeba chłodzić),

- mainframe'y (za pralki trzeba jakoś zapłacić), 

- superkomputery (projektanci wypili sporo kawy).

 

Reszty nawet nie chce mi się komentować, gdyż już na pierwszy rzut oka widać brak większego doświadczenia w omawianej dziedzinie.

Pozwól zatem profesjonalistom mieć nieco inne zdanie na ten temat ;)

No właśnie na serwerach tworzy się własne systemy oparte na Linuxie. Twój autorytet mnie nie obchodzi, liczą się argumenty i dowody. Ja podałem swoje argumenty, ty tylko napisałeś, że jesteś jakimś autorytetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.