Skocz do zawartości

Pokój w stylistyce niebiesko/fioletowej


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ostatnio pomalowałem sobie pokój na niebiesko. Taki w sumie podobał mi się kolor. Sufit poszedł na biało (narożniki są półokrągłe). 10 cm poniżej jest odcięcie do koloru. Siedzę sobie właśnie, i rozmyślam nad fajnym wystylizowaniem sobie tego pokoju światłami led, listwami, fioletowymi motywami świetlnymi, i plakatami/obrazami w antyramach żeby sobie zrobić mniej więcej tak wyglądającą męską norę. Tak żeby kolorystyka odpowiadała mniej więcej stylistyce z Wolf Among Us ;) bo w sumie czemu nie :D

 

diy-led-desk-lighting_23a63bd0f781416b38 

 

Pokój jest mały. Mam duże biurko drewniane w jasnym kolorze (lubię je bo można się wygodnie usadowić - sporo miejsca na nogi ale nie pasowałoby do stylu). Na górze mam przewody, i przy nich mały żyrandol i teraz się zastanawiam jak to zorganizować żeby miało ręce, i nogi. Generalnie niebiesko fioletowa stylistyka mnie interesuje. Może przy odcięciu białego z kolorem jakąś czarną listwę z ledem położyć. Czy ktoś wie czy są gotowe listwy do montażu z takim ledem w środku? Jak drogie są takie rzeczy? Widziałem typa jak to po prostu przyklejał pod sufitem. Mógłbym na odcięciu koloru i białego coś takiego przykleić ale z listwą wyglądałoby to lepiej. 

 

Może do tych przewodów na górze można by lampę z ledem kolorowym przytwierdzić też np led lampa niebieska a boczne fioletowe. Chciałbym uzyskać jak najmocniej taką mieszankę kolorów jak niżej

 

20131017081959.jpg

 

W IKEA coś doradzą w tej kwestii? Nie jestem zwolennikiem tego sklepu (bo kupują tam wszyscy i kazde mieszkanie jest takie samo), ale stwierdziłem że pokój komputerowy/rozrywkowy zrobię "nowoczesny", a główny mocno zchilloutowany w starym stylu z jakimiś meblami dla dziadków z rupci które sobie odnowię xD.

 

Myślałem też bardziej klasycznie meble na biało, ściany na niebiesko - ale to nie ja chyba. Z czasem ten biały by mnie zaczął wkurzać (szczególnie jak by kurz się zbierał :P)

 

Ile prądu żrą takie ledy (na ogół poza weekendami to w domu jestem wieczorami). 

 

Główny pokój planuje zrobić jasny może na zasadzie kontrastu zieleni (może jakieś roślinki), i żółtego koloru więc obydwa pokoje będą ze sobą mocno się różnić, i o to chodzi. 

 

Zaczynam swoje przygody z remontami robionymi samodzielnie (malowanko wyszło nieźle choć w jednym miejscu trochę spartoliłem ale jest nieźle), i przydały by  się jakieś fajne przykłady. Ktoś z was robił taki pokój może? Macie jakieś zdjęcia którymi mógłbym się zainspirować? Pokój jest dosyć zaciemniony więc taka fioletowo niebieska stylistyka + np jakaś lampka plazmowa mogłaby być super. Robiłaby klimat na wieczory. Do tego monitor do ściany i dobre nagłośnienie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.