Skocz do zawartości

Czy ktoś z Was ma brązowe ściany w pokoju?


Rekomendowane odpowiedzi

Słabo to wygląda. Do sypialni idealnie nadaje się kolor niebieski, bo przyśpiesza zasypianie i uspokaja. Brązowego nie zaleca się pod kolor główny, ale jako przebicie. Masz takie narzędzie, jak koło koloru, znaczenie kolorów też, więc radzę poczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla małych pomieszczeń sypialnych (bo przeważnie sypialnia jest mała), zdecydowanie kolor ten będzie przytłaczający.

Dodatkowo należy bawić się w dobranie odpowiedniego naświetlenia. Wyobraź sobie, że budzisz się w nocy za potrzebą, załączasz światło i masz takie kakao przed oczyma.

Wielkie obrazy nadałyby lekko elegancji temu wystroju, ale teraz kombinuj jaki obraz by Ci tam pasował + koszta.

Kolor dość depresyjny, bardziej nadawałby się na przedpokój.

Ciężko też według mnie dobrać odpowiednie meble do ciemnych ścian.

Może bardziej jakaś jasna kawa z mlekiem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam brązy i beże w sypialni, niezwykle uspokajające kolory ziemi. Sama mam w tej tonacji, tylko jaśniejszej, jak na zdjęciach niżej.  Moim zdaniem ten Twój brąz jest trochę za ciemny i w dodatku na dwóch ścianach obok siebie, co może przytłaczać.   Ale grunt, by Tobie było dobrze :) 

(No i mnie się nie podoba połączenie ciemnego brązu z bielą, nie lubię ostrych kontrastów)

 

Brown-Bedroom-Chandelier-Light-Design.jp

 

6023e0327eca40b2ed7eff110cca0c08.jpg

 

 

Tu znalazłam pokoj w kolorze ścian co Twoje plus białe dodatki. Sama oceń, jak to wygląda. 

 

m_958ef77a0407.jpeg

Edytowane przez gladia
  • Like 3
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mac napisał:

Słabo to wygląda. Do sypialni idealnie nadaje się kolor niebieski, bo przyśpiesza zasypianie i uspokaja. Brązowego nie zaleca się pod kolor główny, ale jako przebicie. Masz takie narzędzie, jak koło koloru, znaczenie kolorów też, więc radzę poczytać. 

Niebieski jest kolorem pobudzającym, światło słoneczne wchodzi w niebieskie spektrum ok. południa (12 000k). Niebiesko świecące monitory (marketowe ok 7500k - 10 000k) oglądane wieczorami powodują brak wydzielania melatoniny, co sprzyja bezsenności.

Ciepłe barwy, w tym brąz (ciemny i jasny) działa podobnie jak światło słoneczne o niskiej temperaturze barwowej w złotych godzinach (ok 5000k) i sprzyja zasypianiu i tworzeniu "atmosfery".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie rozmawia, każdemu co innego się podoba.

Można było zobaczyć jak wygląda pokój po pomalowaniu jednej ściany. Bo kontrastuje wtedy i ten i kolor też by  się odbijał trochę od innych ścian.

Co to za farba? matowa czy w połysku?

Dojdą obrazki zasłony itd. będzie dobrze

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam praktycznie całe brązowe mieszkanie, jak zasłonię choć trochę okna, to w mieszkaniu jest jak w grobowcu - ciemnia. Ma to swoje plusy, bo dobrze mi się zasypia. Następnym razem jednak, jak będę odmalowywał mieszkanie to pójdę zdecydowanie w coś jaśniejszego, mimo wszystko ta ponurość mnie delikatnie przygnębia i rozleniwia. Najlepiej się czułem, gdy w mieszkaniu miałem jasne szarości, biel. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stefan Batory napisał:

Ciemne ściany zawsze przytłaczają i wprowadzają taki fajny, ponury nastrój.

To światło decyduje o nastroju. Im mniejsze źródło światła, tym większe kontrasty. Im większy dyfuzor, tym mniej cieni i są one łagodniejsze... Dużą różnicę robi firanka w oknie zamiast rolety, czy duży klosz plafonu zamiast punktowych żarówek led...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na odwrót? Jedna ściana brązowa a reszta biała lub jeszcze lepiej - beżowa? Do tego pod kolor brązowe mebelki, ciemne zasłony, jakieś klimatyczne lampki, jak na fotce z neta poniżej:

 

vH9GZMM.png

 

Gdybym ja robiła na brązowo, to tylko tak ^

 

Dwie pierwsze propozycje @gladia bardzo ładne, ta trzecia niekoniecznie. Białe zasłony wyglądają jak prześcieradło, a łóżko i pościel trochę jak w szpitalu ?

 

2 godziny temu, Pankoneser napisał:

2fd75973954c5b4bmed.jpg

To wygląda jak pokój dla nastolatka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaxMen napisał:

? Zostawić białe ew jakiś ecru czy inne pastele.

Spałam kiedyś w 4-pokojowym mieszkaniu, pokoje: niebieski, zielony, lila i jakiś jeszcze pastelowy. Nie podobało mi się.

 

3 godziny temu, mac napisał:

Słabo to wygląda. Do sypialni idealnie nadaje się kolor niebieski

Zimne kolory odpadają, to najchłodniejszy pokój w domu.

 

3 godziny temu, BRK275 napisał:

Wielkie obrazy nadałyby lekko elegancji temu wystroju, ale teraz kombinuj jaki obraz by Ci tam pasował + koszta.

Wiem, plakat filmowy albo z gry.

 

3 godziny temu, BRK275 napisał:

Może bardziej jakaś jasna kawa z mlekiem?

Hmm. Obok jest pokój z beżowymi ścianami, brązowa wykładzina (kiedyś był mój, teraz mam ten). Nie chcę się powtórzyć. :D U mnie jest szary dywan pod biurko i drewniana podłoga.

 

2 godziny temu, Marvin napisał:

Ja miałem. Nie polecam. Teraz mam biel + naturalne drewno. Polecam ?

A ja odwrotnie, cały dom biały i kojarzy mi się to z = niewystylizowane.

 

2 godziny temu, gladia napisał:

Tu znalazłam pokoj w kolorze ścian co Twoje plus białe dodatki. Sama oceń, jak to wygląda. 

 

m_958ef77a0407.jpeg

 

Masz rację - OBRZYDLISTWO! Kolor musi być trochę jaśniejszy.

 

2 godziny temu, MG-42 napisał:

Co to za farba? matowa czy w połysku?

Będzie matowa.

 

1 godzinę temu, Lethys napisał:

Mam praktycznie całe brązowe mieszkanie, jak zasłonię choć trochę okna, to w mieszkaniu jest jak w grobowcu - ciemnia. Ma to swoje plusy, bo dobrze mi się zasypia. Następnym razem jednak, jak będę odmalowywał mieszkanie to pójdę zdecydowanie w coś jaśniejszego, mimo wszystko ta ponurość mnie delikatnie przygnębia i rozleniwia. Najlepiej się czułem, gdy w mieszkaniu miałem jasne szarości, biel. 

Cenna uwaga. U mnie na piętrze jest tak - jeden pokój beż, brązowa wykładzina, kolejny: białe ściany, ale ciemno brązowe meble + fioletowe dodatki. Tak że będzie to raczej klimatyczne, ciemnawe piętro (to sypialnie). Przedpokój biały. Łazienka do remontu za rok, zapewne zieleń-beż.

 

2 godziny temu, Lethys napisał:

Mam praktycznie całe brązowe mieszkanie, jak zasłonię choć trochę okna, to w mieszkaniu jest jak w grobowcu - ciemnia. Ma to swoje plusy, bo dobrze mi się zasypia. Następnym razem jednak, jak będę odmalowywał mieszkanie to pójdę zdecydowanie w coś jaśniejszego, mimo wszystko ta ponurość mnie delikatnie przygnębia i rozleniwia. Najlepiej się czułem, gdy w mieszkaniu miałem jasne szarości, biel. 

Hmm, rozleniwia.. Oki.

 

Godzinę temu, Tacritan napisał:

To światło decyduje o nastroju. Im mniejsze źródło światła, tym większe kontrasty. Im większy dyfuzor, tym mniej cieni i są one łagodniejsze... Dużą różnicę robi firanka w oknie zamiast rolety, czy duży klosz plafonu zamiast punktowych żarówek led...

Światło będzie żółte, mała lampka albo jakaś większa ozdobna i oświetlenie led.

 

3 godziny temu, gladia napisał:

6023e0327eca40b2ed7eff110cca0c08.jpg

Bardzo fajne, nawet ta czerń-brąz. Mój pokój jest średniej wielkości.

 

Godzinę temu, penisofobia napisał:

A może na odwrót? Jedna ściana brązowa a reszta biała lub jeszcze lepiej - beżowa? Do tego pod kolor brązowe mebelki, ciemne zasłony, jakieś klimatyczne lampki, jak na fotce z neta poniżej:

vH9GZMM.png

Baardzo klimatyczne, właśnie dlatego oświetlenia ma być żółte. :) Co do ilości białych ścian - ta jedna ma być pod projektor, czasem odpalam jakiś film albo i gierkę. To ma być generalnie taki giercowo-filmowo-sypialniany pokój (z tarasem, więc jest dodatkowe oświetlenie w dzień).

 

Postanowiłam pomalować jedną ścianę na brąz, muszę wybrać jakiś odpowiedni kolor. Zobaczę jakie to będzie dawało wrażenie i albo poprzestanę albo przemaluję również dłuższe boki. Jeszcze część jednej ściany będzie kamienna, ale to kiedyś, uwielbiam kamienne ściany. :)

 

38 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Ja chyba wolę białe. Brązowe mi się kojarzą jakbym kimał u druida w lesie - w sumie klimatyczne nawet są, ale chyba białe lepiej. 

LOOOOL, to jest dom w lesie więc akurat 'u druida' hahaha.

1 minutę temu, Analconda napisał:

Tylko zbyt dobrze pomalowałaś.

A to nie mój pokój akurat, tylko przykład koloru.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.