Skocz do zawartości

To się doigrałem - napaść i inna papierologia


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

Durne przepisy. Jak muszę jechać rowerem ulicą i jest ciasno to jadę zgodnie z przepisami środkiem pasa, tak aby żaden tuman nie myślał nawet o przyciskaniu mnie do krawężnika. Polecam.

 

Co do ucieczki  według filozofii większości sztuk walki jest to preferowane, najlepsze wyjście z potencjalnej bójki. Chowasz do kieszeni ego i w długą. Swoją drogą też bym prawdopodobnie gościowi klepnął auto, masz prawo być wkurwiony w sytuacji, kiedy ktoś bez pardonu naraża Twoje zdrowie i życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe ustępować "bo jaśnie hrabia jedzie samochodem" - ale uderzając mu w maskę samochodu z otwartej sprowokowałeś sytuacje, ciesz się że masz wszystkie zęby bo niejeden wyszedł by z tego samochodu i Cie poskładał na miejscu tak że w tej chwili prosiłbyś pielęgniarkę o hasło do wi-fi.

Edytowane przez mph25
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, wrotycz said:

Łał... to brzmi sensownie. A czy ty, jeżdżąc samochodem tak robisz?

Tak własnie robię. Sprawdzam w lusterku zanim dojadę do skrzyżowania czy jakiś wariat rowerzysta nie zapieprza ścieżką. Przed samym wjazdem też sprawdzam w lusterku a przy wjeździe na ścieżkę wjeżdżam maksymalnie wolno bo nie chce żeby mi jakiś debil przed maskę wyskoczył przypadkiem szczególnie jak na zielonej strzałce jadę. Ostatnio doszły jeszcze elektryczne hulajnogi. Super ? Bywa że się dodatkowo rozglądam przed przejazdem przez ścieżkę, ale tyle tego cholerstwa że masakra. Dodatkowo jak jedziesz ciężarówka, albo busem to przy skręcaniu w prawo nie masz prawa przy samym skręcie zobaczyć czy tam rowerzysta śmiga, ale fajnie tak głosić prymat swojej kasty (rowerowej). 

 

Na drodze trzeba być opanowanym, spokojnym, ostrożnym, jeździć dynamicznie, ale bezpiecznie. Wszelkie agresywne zachowania to błąd i może kosztować czyjeś życie. Odkąd zacząłem jeździć nabrałem pokory. W tym tygodniu zrobiłem po mieście 750 km. Moim zdaniem najgroźniejsi w ruchu są teraz własnie rowerzyści. 

Edytowane przez Trevor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, salt0 said:

Durne przepisy. Jak muszę jechać rowerem ulicą i jest ciasno to jadę zgodnie z przepisami środkiem pasa, tak aby żaden tuman nie myślał nawet o przyciskaniu mnie do krawężnika. Polecam.

Dokładnie to samo mi poradził jeden pan z organizacji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Anglii. W miejscach gdzie jest wąsko, jakieś wysepki na środku drogi czy jakieś przewężenia jechać środkiem, żeby żaden jaśnie pan hrabia nie próbował się wcisnąć.

 

Zapytałem go o to po akcji, która miałem z jednym busem, który mnie wyprzedził w takim przewężeniu tak, że musiałem zjechać z drogi. Popukałem się w czoło żeby mu pokazać co o nim myślę, i tak pojechał dalej. Ale tego mu było mało i na skrzyżowaniu gdzie skręcał zmienił zdanie i puścił się za mną, otworzył okno i wrzeszczy "Am Dżak, from Polend, rimember dat!" i coś tam... Tak, że tego.

 

2 hours ago, Trevor said:

Sprawdzam w lusterku zanim dojadę do skrzyżowania czy jakiś wariat rowerzysta nie zapieprza ścieżką. Przed samym wjazdem też sprawdzam w lusterku a przy wjeździe na ścieżkę

Co to ma wspólnego ze skrzyżowaniem, na którym masz pierwszeństwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wrotycz napisał:

Co to ma wspólnego ze skrzyżowaniem, na którym masz pierwszeństwo?

Ograniczone zaufanie. Kij z pierwszeństwem. Nigdy nie wiesz czy kierowca akurat nie kichnie i nie zauważy Ciebie a Ty z pierwszeństwem przekoziołkujesz nad jego maską i skończysz z drutowaną szczęką. Nie wiesz czy np nie jedzie pod słońce i chwilowo go nie oślepia

Najbardziej wkurwiają rowerzyści wojskowi. Ubranie moro albo ciemne. Brak lamp czy odblasków. 30 km bo z górki jedzie a Ty masz takiego zauważyć jak skręcasz i przecinasz ścieżkę rowerową. Kuźwa. Rowerzysta powinien być regulowany światłami albo wyglądać jak choinka i dosłownie się świecić by go było widać z 500 metrów a nie 10.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.