Skocz do zawartości

Dobrze płatna praca fizyczna?


deleteduser121

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule. Jestem na etapie znudzenia pracą/osobami/tymi samymi problemami na moim aktualnym stanowisku/miejscu pracy. 

Chciałbym się rozwijać, a co za tym idzie, zarabiać więcej. 

 

Krótko o mnie.

-Nie nadaję się do pracy z ludźmi (męczą mnie smalltalki i nawijanie w koło tych samych tekstów, nie mam cierpliwości do ludzi i jestem pyskaty).

-Branża transportowa odpada. (brak życia prywatnego).

-Mam dość wysoką kulturę techniczną (znam obsługę wielu maszyn i narzędzi)

-Jestem dość kreatywny

-lubię majsterkować, mam pojecie o stolarce.

 

Nie jestem zdesperowany i przyparty do muru, mogę zrobić jakieś kursy, szkolenia itd. jeśli będzie to miało sens.

Za jakimi zawodami powinienem się rozglądać, ewentualnie jakie kursy zrobić, żeby mieć szansę przebić się na takowe stanowisko?

 

Macie pomysły na jakieś ciekawe zawody, w których nie będę się codzienne modlił, żeby wybił już fajrant i sprzedawał swojego czasu za grosze w pracy, której nie lubię?

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, radeq napisał:

Alpinistyka przemysłowa. 

Właśnie miałem to pisać ?. W UK płacą około 30 funtów za godz. jak masz dobre uprawnienia to nawet więcej. Znałem chłopaczka który się tym zajmował, zawsze wyluzowany chodził do roboty. Ale chyba nie każdy się na to nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, radeq napisał:

Alpinistyka przemysłowa. 

Jezus, tylko na to patrząc już mi się spociły ręce - zawsze tak mi sie dzieje jak widzę takie hardkory :D 

 

Zresztą ja się do takiej pracy nie nadaję, zapomniałbym czegoś zapiąć i bym się powiesił albo spadł na zbity ryj i by zostały ze mnie chyba ogórki kiszone (nie byłoby co zbierać) 

 

A jakieś inne propozycje panowie dla ludzi? Chętnie obczaję wątek ? 

Bo to to nie na moje nerwy, ja muszę mieć margines błędu :D 

 

P.S a Ty jak @prod1gybmx łaziłbyś jak spiderman, przemawia to do Ciebie? :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prod1gybmx napisał:

Za jakimi zawodami powinienem się rozglądać, ewentualnie jakie kursy zrobić, żeby mieć szansę przebić się na takowe stanowisko?

 

Zainteresuj się uprawnieniami wydawanymi przez UDT, koszt w sumie nie wielki, a jak się gdzieś załapiesz można kosić dobrą kasę, u mnie z premią 6 na rękę wychodziła przed koroną. Kurs wart 1100 zł, sam skalkuluj czy się opłaca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne predyspozycje i pracuje na cnc. Nie płacą kokosów, ale jeśli opanowałbyś modelowanie 3D i obróbkę, to tu już jest konkretniejsza kasa. Plusem takiej roboty jest indywidualne stanowisko pracy, więc prawie nikt Ci się w robotę nie wpierdziela...

 

Ogólnie jeśli chce się zarobić lepiej niż na etacie, to raczej własna działalność. Tylko tu trzeba mieć kasę na inwestycję no i odpowiednią firmę rozkręcić....

 

Dość dobrze zarabiają w budowlance, gładzie, malowanie, ale nie wiem, czy lubisz taką pracę, bo ja nie ?

 

Takie tam luźne propozycje.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokarz, stolarz, rusznikarz, modelarz (są tacy, którzy robią modele - np. rc - od podstaw i sprzedają. ale do tego trzeba mieć już pewne "zaplecze").

A small talk bywa wszędzie - może tylko w warsztatach, gdzie siedzy stary majster bez uczniów.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, radeq napisał:

Alpinistyka przemysłowa. 

lęk wysokosci. Raczej odpada. Chociaż... Kiedy musiałem biegać po rusztowaniu przy ocieplaniu domu, to z biegiem czasu i roboty czułem się coraz pewniej.

 

22 godziny temu, radeq napisał:

Operator koparki? :D

Nomen omen na fejsie i na innych stronach wyskakują mi reklamy kursów operatorów. :P Może to znak?

21 godzin temu, Leniwiec napisał:

Mam podobne predyspozycje i pracuje na cnc. Nie płacą kokosów, ale jeśli opanowałbyś modelowanie 3D i obróbkę, to tu już jest konkretniejsza kasa. Plusem takiej roboty jest indywidualne stanowisko pracy, więc prawie nikt Ci się w robotę nie wpierdziela...

Myślałem o tym, ale żeby to miało ręce i nogi, to trzeba by było przeprosić się z programowaniem i nauczyć wszystkiego od podstaw.

21 godzin temu, starsky napisał:

Wykończenia wnętrz. Malowanie, sucha zabudowa, wszelakie gładzie.  Ciekawy  temat, twórcza praca.

 

18 godzin temu, bassfreak napisał:

Budowlanka - wykończenia. Jak umiesz fach to zbijesz teraz fortunę.

Pracowałem za gnojka kilka miesięcy, robota spoko, ludzie u których się robi - nie. Tutaj własnie wchodzi czynnik ludzki, gdzie jakiś typ po którym widać, że nie ma pojecia o robocie, szuka dziury w całym, albo przychodzi ciągle z jakimiś durnymi pomysłami i innowacjami. 

Ciężko mi przychodzi przytakiwanie i puszczanie takiej gadki mimo uszu, okrutnie się wkurwiam, jak jakiś matoł nie ma co robić i rozwala mi robotę.

16 godzin temu, zychu napisał:

Tokarz, stolarz, rusznikarz, modelarz (są tacy, którzy robią modele - np. rc - od podstaw i sprzedają. ale do tego trzeba mieć już pewne "zaplecze").

A small talk bywa wszędzie - może tylko w warsztatach, gdzie siedzy stary majster bez uczniów.

Stolarkę lubię, ale ciężko znaleźć taką firmę, gdzie nie ma montaży u jakiś nowobogackich ameb. Np. schody... Do momentu pracy w warsztacie super sprawa, ale jak trzeba jechać i u "królewicza" tańczyć jak on zagra, bo napisze skargę, albo w jakiś inny sposób zaszkodzi, przestaje być kolorowo.

  

20 godzin temu, Libertyn napisał:

masz duże zdolności maualne? 

Raczej ponadprzeciętne, a co?

 

 

 

Dzięki chłopaki za rady.

 

 

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Libertyn napisał:

to zastanów się nad robieniem makijażu i konserwacją zwłok oraz ewentualną rekonstrukcją po wypadkach. 

Mam kolegę w pracy, który w ten sposób "dorabia" i w zasadzie za tą dodatkową kasę, wybudował dom w 3 lata. Praca nie dla mnie, ale jak ktoś się w tym odnajdzie, chyba bardzo deficytowy zawód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.