Skocz do zawartości

Zakończmy plandemię


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Egregor Zeta said:

139734810_10158826883097591_178362703028

 

Ta ustawa pochodzi z czasów pierwszej Sanacji i była pusta jak wydmuszka.

 

"Nie wiadomo nam dotychczas, by wyrok śmierci dotknął któregokolwiek ze zbrodniarzy na wielką skalę, głównych aktorów w wielkich aferach, które miały miejsce i na których ślad w swoim czasie natrafiono" - alarmowały ówczesne czasopisma. I miały rację, czego dobitnym przykładem był minister przemysłu i handlu w rządzie Wincentego Witosa Władysław Kucharski. (Afery korupcyjne w II RP)

Dziś jest jest podobnie i Sanacja+ robi to samo tylko w nowym XXI-wiecznym wydaniu.

 

Zresztą, jest napisane "przestępstw z chęci zysku", tymczasem, niektórzy, ilu tych niektórych jest trudno powiedzieć, ale sporo, wierzą w ideologiczne slogany partii i o zysku być nie może bo oni robią to co uważają za słuszne i dobre dla państwa. Swego czasu pani Elżbieta Jakubiak, minister sportu i turystyki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w latach 2005-2007 zasłynęła ze swojego wglądu w umysł socjalisty:


podczas wywiadu ze znanym redaktorem, kiedy to oświadczyła, że „u nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania”.

Na takie dictum pan redaktor przytomnie próbował kontrować, że „Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji”, co tylko dodało pani poseł animuszu, ponieważ natychmiast odparowała: „To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować…”.

(Łaskawcy, czyli „pozwalam Panu pracować”)

 

Cóż, socjalizm jest chorobą nieuleczalną.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra można nosić tylko maski. Jak dotąd nosiłem tylko maskę w robocie (wymóg firmy) i bandanę w sklepie (respektuje wymogi na drzwiach). Poza robotą i sklepem mieszkam na wygwizdowie i policję widziałem raz ale nie reagowali na brak maski.

Nie zamierzam chodzić w masce na co dzień. Chcę być gotowy na mandat i sąd. 

 

Czy ktoś się orientuje (bo może coś znowu zmienili) policja może tylko wystawić mandat, nie może już zgłaszać do sanepidu?

@wrotycz Ty będziesz zdaje się miał rozprawę w sądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orybazy napisał:

Od jutra można nosić tylko maski. Jak dotąd nosiłem tylko maskę w robocie (wymóg firmy) i bandanę w sklepie (respektuje wymogi na drzwiach). Poza robotą i sklepem mieszkam na wygwizdowie i policję widziałem raz ale nie reagowali na brak maski.

Nie zamierzam chodzić w masce na co dzień. Chcę być gotowy na mandat i sąd. 

 

Czy ktoś się orientuje (bo może coś znowu zmienili) policja może tylko wystawić mandat, nie może już zgłaszać do sanepidu?

@wrotycz Ty będziesz zdaje się miał rozprawę w sądzie?

 

Jeśli sanepid nakłada karę administracyjną na podstawie notatki funcjonariusza, to jest to poważne naruszenie procedury - strona musi mieć możliwośc udziału w postępowaniu, zgodnie z kpa, a tutaj sytuacja wygląda tak, że dowiadujesz się o wydanej decyzji ex post, bez pozytywnej wiedzy o istnieniu jakiegokolwiek postępowania; notatka nie może być uznana za dowód w sprawie, a tylko na podstawie dowodu można wydać decyzję o ukaraniu; przekazywanie danych osobowych sanepidowi narusza art. 20 ust. 1 i 1a ustawy o policji, policja nie ma uprawnień do gromadzenia i przetwarzania danych celem późniejszego wykorzystania ich w postępowaniu administracyjnym. To tak na szybko.

 

A co do kagańca: https://allegro.pl/oferta/maseczka-przewiewna-z-siatki-wielorazowa-m19-9213770151?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NDMxNzM4ZWMtNzRkNi00NjU5LTg4OTMtZDRiYjFmMmY1MzUzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=daeb2182-cf14-4769-b7ad-9fb96243bd61 

 

Mam, polecam. W odróżnieniu od całej reszty kagańców, ten pełni następujące funkcje:

1. tarcza antymandatowa

2. wywołuje frustrację covidian

3. jeśli chcesz opluć policjanta, to go rzeczywiście w pewnym zakresie oplujesz, w przeciwieństwie choćby do takiej lempart, która miała klasyczny kaganiec i próba oplucia funkcjonariusza spełzła na bezskuteczności - napluła se do wewnątrz i co najwyżej mogła zjeść swoje rzygowiny.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/26/2021 at 2:10 PM, Covidianin said:

A co do kagańca:

Wygląda jak rajstopy :). Ostatnio widziałem laskę z maską a la majteczki z koronką.

W ten weekend centrum miasta 70k łaziłem bez maski. Nie jedyny co było budujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy Wygodne, przewiewne i w pełni legalne w tym nielegalnym reżimie ;d

Również widuję coraz więcej niezamaskowanych na świeżym powietrzu. Świadomość wzrasta, ludzie widzą, że są robieni w balona. To oczywiście nie wystarczy do odwołania stanu obecnego, bo świadomych zawsze będzie relatywnie mało wobec całej reszty podłączonej do telewizorni i innych systemowych zabawek. Trzeba czekać, aż ludziom zaświeci w portfelach pustka, co nie jest nieodległą perspektywą

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 2/26/2021 at 12:53 PM, Orybazy said:

@wrotycz Ty będziesz zdaje się miał rozprawę w sądzie?

 

Nigdzie tak nie powiedziałem.

Aż do dzisiaj... o tym później.

 

--

9 hours ago, paazik said:

Jeszcze się nie zaczął (marsz) a już chyba się skończył.

 

https://lookcam.pl/warszawa-plac-defilad/

 

Nie skończył się, Trzaskowski  rozwiązał marsz pięć minut po tym jak się rozpoczął wobec się ludzie rozeszli. Przypadkiem wszyscy w kierunku pół mokotowskich.

Bunkrów nie było ale też było zajebiście.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 21:20, wrotycz napisał:

Nie skończył się, Trzaskowski  rozwiązał marsz pięć minut po tym jak się rozpoczął wobec się ludzie rozeszli

Też byłeś? Sprawdź moje posty, wpisałem swoją relację, możesz uzupełnić o swoje odczucia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.