Skocz do zawartości

Podwyżki dla polityków - projekt ustawy (ledwo po wyborach)


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż co tu dużo mówić.

Śmieją się nam w twarz ledwo po wyborach. Śmiechu warte 

Niektóre pensje w górę o ponad 50% i to w dobie epidemii gdzie gospodarka podupada!!

 

To chyba nie pozostawia złudzeń i wątpliwości że obecna władza ma nas gleeeboko w dupie :))

 

Podwyżki posłów

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koryto+ to najmniejszy problem.

Oni chcą wprowadzić prawo żeby bezkarnie nas okradać i pod pozorem urojonego wirusa nie odpowiadać za swoje czyny.

Ta ustawa nie może wejść bo będziemy mieć przejebane jak wprowadzą tą ustawe, wtedy może nas pałować Policja i oni to zalegalizują że im wolno było.

To samo może być ze szczepionkami że będą zaszczepiać bez naszej wiedzy i nic nikt im nie zrobi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pillsxp napisał:

Koryto+ to najmniejszy problem.

Oni chcą wprowadzić prawo żeby bezkarnie nas okradać i pod pozorem urojonego wirusa nie odpowiadać za swoje czyny.

Ta ustawa nie może wejść bo będziemy mieć przejebane jak wprowadzą tą ustawe, wtedy może nas pałować Policja i oni to zalegalizują że im wolno było.

To samo może być ze szczepionkami że będą zaszczepiać bez naszej wiedzy i nic nikt im nie zrobi.

Dlatego wprowadzam systematycznie cztery indywidualne programy:

 

1 Paszport Plus - obywatelstwo z poza EU

 

2 Konta zagraniczne Plus - trzymanie pieniążków w krajach z wysokim poziomem tajemnicy bankowej

 

3 Własność Plus - nabywanie wszelkich własności ruchomych i nieruchomych poza granicami RP, w krajach o dużym poziomie poszanowania własności 

 

4 Emerytura Plus - olać ZUS, oszczędzać i inwestować

 

Niedługo odpalę kolejny pilotażowy program "Kryptowaluty Plus", mimo że wiele lat się broniłem przed tym, jednak postępu się nie zatrzyma, na chwile obecną się edukuję. 

 

  • Like 6
  • Dzięki 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orybazy napisał:

Bardzo dobrze, więcej wydadzą, szybciej to wszystko zbankrutuje.

Mam to samo zdanie - lepiej żeby wszystko szybko wydali i wszystko piźnie niż by powoli wydawali i marnowali ludziom całe życia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżka o 100 procent budzi niesmak. Jeszcze tak wysokie wynagrodzenie dla pierwszej damy, która zbytnio nie ma wielu obowiązków, a tym bardziej nie bierze żadnej odpowiedzialności za swoje działania. 

 

A posłowie sobie po prostu odbierają, to co obniżyli przed wyborami. Jest to również słabe zachowanie, bo przeczy idei poprzedniej obniżki, ale każdy o tym zapomni do kolejnych wyborów. 

  

Edytowane przez Gołodupiec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mac napisał:

Nienawidzę tego kraju do granic możliwości. 

Dokładnie odwrotnie niż ja. Ja kocham ten kraj, może nie tak bardzo jak mój dziadek- ochotnik min. na wojnie o niepodległość z bolszewikami, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

 

Niedługo odpalę kolejny pilotażowy program "Kryptowaluty Plus", mimo że wiele lat się broniłem przed tym, jednak postępu się nie zatrzyma, na chwile obecną się edukuję. 

Polecam najprościej, portfolio 50% BTC, 20-30% ETH, może coś z top10, teraz nic innego poza  LTC bym nie rozważał, tego 5-10%, a reszte na kilka projektów które kiełkują i mają szansę powodzenia, wg Ciebie(Raczej top 100 wg market capu). Za dużo znam osób które weszły w krypto bocznymi drzwiami i potraciło pieniądze na krypto które miały urosnąć x200 albo lepiej a okazały się w najlepszym wypadku złym strzałem a w najgorszym scamem.  No i nie ufać nikomu kto miałby na Tobie zarobić. Powodzenia. 

Edytowane przez Miraculo
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Obliteraror napisał:

Ja bym im dał na legalu z 50-70k/mc. Ale bez immunitetów. A jak ukradniesz chociażby złotówkę z publicznej kasy, to jak w aferze mięsnej. 

Teoretycznie taka powinna być pensja, żeby nie było korupcji. Inną sprawą jest to, że obecni politycy nie zasługują na takie wynagrodzenie (chociaż oni sobie w nagrodach odbierają, to co im należne, w skakaniu po państwowych stanowiskach, czy też poprzez obsadzanie spółek skarbu państwa członkami swoich rodzin, lub oszustwach w zwrocie za podróże/paliwo, subwencjach partyjnych). 

 

Wszystkie stanowiska urzędnicze od sołtysa, radnego, urzędnika w urzędzie pracy, posła, senatora po prezydenta kraju powinny być obarczone nieuniknioną odpowiedzialnością karną za błędnie podjęte decyzje, które naraziły skarb państwa (podatników) na straty. Szczególnie bulwersujące było wydanie przez ministra Sasina 70 milionów złotych na nieważne karty do głosowania i co? I nic. Każdy umył ręce i wszyscy bawią się dalej. 

 

Niestety nigdy nie będzie możliwości do zapewnienia w pełni uczciwego i sprawiedliwego modelu władzy. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gołodupiec napisał:

Inną sprawą jest to, że obecni politycy nie zasługują na takie wynagrodzenie

To na pewno. Ale i dla wielu porządnych ludzi z jakimś życiowym dorobkiem pójście w politykę wiązałoby się z mocnym obniżeniem poziomu przychodów przy obecnych uposażeniach. Szczególnie tych z jakimś kręgosłupem moralnym, którym ciężko się skurwić.

 

To ma być elita narodu, a nie selekcja negatywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.