Skocz do zawartości

Multitrolle typu arch


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest fizyczna możliwość jakiegoś przyblokowania takich pacjentów? 

 

Bo zakładanie kolejnych kont tylko po to, żeby popierać wypowiedzi z poprzednich i ciągnąć wątek, to już jest ostre gięcie pały i ja osobiście przestaje mieć chęć się wypowiadać - dyskusja z 5-cioma odsłonami tego samego psychola mija się z sensem. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej fizycznej możliwości, aby zablokować kogoś na stałe od dostępu do forum. Uniknięcie blokady i stworzenie nowego konta jest zbyt łatwe w dzisiejszych czasach. Jedynie rozpoznanie użytkownika po postach (detalach) i wczesne skasowanie konta zapewni spokój na pewien czas (ale trzeba liczyć się z marginesem błędu i czasami niesłusznie niewinna osoba może zostać zablokowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maroon napisał:

i ja osobiście przestaje mieć chęć się wypowiadać - dyskusja z 5-cioma odsłonami tego samego psychola mija się z sensem. 

O ile znam dobrze regulamin forum, to nie ma obowiązku czytania wszystkich tematów i udzielania się w nich. Skoro tak świetnie rozpoznajecie tego użytkownika (ironia, bo nawet do mnie zwracano się tym nickiem), to omijanie jego wątków nie powinno stanowić problemu.

Edytowane przez kali
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kali said:

O ile znam dobrze regulamin forum, to nie ma obowiązku czytania wszystkich tematów i udzielania się w nich. Skoro tak świetnie rozpoznajecie tego użytkownika (ironia, bo nawet do mnie zwracano się tym nickiem), to omijanie jego wątków nie powinno sprawiać problemu.

Bronisz trollingu? Spoko. To też wiele mówi o "jakości" forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Bronisz trollingu? Spoko. To też wiele mówi o "jakości" forum. 

Nie wiem w którym miejscu mojej wypowiedzi wyczytałeś, że kogokolwiek bronię. Nie lubię narzekania i stawiania się w roli bezbronnej ofiary, dlatego dałem Ci radę - jak "przestaje Ci się chcieć dyskutować" w tych tematach, to nie dyskutuj. Ot, cała filozofia.

Edytowane przez kali
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie założyłeś taki temat. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że tego typu atencją jeszcze bardziej nakręcasz go do dalszego zakładania kont i trollowania. Takie tematy w przeszłości były już zakładane i przyniosły zerowy efekt. 

 

Ja sam przyzwyczaiłem się do tego stanu rzeczy i zwyczajnie nie wchodzę z nim w żadne dyskusję, bo to dla mnie żaden partner do dyskusji. Już wolę sobie czasem popisać z paniami w Rezerwacie.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Ty go rozpoznajesz. Widzę jakieś teksty o kawalerkach, ok. No ale każdy gadający o tym to ten sam człowiek ?

Ban na IP, ban na email - do obejścia oczywiście, ale to by trzeba nic innego nie robić, tylko te konta zakładać, i pisać normalnie te posty, a nawet setki postów - bo ostatnio widziałem oskarżenie o bycia archem konta z +100 postów.

Czy to nie jest już lekka paranoja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sargon napisał:

Ja nie wiem jak Ty go rozpoznajesz. Widzę jakieś teksty o kawalerkach, ok. No ale każdy gadający o tym to ten sam człowiek ?

Spoko, chyba są już algorytmy sztucznej inteligencji porównujące i rozpoznające styl pisarski danej osoby z jakąś akceptowalną dokładnością.

 

Choć w przypadku archa wystarczy wpisać botowi stałe parametry: "chyba mnie z kimś mylisz kolego" oraz "przeglądam forum od jakiegoś czasu".

 

Gimnazjalista napisze takiego bota.

Czy tam ostatnia klasa podstawówki.

Ban-bota.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sargon napisał:

No ale każdy gadający o tym to ten sam człowiek ?

Rentier ma tak charakterystyczny styl pisania, że po małej wprawie wychwyci to nawet upośledzony umysłowo : )

 

Podaję słowa i zwroty kluczowe, jak to mawiał klasyk "pokazuje i objaśniam":

 

IT/30 lat+-/jak oni mają pieniądze na domy, to za drogie, nie opłaca się/praca ponad siły/mam doskonale zarobki w IT/divy 300 zł/stare i śmierdzące kobiety po 40-tce/testy psychologiczne osobowości/kolego pomyliłeś mnie z kimś/spierdalaj/analiza profili użytkowników z cytowaniem/dręczenie Rezerwatek po nickach i analiza ich związków i żyć/ etc.

 

Jednym słowem, wariat :)

 

edit - moja skleroza. Nieruchomości!!!!

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 10
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror Myślę, że osoba mająca tak charakterystyczny styl bycia i szczycąca się na forum taką sławą mogła już się dorobić naśladowców.

 

W ogóle nie zdziwiłbym się jakby część kont była zakładana przez ludzi nie mających z prawdziwym archem nic wspólnego. Nawet ja celowo kilka razy użyłem charakterystycznych zwrotów tylko po to, żeby przekonać się, czy jako nowy użytkownik zostanę uznany za archa i jestem niemal przekonany, że dwa razy wchodziłeś na mój profil tylko po to, żeby zweryfikować moją archowatość.

Edytowane przez Mroczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mroczek napisał:

W ogóle nie zdziwiłbym się jakby część kont byłaby zakładana przez ludzi nie mających z prawdziwym archem nic wspólnego.

Trolling to trolling, nie ważne czy ktoś jest archem czy go naśladuje. Kończy podobnie.

Generalnie tak jak @Obliteraror są pewne klucze a ktoś się w nie nieustannie wpisuje a jedyne co się zmienia to nicki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z technicznego punktu widzenia jest do ogarnięcia. Tylko wymaga dużo pracy od strony ludzi, którzy tym forum zarządzają.

 

1) Ksywa ABC - adres IP A

2) Ksywa CDE - adres IP B

3) Ksywa EFG - adres IP C

 

Gość może sobie tunelować ruch (VPN), ale zapewne nie jest na tyle konsekwentny, żeby za każdym razem pilnować z jakiego adresu IP nadaje. Więc. Może się pomylić. Te adresy mogą się powtarzać, jak nie ostatnie oktety, to pula IP i tak dalej.

 

1) Ksywa ABC - adres IP C

2) Ksywa CDE - adres IP B

3) Ksywa EFG - adres IP A

 

No i już mamy jakąś korelację. Faktycznie jest to pojebane, że komuś się na prawdę chce robić takie rzeczy.

Edytowane przez Pankoneser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Trolling to trolling, nie ważne czy ktoś jest archem czy go naśladuje. Kończy podobnie.

Tylko tutaj powstaje zasadnicze pytanie: czym jest trollowanie? Bo zestaw określonych, racjonalnych poglądów trollowaniem nie jest.

 

Przejrzałem temat z nałożonymi karami i okazało się, że użytkownik @arch otrzymał bana chyba na dwa tygodnie za wulgarne słownictwo, ale jak to jeden z moderatorów napisał w tamtym wątku "nie wytrzymał dwóch tygodni i założył inne konto" w związku z czym dostał bana za multikonto i do tej pory ciągle się go banuje właśnie za multikonto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Krugerrand said:

Niepotrzebnie założyłeś taki temat. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że tego typu atencją jeszcze bardziej nakręcasz go do dalszego zakładania kont i trollowania. Takie tematy w przeszłości były już zakładane i przyniosły zerowy efekt. 

 

Ja sam przyzwyczaiłem się do tego stanu rzeczy i zwyczajnie nie wchodzę z nim w żadne dyskusję, bo to dla mnie żaden partner do dyskusji. Już wolę sobie czasem popisać z paniami w Rezerwacie.

 

Pewnie i nakręcam. Ale chodzi o to, że w dobrej wierze komuś "nowemu" odpisuję, czy coś wyjaśniam, a za chwilę okazuje się, że to ten sam debil co zawsze. Strata czasu. Ok, można w ogóle się do nikogo nie odnosić, też metoda. 

 

Jak nie ma możliwości panowania nad tym, to temat zamknąć i do kosza. eot. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maroon napisał:

Czy jest fizyczna możliwość jakiegoś przyblokowania takich pacjentów? 

 

Póki co w tym temacie też się udziela. 

 

Niestety Arch wbrew pozorom jest bystry i specjalnie się odkrywa natomiast mnie tylko dziwi jego misja, co chce tutaj ugrać. Obojętnie czy ma te kawalerki czy też nie, bardziej mnie interesuje czemu z uporem maniaka robi te konta na tym forum. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sargon napisał:

jak Ty go rozpoznajesz

Jego ego nie pozwala mu nie wspomnieć o zarabianiu 10 tysi w IT i ponadprzeciętnej inteligencji; poza tym takie słowne wstawki jak np. myślałby, że - albo nazywanie użytkowników głupkami/głuptasami/osłami/ludźmi posiadającymi problemy z inteligencją. No i wbity, wbity, osobiste wbity.

Przerabiałem kilka dyskusji z co najmniej trzema jego alter ego, więc rozpoznaję go bez problemu.

 

To jest poważnie zaburzony osobnik. I wbrew obiegowym opiniom, raczej nie jest inteligentny - co najwyżej bardzo chce, aby takim go widziano.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kali napisał:

Bo zestaw określonych, racjonalnych poglądów trollowaniem nie jest

Zakładanie grubo ponad setkę kont nie jest czymś normalnym. Pseudonalizy psychologiczne użytkowników, w tym męczenie i wiwisekcja Rezerwatek przez tego natręta też nie jest czymś normalnym. I bronienie takiego zachowania również nie jest czymś normalnym, kolego : )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.