Skocz do zawartości

Czy wierzysz w pozaziemskie cywilizacje?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

@cst9191

Im głębiej kopiesz tym więcej prawdy ale i więcej kłamstw. 

 

Jest znana teoria, że tak nasz rozwój przyspieszył w ostatnich 100 latach, bo wykradliśmy stare technologie/ zrobiliśmy umowy z obcymi za to, że będą mogli na nas eksperymentować ale w zamian za to dostaliśmy technologie i nasz "rozwój" eksplodował - naprawdę wiele tego jest, ale jak faktycznie jest to cholera wie. Ponoć są "kosmiczne prawa" które muszą być respektowane, dlatego nie mogą sobie robić co żywnie się im podoba ale mówię, to takie teoretyzowanie. 

 

Moim zdaniem istnieją inne cywilizacje a mogą istnieć między nami tylko ich nie widzimy - wszystko jest możliwe. Skoro na tej jednej ziemi ile jest gatunków, to w zasadzie tylko wyobraźnia nas ogranicza jak mogą wyglądać przykładowo inne cywilizacje.

 

Ja polecam a propos tego tematu książkę "Misja" fajna była :) 

Lub książkę, chomikuj jest - dosyć krótka.

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wierze jakoby miało istnieć coś podobnego do człowieka.

Jeśli wszechświat jest nieskończony albo istnieje nieskończenie wiele równoległych wszechświatów, to prawdopodobnie na innych planetach żyją również ludzie. Co dziwniejsze istnieje nieskończona ilość kopii nas samych, bo liczba możliwych kombinacji atomów, z których się składamy i które tworzą nas jest ograniczona.

 

Ale faktycznie można założyć, że formy życia mogą być naprawdę różne. Micho Kaku wysunął taką tezę, że mogą to być inteligentne organizmy wodne, które tworzą podwodną cywilizacje pod jakąś skorupą lodową na planecie o niższej temperaturze. Mogą to być również jakieś cywilizacje, które wyprzedzają nas w rozwoju o tysiące albo i miliony lat, i które wiedzą o naszym istnieniu, ale nie próbują nawiązać z nami kontaktu, bo nie jest im do niczego potrzebny kontakt z prymitywną cywilizacją. Być może jest to jakieś międzyplanetarne królestwo, któremu kodeks nie pozwala na takie kontakty.

 

Nie możemy też zakładać ze 100% pewnością, że obcy komunikują się w ten sam sposób co my. Mogą się posługiwać jakimś rodzajem komunikacji niewerbalnej. Może mają coś podobnego do naszego internetu, tylko jest to jakiś rodzaj sieci mózgowej, w której nawiązuj dialog w formie telepatii.

 

Cytat

Moim zdaniem istnieją inne cywilizacje a mogą istnieć między nami tylko ich nie widzimy - wszystko jest możliwe.

Nie muszą być między nami osobiście. Być może nanotechnologia jest u nich na bardziej zaawansowanym poziomie i obserwują naszą planetę bezpośrednio przez jakieś mikroskopijne urządzenia, których nie jesteśmy w stanie wykryć. Niekoniecznie muszą być rozmieszczone na naszej planecie. Mogą równie dobrze znajdować się na księżycach, planetoidach lub sąsiednich planetach. Zresztą załogowa misja na Marsa ma się zająć tym tematem po dotarciu na czerwoną planetę.

 

Dla mnie dwie możliwości są równie przerażające. Jeśli obcy istnieją, to już sama świadomość tego faktu budzi jakiś niepokój, bo finalnie nie wiemy kim są, jak wyglądają, jak bardzo się od nas różnią, jakie mogą mieć wobec nas zamiary gdyby udało nam się z nimi skontaktować.

 

Druga przerażająca możliwość jest taka, że jesteśmy sami we wszechświecie. Samo wyobrażanie sobie nas samych w tak wielkiej przestrzeni jest czymś abstrakcyjnym. Bylibyśmy w tej sytuacji jak ludzie żyjący na małej wysepce, którzy zastanawiają się czy istnieje jakieś inne życie za horyzontem widzialnego przez nich oceanu na milionach innych wysp lub wysepek bliżniaczo podobnych do tej, na której mieszkają oni. Tymczasem okazuje się, że nie ma tam żadnego życia, że oni są jedyni.

To jest strasznie przygnębiają perspektywa.

 

Jest jeszcze trzecia możliwość, która też nie jest zbyt pocieszająca, a o której wspominał kiedyś Elon Musk. Mianowicie chodzi o to, że nasze życie jest symulacją stworzoną przez obcą cywilizacje. Może to być wirtualna symulacja, albo może być też tak, że nasze DNA zostało stworzone w jakimś laboratorium i wysłane na tą konkretną planetę w jakichś kapsułach, i jesteśmy jakaś formą eksperymentu oraz zwykłej naukowej ciekawości jakieś wyższej cywilizacji kosmicznej. Tak jak my badamy życie owadów, zwierząt i roślin, tak oni badają nasze życie. Może nawet jest to robione w jakimś konkretnym celu.

 

Jakby nie patrzeć, to zostają nam tylko takie hipotezy rodem z książek fantastyczno-naukowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Infernal Dopamine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wierzę? Nie. Ja to wiem. Kiedyś @Bonzo wielokrotnie pisał, że jest kosmitą. A ja mu wierzę na słowo :)

 

A teraz poważniej.

Zbyt wiele przesłanek na to wskazuje.

Czemu się z nami nie kontaktują? Bo nie chcą. Jesteśmy na zbyt niskim poziomie rozwoju. Oni nas obserwują i troszczą się o to, żebyśmy się nie pozabijali i nie zniszczyli tej planety. Mamy tyle głowic jądrowych, żeby puścić ten grajdoł z kurzem, tak że się kamień na kamieniu nie ostanie.

 

Gdzieś czytałem fajne porównanie. To tak jakbyśmy chcieli rozmawiać z mrówkami. No o czym? My, jako ludzie możemy je badać, obserwować, ale gadać z nimi? Po co?

 

Podróże międzygwiezdne wcale nie zajmują tyle czasu, ile sądzimy. Nasza fizyka i astronomia jest po prostu prymitywna i wierzymy, że nic nie może się poruszać szybciej, niż prędkość światła. To nie może być prawdą. My po prostu jeszcze tego nie odkryliśmy.

 

Obejrzyjcie sobie filmy, które wiele dają do myślenia:

K-Pax

Dzień w którym zatrzymała się ziemia (z Keanu Reeves)

Nowy początek (Arrival)

Interstellar

 

 

Edytowane przez Janek Horsie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SławomirP napisał:

Tak twierdzi Zalewski. Nie znalazłem potwierdzenia u nikogo innego, kto mógłby się podeprzeć autorytetem w temacie odwiertów.

Przez ostatnie kilka minut szukałem w necie wiertła do otworów trójkąntych i nie znalazłem. A podobno w necie jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 19:54, cst9191 napisał:

 

Jak w tytule: czy wierzycie, że we wszechświecie poza ludźmi żyją inne inteligentne cywilizacje?

Zadam pytanie inaczej: czy wierzcie, że w nieskończonym wszechświecie poza ludźmi nie żyją inne inteligentne cywilizacje?

 

Nie, to możliwe. Jestem przekonany że życie istnieje, podobnie jak większość Braci. Bardzo dobry temat i rozmyślania. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

To jest fejk z tego co kojarzę. Jakis koleś mówił, że zmontował ten filmik @Optimus Prime

 

Natomiast od tej minuty masz ciekawe zjawisko apropos oczu. Click:

 

Według mnie, nie ma co wierzyć tylko przyjąć za pewnik, że gdzieś na pewno istnieją istoty rozumne. Trzeba niesłychanej arogancji i wręcz dogmatu, by uznać że jesteśmi sami.

Ale znów gdyby uznać, że jesteśmy sami to powinniśmy się cholernie szanować oraz planetę na której mieszkamy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 19:54, cst9191 napisał(a):

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, więc zakładam nowy.

Tak, lepiej, żeby obcy nie ujawnili się, ani nigdy nas nie spotkali, żeby przypadkiem po spotkaniu my, nasza cywilizacja skończyła jak Indianie w obu Amerykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obce cywilizacje, to fakt. Jednakże biorąc pod uwagę odległości dzielące układy gwiezdne, mało prawdopodobne abyśmy się spotkali w najbliższym czasie.

 

Czy Ziemia jest w jakikolwiek sposób ciekawa dla istot, które skolonizowały planety w swoim układzie i poza nim?  

 

Jeśli nas odwiedzają, to tylko po to aby pozwiedzać, porobić badania, pobrać próbki i spierdalać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

A mają jakieś fajne narkotyki? 

Wpisz to na youtube, bo się nie wyświetla, kosmiczni wikingowie go przywieźli:

 

 

SUPER RUCHACZ ! Napój energetyczny !

 

 

 

Albo to przywieźli:

 

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Druid napisał(a):

Nie zdziwiłbym się, może jest inna cywilizacja, co wyprzedza nas o setki lat, miliony, jesteśmy dla niej jak dla mnie czy ciebie mrowisko.

 

Tak, jesteśmy hodowani.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez kenobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 22:56, SzatanK napisał(a):

Lub książkę, chomikuj jest - dosyć krótka.

Czytałeś może o Roswell, takich rzeczy jest, albo było dużo więcej, tylko nie udostępniono plebsowi.

 

Jak jest miliardy planet, galaktyk, wszechświatów, światów równoległych, rzeczywistości, wcale mnie to nie zdziwi, jak okaże się, że istnieje istota, która całą płonie i żyje, albo je kamienie.

Teraz, kenobi napisał(a):

Ziemi i wprowadzane do naszej cywilizacji.

Matrix, może kolor zielony co widzimy to nie jest zielony tylko fioletowy, zwierzęta inaczej widzą. I z racji tego jesteśmy daltonistami, tylko tego nie widzimy. Taki prosty przykład.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kenobi napisał(a):

Tak, jesteśmy hodowani.

Chyba przez Korporacje.

3 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

@Druid eeee zdvpy. Nie oglądam. 

Nie mówię o tym,  tylko o głębszych przemyśleniach, gdzie u nas jest to nienormalne, gdzie indziej to jest normalne.

Innych światach.

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.