Skocz do zawartości

Kino, a podróż w czasie


JAL

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o propozycje filmów lub seriali, w których występuje motyw podróży w czasie, ale jednocześnie nie generuje ona ewidentnych paradoksów w ramach przedstawionego uniwersum. 

 

Lista różnych podejść do zagadnienia z przykładami:

 

- 12 małp, Avengers: Endgame, Interstellar (czas jest linią i jest niezmienny, a jednostki mogą zatoczyć w czasie pętlę bez zmiany rzeczywistości)

- Powrót do przyszłości, Looper  (ingerencja w przeszłość tworzy nowe wersje przyszłości)

- Dzień świstaka (wycięty z czasu fragment rzeczywistości )

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nasuwają mi się tylko następujące filmy w tematyce czasu:

- Strażnik czasu (1994) fajny film akcji z Jean Claude Van Dammem, który ściga przestępców przenosząc się w czasie;

- Deja Vu (2006) (ingerencja w przeszłość);

- Gwiezdne wrota (1994);

- Faceci w czerni 3 (2012);

- Goście, goście (1993) nieźle uśmiałem się w dzieciństwie oglądając ten film;

- Klik: I robisz co chcesz (2006) - komedia o możliwości ingerencji w bieg czasu;

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interstellar - film daje do myślenia i mimo całej otoczki sf nie jest pozbawiony sensu. Porusza świetny i mega jak dla mnie ciekawy problem różnego pojmowania  czasu obiektu będącego w normalnych warunkach i w przypadku obiektu poruszającego się z prędkością bliskiej prędkości światła.

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich:  "Seksmisja", Ile waży koń trojański". "AmbaSSada",

Z brytyjskich: "Bandyci czasu", "Dr Who wśród Daleków".

 

Wyprodukowano też znaczną ilość seriali osadzonych w tej tematyce, ale to jednak nie zalicza się do twórczości kinowej.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.