Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, mimo że chęci masz dobre, to za zły pomysł. brać sobie na głowę taką odpowiedzialność, samemu wychowując dziecko, brać obce...ja bym w to nie weszła. Jak są dwie osoby z wielkim sercem to się podzielą i troską i opieką a samotny rodzic musi sam. Mam na myśli prostą rzecz - twoje własne dziecko będzie ograbione z Twojego czasu, którego i tak masz dla niego mało. Bo nie jesteś robocopem. Pracujesz, masz obowiazki w domu, dziecko. 

Przyjdzie obce i zabierze połowę twojej uwagi.

Ja wierzę, że Twoja córcia (dobrze pamiętam?) ma dobre serduszko i na chwilę obecną jest na tak.

Ale dorośnie. I moze mieć żal.

W rodzeństwie z krwii są spiny i potrafią być o siebie zazdrośni.

A co dopiero z kimś kto dopiero do tej rodziny wkracza i zadne geny was nie łączą.

 

 

Osobna sprawa, że w przypadku własnego dziecka znasz przeszłość jego rodziny, sklonnosc do chorob, w tym chorob psychicznych. A adoptowane dziecko to loteria.

Lepiej jak sobie para adoptuje co nie może mieć własnych. Nikogo wtedy nie okrada z uwagi. I ryzykują tylko sobą. Nie swoim dzieckiem.

 

Zaczytywałam się kiedyś w takich kryminalnych sprawach głośnych, i między innymi było o malutkiej dziewczynce (chyba 5letniej), która została adoptowana. I była tak zazdrosna o rodzone dzieci przyszywanych rodziców, że próbowała je zabić. Wiem, przykład z dupy,ale ja bym się zwyczajnie bała. Bo to wielka loteria

Edytowane przez MalVina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MalVina powiem Ci szczerze, że obcowanie z innym człowiekiem to loteria. Nigdy nie wiesz, co czlowiek ma na myśli.

Znam przypadek "szczęśliwej" pełnej rodziny: dwoje rodziców, córka i syn.

Córka wpadła w złe towarzystwo i pewnego feralnego dnia ugodziła brata nożem. Wiesz jaki to był dla wszystkich szok.

Nigdy nie wiesz co siedzi w drugim człowieku.

Dzieci z tzw. "Dobrych rodzin" potrafią być bardziej patologiczni niż dzieci z rodzin patologicznych.

Gdyby każdy bał się brać odpowiedzialność za wychowanie nie swoich dzieci to ludzie zwyczajnie by tego nie robili.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.