Skocz do zawartości

Winamp - kto używa?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, icman napisał:

Możesz opisać swój zestaw?

Wyjśia są standardowe głośnikowe podłączam je pod wejście Aux w głośnikach to ta karta https://www.x-kom.pl/p/60471-karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-surround-51-pro-usb.html Creative Soundblaster X-Fi 

Mam zestaw monitorów studyjnych które też świetnie nadają się do słuchania muzyki, lepiej często niż standardowe kolumny głosnikowe Presonus Eris E4.5 BT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BrightStar napisał:

Mam zestaw monitorów studyjnych które też świetnie nadają się do słuchania muzyki, lepiej często niż standardowe kolumny głosnikowe Presonus Eris E4.5 BT.

Niestety nie są to monitory studyjne tylko "niezłe" głośniki komputerowe. I to właśnie jest najsłabszy punkt Twojego zestawu. Przetwornik, który siedzi w Creative jest w stanie wydusić z siebie dużo lepszy sygnał.

Plusem tych paczek jest napędzanie ampem klasy AB, wiele z tanich monitorów komputerowych ma na pokładzie układy pracujące w klasie D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tacritan napisał:

Niestety nie są to monitory studyjne tylko "niezłe" głośniki komputerowe. I to właśnie jest najsłabszy punkt Twojego zestawu.

Teoretycznie są reklamowane jako monitory studyjne. Kilka różnych monitorów miałem ja i mój znajomy chociażby firmy Adam i te brzmią spośród najlepiej, oczywiście w tej klasie cenowej. Mam jeszcze interfejs Focusrite Scarlett Solo do nagrywania, może byłoby lepiej pod to podłączyć częstotliwość może być trochę wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BrightStar napisał:

Teoretycznie są reklamowane jako monitory studyjne

Chłit marktetindody ;)

Za tą samą cenę kupisz bardzo przyzwoity używany wzmak i niezłe kolumny.

Do "monitorów" często pakują technologie bezprzewodowe, niestety albi wi-fi, albo hi-fi...

A może jestem dinozaurem, sam nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cst9191 napisał:

Sprawdziłem Spotify, faktycznie lepsza jakość niż w winampie.

Jak odtwarzasz mp3 w jakości 192 kb/s z winampa to rzeczywiście Spotify będzie miał wyższość :) Zwłaszcza jak ustawisz najwyższą jakość dźwięku ale to tylko w koncie Premium. W dużej mierze to kwestia źródła i jakości Ripu np z winyla do FLAC.  Swoją drogą odtwarzałem na Android TV ten Tidal Hi-Fi i strumieniowanie Masters na dobrym wzmacniaczu i kolumnach na ojca sprzęcie i jakość nie była tak powalająca rzekłbym że porównywalna ze Spotify który ma skompresowany ten strumień. @Tacritan Wiesz może czy Android sam w sobie kompresuję dźwięk? bo i takie opinie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BrightStar Nie korzystam w ogóle z androida, nic nie wiem o tym systemie niestety...

 

Co do jakości i kompresji - wystarczy nagrać jakimkolwiek rejestratorem strumieniowym (najlepiej w trybie ASIO) próbki z różnych źródeł (np. Spotify i Tidal) a potem uruchomić w jakimkolwiek edytorze...

Gołym okiem widać stosunek sygnału do szumu z wykresu. Choć obecnie stratne kodeki są coraz lepsze to i tak kluczową rolę gra realizacja i kompresja na jej etapie (tzw. mix). Obecnie uważa się, że im głośniej tym lepiej a dynamika nie ma większego znaczenia...

Edytowane przez Tacritan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.