Skocz do zawartości

Zestaw do tworzenia muzyki i do gierek


ZamaskowanyKarmazyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów okazyjnym przelotem na forum, przychodzę z dość ważnym pytaniem o to jaki laptop wybrać i na jaki wydatek powinienem się przygotować. 

Szukam laptopa (najlepiej od apple), który spełni moje wymagania, chcę na nim obrabiać muzykę (robić mix/master), chce nauczyć się także robić na nim bity, nagrywać i żeby maksymalnie oddawał jakość tej muzyki, taki typowo laptop do studia nagraniowego, ale żeby też można było na nim odpalić jakieś najnowsze hity na najwyższych ustawieniach, przykładowo Wiedźmin, Bannerlord, FIFA, Cyberpunk, GTA V, itd.

Jeśli chodzi o sprzęt muzyczny to posiadam: mikrofon NOVOX NC-1 i słuchawki AKG K-275, planuję też dokupić jakiś interfejs audio do tego i monitory studyjne. Słuchawki kupiłem niedawno, mikrofon narazie daje radę, ale z czasem pewnie też kupię coś lepszego. 

Zależy mi też na wygodnej obsłudze i mobilności dlatego stawiam na laptopa, jeśli chodzi o jakieś inne rzeczy które robię na komputerze to czasem oglądam jakieś filmy, piszę jakieś dłuższe prace tekstowe.

Chciałbym żeby budżet tego wydatku nie przekraczał 10 tysięcy, a jeśli tak trzeba to po prostu będę na niego zbierał dłużej, pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

10 tysięcy

Nie ważne ile byś wydał, laptop do gier się nie nadaje niestety, a już tymbardziej do najnowszych na najwyższych detalach. Sorry Karmazyn fizyki nie oszukasz, stopi się to po 30 minutach. Moim zdaniem wywalanie pieniędzy w błoto.

 

Lepiej wyjdziesz kupując dwie maszyny, laptopa dla mobilności i tworzenia/nagrywania, stacjonarkę do grania. Może być to nawet w wersji microATX mała kwadratowa skrzynka, wiele jest takich obódów typu cube.

 

Zobacz tu masz przykładowy cały system do włożenia swoich podzespołów, czyli obudowa, chłodzenie wodne i chyba zasilacz też. Do tego Ryzena 3600x, płytę b550, 16gb ramu, jakiegoś używanego gf 1080 i masz super małą i wydajną maszynkę do mielenia gierek. Laptopa kupisz swoją drogą.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.