Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Nie znalazłam w rezerwacie lepszego miejsca na temat związany z pracą, ale jeśli moderacja widzi takie miejsce - proszę o przeniesienie.

 

Jestem ciekawa Waszych opinii w temacie przebranżowienia do branży IT (głównie w kierunku programowania).

Krótki rys sytuacyjny, chociaż nie wiem, czy jest do końca kluczowy: jestem w ciąży, oboje (ja i mąż) pracujemy, mamy stabilne zatrudnienie (przed nim realna wizja awansu w ciągu 3 miesięcy; ja na swój musiałabym pracować jeszcze min. 2 lata, więc zdecydowaliśmy, że to dobry moment na powiększenie rodziny). Skończyłam 2 kierunki studiów (pokrewne ekonomia/psychologia), po macierzyńskim miałabym gdzie wrócić, ale chciałabym zdobyć kompetencje, które pozwolą mi na wybranie pracy bardziej elastycznej (mimo że liczymy, że gdyby nie wróciła od razu do pracy to nie umrzemy z głodu, ale mój komfort psychiczny mi na to nie pozwala). Praktycznie od zawsze (szkoły średniej) interesowałam się IT, kiedyś tworzyłam proste i mniej proste strony internetowe, na studiach zawsze bardzo dobrze radziłam sobie z tematami informatycznymi (czy to bazy danych, czy inne zagadnienia). Myśl o przebranżowieniu pojawiła się u mnie już ok. rok temu, ale nie był to wtedy priorytet. Teraz zastanawiam się na tym mocno, ale wśród swoich najbliższych znajomych nie mam osób związanych z branżą, abym mogła się poradzić, od czego zacząć (może wśród dalszych ktoś się znajdzie, ale dopóki nie zacznę stawiać pierwszych kroków, nie chcę się wychylać). Myślałam nad kursami (ale kurs kursowi nie równy i bez polecenia kogoś kto skorzystał i przełożyło się to na efekty nie chcę próbować, aby nie chcę utopić kasy).

Myślałam, aby najbliższe 2 lata w mniejszym i większym stopniu poświęcić na rozwój i poznanie specyfiki (naukę programowania) i dopiero wtedy startować do pracy jako junior (składa się to na czas mojego powrotu na rynek zawodowy). Biorę też pod uwagę, że może ta dziedzina mnie przerosnąć, ale chcę spróbować, bo nie wyobrażam sobie stać w miejscu (prawie 1,5 roku bez pracy jest dla mnie jakąś taką wyrwą nie do przeskoczenia).

 

Pytania do Was:

- czy ktoś się przebranżowił do IT i poleca?

- jak wyglądały początki?

- czy polecacie jakieś kursy, grupy, fora?

- na co zwrócić uwagę?

 

Jestem ciekawa Waszych historii i porad jak zacząć swoją przygodę w branży IT.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczna w sensie, że w dłuższej perspektywie daje to szanse na pracę zdalną. Wydaje mi się też, że jest to branża w której łatwiej pracować jako wolny strzelec, bez etatu, a mimo to mieć zlecenia i przychody. W sensie nie poświęcając 8h dziennie, a np. 4h mogę liczyć na podobny dochód. Czyli zaoszczędzone 4h poświęcam dziecku. A później, gdy dziecko idzie do przedszkola/szkoły, pracuję więcej i zarabiam więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.