Skocz do zawartości

Winamp - kto używa?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Quo Vadis? napisał:

W Tidalu masz lepszą jakość niż w Spotify?

Tak ale jak masz konto Hi-Fi. Testuję teraz na dobrych kolumnach głośnikowych i karcie dźwiękowej te ich nagrania masters czyli lepsza jakość niż CD, teoretycznie strumieniowanie jako jakość studyjna i rzeczywiście brzmi to bogato, dźwięk jest głęboki i przejrzysty. Natomiast na słabym sprzęcie czy przez bluetooth tej różnicy się nie usłyszy. No i trzeba pamiętać o szybkim necie, żeby to płynnie działało.

Edytowane przez BrightStar
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cst9191 napisał:

Gdzieś kiedyś przeczytałem, że Winamp to już przeszłość, a ja wciąż go używam. Czy ktoś z Was drodzy Bracia również używa go do odtwarzania muzyki?

 

Jeśli nie, to czego innego?

Już nie. Używałem. Teraz radia słucham. Eska. Złote przeboje. Czasem Spotify

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arnold Layne napisał:

W Windowsie od lat był fooobar2000, ale od kiedy przeszedłem na Linuksa Minta, to słucham przez domyślnie odtwarzacze, dość kiepskie. Muszę znaleźć coś ciekawego, wiec gdyby ktoś, coś...

Audacious

DeaDBeef

Oba powinny być w repozytoriach.

Domyślny Gnomowy Rhythmbox też dobrze się spisuje, jeśli ktoś lubi kombajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

W Tidalu masz lepszą jakość niż w Spotify?

2 godziny temu, BrightStar napisał:

Tak ale jak masz konto Hi-Fi. Testuję teraz na dobrych kolumnach głośnikowych i karcie dźwiękowej te ich nagrania masters czyli lepsza jakość niż CD, teoretycznie strumieniowanie jako jakość studyjna i rzeczywiście brzmi to bogato, dźwięk jest głęboki i przejrzysty. Natomiast na słabym sprzęcie czy przez bluetooth tej różnicy się nie usłyszy. No i trzeba pamiętać o szybkim necie, żeby to płynnie działało.

No nagrania master są super. Spotify chce kasy za muzykie w 320kbps chyba - to na YT jest 120 i różnicy nie ma, a za darmo.

Do Tidala karta dzwiękowa + słuchawki dobre i jest super.
@Quo Vadis? Jakbyś chciał Tidala pożyczyć by sprawdzić to - to mogę pożyczyć byś sprawdził jakość dźwięku. Bo z ceną to ich chyba po... chyba ze 20 euro miesięcznie. 

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym odtwarzaczem jest Foobar2000, słychać sporą różnicę między nim a innymi playerami. Szczególnie, gdy wychodzisz z urządzenia światłowodem a we wzmacniaczu masz wejście toslink i przetwornik.

Zależy jeszcze jaki plik dekodujesz, bo przy mp3 różnica może być minimalna... Bardzo istotna jest akustyka pomieszczenia i takie rozmieszczenie paczek, żeby nie powstawały fale stojące. To 99% przyzwoitego brzmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.