Skocz do zawartości

Dlaczego mężczyźni czasami lubią się pochwalić


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczynałam pewien projekt, spotkałam się z pewną ciekawą sytuacja. Każdy z uczestniczących w nim mężczyzn, tam akurat było kilku, pochwalił mi się co robi poza pracą, co jest jego hobby. To było takie bardziej techniczne hobby. Pokazali co robią itd. To było bardzo miłe ale też i dziwne. Tak jakby zaczęli temat sami, a miałam wrażenie, że dobrze wiedzieli, że chętnie posłucham. Potem już każdy leciał co robi. Miałam odczucie takiej chęci pochwalenia się i docenienia. I owszem, doceniam, szanuję, super rzeczy, bardzo ciekawie się słuchało, ja to lubię techniczne rzeczy, miłe to było ale pytanie czemu? Skąd mężczyźni mają taką potrzebę docenienia lub pochwalenia się przed kobietą? A może to ja nie mylę i nie mają takich potrzeb a to taka odosobniona sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakby nie mówili, to wtedy wydaliby się nudni i nie można byłoby z nimi, oczywiście z kobiecej perspektywy, o niczym pogadać. Nie dawaliby takiej atencji. Co za paradoks, zawsze źle, zawsze nie tak, zawsze mało, no nigdy kobiety nie zadowolisz?

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 23:59, Lalkaa napisał:

 Skąd mężczyźni mają taką potrzebę docenienia lub pochwalenia się przed kobietą?

Z moich obserwacji wynika, że nie wszyscy - wydaje mi się, że wynika to z niedostatku uwagi ze strony rodziców, w szczególności matki. Taka niezaspokojona, nierozpoznana potrzeba dziecięca, która znika, gdy facet zacznie wreszcie doceniać i akceptować samego siebie, wcale nie potrzeba do tego kobiety ?

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krugerrand napisał:

cji. Co za paradoks, zawsze źle, zawsze nie tak, zawsze mało, no nigdy kobiety nie zadowolisz

I byłby taki temat?

 

 

Cytat

 

Dlaczego mężczyźni są tacy nudni

Jak zaczynałam pewien projekt, spotkałam się z pewną sytuacja. Każdy z uczestniczących w nim mężczyzn, tam akurat było kilku, nie miał nic ciekawego o sobie do powiedzenia, o tym co robi poza pracą, co jest jego hobby. To było takie nudne. Nic mnie nie zabawiali itd. To było bardzo przykre ale też i dziwne. Tak jakby nie chcieli zaczynać tematów sami, a miałam wrażenie, że dobrze wiedzieli, że nie jestem dla nich interesującą rozmówczynią. Potem już każdy robił projekt i nic nie gadał. Miałam odczucie takiego odrzucenia.  Było to takie creepy, ale pytanie czemu? Skąd wzięli się mężczyźni nie mający takiej potrzeby docenienia lub pochwalenia się przed kobietą? A może to ja nie mylę i nie mają takich potrzeb a to taka typowa sytuacja. 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fury King napisał:

Najprawdopodobniej walczyli o Ciebie. Podeszli do tego na zasadzie, który ma ciekawsze zainteresowanie, ten będzie miał szansę zapomnieć się w Twoich ramionach. Jak pytasz na forum o co chodziło to nie zrozumiałaś i nie zareagowałaś tak jakby tego chcieli.


Ja byłam zajęta. I jestem i oni o tym wiedzieli do tego dwóch miało żony a jeden do tego dziecko. Nie klei się to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje zajebiste środowisko, mogą się pochwalić i podjarać swoimi hobby. Co w tym złego? Sama chętnie częściej bym się chwaliła swoimi osiągnięciami i zajawkami ale panuje właśnie taka dziwna mentalność że nie wypada. W końcu zamiast samemu się za coś zabrać i mieć jakieś osiągnięcia łatwiej ściągnąć w dół tych, którzy takowe na swoim koncie mają. Podobnie z zakupami, irytuje mnie to. Zarabiam, mam pieniądze więc kupuję sobie na przykład lepszy wóz- zaczyna się zazdrość, komentarze i krzywe spojrzenia, dlaczego??

PS: nie ma nic fajniejszego niż przyjaciele którzy cieszą się z Twoich osiągnięć razem z Tobą.

Edytowane przez ale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balin napisał:

Przecież nikt nie chce się Tobą żenić. :) Słuchasz to gadają. 


Czyli nic za tym nie stoi. Ale zabawne jest takie pochwalenie i kto co robi i zrobił. Bo było bardzo specyficzne. A czemu mam nie słuchać, zawsze się ludzi słucha. Zresztą ja lubię słuchać takich rzeczy. Czegoś zawsze można się dowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lalkaa napisał:

Ja byłam zajęta. I jestem i oni o tym wiedzieli do tego dwóch miało żony a jeden do tego dziecko. Nie klei się to. 

Przecież w takim przypadku nie chodzi o zakładanie związku, rodziny tylko wymianę płynów przy obopólnym zadowoleniu :) . Nie czułaś, że chcą na Tobie zrobić wrażenie?

Ps. Proszę pamiętać, że każdy stosunek pozamałżeński jest ciężkim grzechem i prowadzi do wiecznego potępienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym takiego dziwnego? Kobiety też się chwalą ile ich facet zarabia, czym jeździ. Nie widzę w tym nic złego. Na tym opiera się większość rozmów między ludźmi. 

 

 

Przecież nie będziecie rozmawiać o polityce, wpływie PKB na gospodarkę, konsekwencje koronawirusa, bo do takich rozmów kobiety się nie nadają. Kobiety lubią rozmawiać o pieniądzach, ale skąd one się biorą to już niezbyt ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krugerrand napisał:

Co za paradoks, zawsze źle, zawsze nie tak, zawsze mało, no nigdy kobiety nie zadowolisz?

 

@Lalkaa ma tu rację, że niektórzy "mężczyźni" chcą za bardzo zadawalać nasze księżniczki aby zwrócić na siebie uwagę i coś sobie tym udowodnić (niska samoocena, chęć dowartościowania się). Nie wiemy tego od dziś. Akurat gadzi mózg kobiet ma tu małe znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Fury King napisał:

Nie czułaś, że chcą na Tobie zrobić wrażenie?


No tak i to było takie creepy i dziwne. Bo nie wiedziałam zwyczajnie czemu?

 

Dla mnie super rozmowa i rozmawianie o takich sprawach. Oczywiście, że chętnie rozmawiałam i doceniłam. Bo każdego czy to kobietę czy mężczyznę doceniam. I bardzo chętnie rozmawiam. Ale to takie prześcigiwanie się i to takie „nagle” wszyscy, to było dla mnie lekko szokujące. Ale bardzo chętnie słuchałam i rozmawiałam bo czemu by nie? Jak są fajne tematy i fajne zainteresowania jeszcze się czegoś mogę nauczyć to ja jestem pierwsza.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 23:59, Lalkaa napisał:

 Skąd mężczyźni mają taką potrzebę docenienia lub pochwalenia się przed kobietą? A może to ja nie mylę i nie mają takich potrzeb a to taka odosobniona sytuacja. 

Dam Ci chyba najlepszą możliwą odpowiedź na to pytanie. Faceci są poprosu niedoceniani w porównaniu do kobiet w dzisiejszych czasach. Kobieta na każdym kroku słyszy komplementy od facetów, mają nadmiar atencji a mężczyzna naprawdę musi zrobić jakiś wyczyn, żeby został zauważony  i doceniony. Dlatego tak bardzo facetom na tym zależy ich pochwalić. To że facet zapierdala to jest wręcz wymóg od społeczeństwa, więc nawet nie jest za to chwalony.

Edytowane przez fikakowo
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując, że panowie stroszyli po prostu piórka, to da się w pl zauważyć wstyd przed chwaleniem się hobby, szczególnie z kategorii "dziecinne". Znam pewnego człowieka, jest uznanym w świecie modelarzem architektonicznym, w pl mało komu o tym opowiada, bo często się z niego śmieją, że "klockami się bawi", a panie uznają za niepoważnego. Tymczasem facet ma ponad milion subów na yt, robił m. in. makiety architektoniczne dla Fostera. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maroon napisał:

Abstrahując, że panowie stroszyli po prostu piórka, to da się w pl zauważyć wstyd przed chwaleniem się hobby, szczególnie z kategorii "dziecinne". Znam pewnego człowieka, jest uznanym w świecie modelarzem architektonicznym, w pl mało komu o tym opowiada, bo często się z niego śmieją, że "klockami się bawi", a panie uznają za niepoważnego. Tymczasem facet ma ponad milion subów na yt, robił m. in. makiety architektoniczne dla Fostera. 


To przykre bo to bardzo nietypowa ciekawa pasja. I wcale nie taka prosta bo zrób taką makietę i złóż. Kiedyś ktoś rzucił mi pomysł taki na uczelni ja się zaczęłam bronić rękami i nogami bo to jest kupa roboty. 
Ale przynamniej na YouTube go doceniają i dobrze. Bo są ludzie, kobiety i mężczyźni którzy potrafią docenić pasje i zaangażowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.