Skocz do zawartości

Nawyk notowania fragmentów/cytatów


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,

Kiedyś próbowałem sobie wyrobić nawyk mazania po książkach i zaznaczania fragmentów.

Może to dla kogoś dobre podejście, u mnie jednak się nie sprawdza.

 

Raz, że szkoda mi tej książki, dwa, że ja lubie sobie maksymalnie upraszczać dane rzeczy i mieć zgromadzone w jednym miejscu.

Podczas lektury Narzędzi Tytanów Ferrisa natknąłem się na coś, co mój problem rozwiązało.

Evernote.

 

Genialne jest to, że nie muszę tam nic pisać.

Wystarczy zrobić zdjęcie i dać tytuł/opis.

 

Ot, taka mała ciekawostka, dla tych, którzy nie wiedzieli.

Myślę, że z tym będzie mi łatwiej wyrobić sobei nawyk zapisywania/screenowania ciekawych treści.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salt0 napisał:

Super sprawa ten evernote. Też notuję istotne cytaty z różnych źródeł, ale wolę robić to na papierze. Mały notesik + długopis i wszystko w jednym miejscu. 

Ja notuje w Evernote - polecam, można używać / synchronizować za darmo na max 2 urządzeniach. Drugie narzędzie to Google Keep - darmowe, z gorszymi możliwościami jeżeli chodzi o redagowanie tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj robię tak, że piszę notatki na osobnych kartkach, a następnie je spinam zszywaczem i wkładam do teczek. W moim przypadku ta metoda się sprawdza, bo bardzo dużo kreślę i parafrazuje, gdybym miał to robić w zeszytach to bym co chwila wyrywał kartki lub całe by były pokreślone. 

 

55 minut temu, thinker napisał:

Lubię ten namacalny charakter notatek, a nauczyłem się tak robić z książek o samorozwoju, które sugerowały, że pisanie ołówkiem powoduje lepsze zapamiętanie treści, niż pisanie na klawiaturze.

Też tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dokumenty google - za darmo, synchronizacja na komputerze (z chromem) i na telefonie, możliwość redagowania jak w wordzie.

 

Wpisuję wszystko co warte zapamiętania. Z ebooków, z forum itd. Na chwilę obecną mam 54 strony. Cały czas do tego wracam, aktualizuje.

 

Dzięki temu gdziekolwiek jestem i znajdę coś wartego zapamiętania od razu to zapisuję. W każdej chwili mogę do tego sięgnąć gdy chcę coś sobie przypomnieć. W pracy, kolejce do lekarza, komunikacji miejskiej itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.