Skocz do zawartości

Książki z ważnych dziedzin życia


Turop

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka bracia, proszę o polecenie książek z różnych dziedzin życia, które pomogły wam realnie w życiu. Przyjmę na klate wszystko, od finansów po szeroko rozumiany coaching. Kończą mi się tematy do czytania, parę teraz domówiłem, ale zaraz znowu znikam z forum na jakiś czas i może bym coś uzupełnił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC twoich emocji - Wirga, Maultsby (Pozwala mi uzdrawiać emocje, cały czas jestem w procesie, pokazuje jak wygląda proces zmiany nawyków itd.)  ; Poczwórne źródło twierdzenia o podstawie dostatecznej - Schopenhauer (rozjaśniła wiele spraw na temat możliwości poznania świata przez człowieka i argumentacji jego twierdzeń o niej samej. Książka należy do tych trudniejszych) ; Dzieje zachodniej filozofii - Russell (pokazała, że filozofia często ma konotacje polityczne, ekonomiczne itd., a filozofowie czasami piszą pod publikę przez co zyskałem dystans do autorytetów i wolność myśli co przełożyło się też na inne dziedziny życia, fajnie się czyta autor ma ciekawy styl.)

 

Edit. Zapomniałem dodać Parerga i Paralipomena w poszukiwaniu mądrości życia tom 1. - Schopenhauer , czytałem fragmenty może z kilkadziesiąt stron i książka jest bardzo mocna, jest niejako syntezą mądrości wielu epok, i wyłuskaniem najważniejszych tez oraz osobistych przemyśleń autora, bez ogródek bez upiększeń zapowiada się na niezły red pill odnośnie mądrości. 

Edytowane przez Lucjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, jerry napisał:

Książki Marka czytałeś? Kobietopedia.

Tak, stosunkowo dobry, brudna gra też mam. Mężczyzna racjonalny też w kolekcji. 

 

Dojebałem zakup za 350 zł ??

Bogaty ojciec, biedny ojciec. 

Pułapki myślenia. 

Przebudzenie. 

Turbulencja. 

Tyson Fury, bez maski. 

W co grają ludzie. 

Inteligencja emocjonalna. 

Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. 

Otoczeni przez idiotow. 

Siła nawyku. 

12 życiowych zasad, Petersona. 

 

 

I dziś przyszło extremalme przywództwo. Parę e bokow mam niedokonczonych na tel, trochę wyrzuty sumienia, ale tytułów od groma. Czytał coś z tego co kupiłem? 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Aureliusz "Rozmyślania"

Faustino Ballve "Elementarz ekonomii"

Henry Hazlitt "Ekonomia w jednej lekcji"

Victor Frankl "Człowiek w poszukiwaniu sensu"

Niccolo Machiavelli "Książę"

 

To tak na szybko, jak znajdę to mogę podesłać całą listę jaką zrobiłem.

 

Z takich bardziej do poczytania i rozrywki polecam "Polactwo" Ziemkiewicza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Turop napisał:

Hejka bracia, proszę o polecenie książek z różnych dziedzin życia, które pomogły wam realnie w życiu.

To jest w sumie ciekawa kwestia.

Czytałem i czytam sporo ale czy to realnie pomaga w życiu to nie wiem.

Może uruchomić jakiś proces i małe kroczki mogą mieć odniesienie, myślę jednak, że przeceniamy wartości intelektualne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Turop napisał:

Bogaty ojciec, biedny ojciec.

Jest wiele artykułów o autorze tej książki. Między innymi na Forbes. Osiągnął wolność finansową dopiero, jak sam zaczął gadać o milionach a ludzie zaczeli łykać. 

https://www.forbes.pl/wiadomosci/zarobic-miliony-opowiadajac-o-milionach-jak-to-robert-kiyosaki/9hg9h3f

Link do tego. Szkoda tylko, że trzeba wykupić subskrypcję.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.