Skocz do zawartości

Ciekawe seriale


bulletproof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci.

 

Ostatnio mam trochę więcej wolnego czasu i mam ochotę wciągnąć się w jakiś ciekawy serial. Nie jestem jakimś wyjątkowym fanem oglądania seriali, ale raz na jakiś czas chętnie dam się pochłonąć jakiejś produkcji. Dodam, że ciężko zaspokoić mój gust, ale pewnie w tym temacie nie jestem tutaj osamotniony.

 

Seriale obejrzane:

-Gra o tron

-Mr. Robot

-Ślepnąc od świateł

-Wikingowie do 5 sezonu

-Rodzina Soprano

 

Seriale zaczęte, obejrzane pare odcinków, brak mięty:

-Dom z papieru

-Narcos

-Breaking bad

-Gomorra

-Synowie anarchii

-House of cards

-Peaky blinders

-Czarne lustro(ciekawy, jeszcze do niego wrócę kiedyś)

-Dark(cały 1 sezon obejrzany)

-Suits

-Sukcesja

 

więc tych proszę nie polecać, jakoś nie trafiły w moje gusta.

 

Tematyka dowolna, chociaż skłaniał bym się w stronę produkcji tematów podobnych do GoT/Mr. Robot

Chętnie sprawdzę niszowe seriale jeżeli takie macie.

Mam nadzieję, że znajdę tu kilka osób, które pomogą mi coś znaleść.

Czekam na propozycje.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Boys obowiązkowo :) Odjebany perfekcyjnie. Po tym serialu cały komiks ogarnąłem, zajebisty klimat.

 

Wielkie Kłamstewka, trochę babski, ale mnie wciągnął. Dużo schematów manipulacji, ciekawa historia, zbrodnia w małej, bogatej społeczności. Zajebista obsada poza tym.

 

Breaking Bad, klasyka gatunku ;) Ale to na pewno oglądałeś.

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim był black mirror było "po tamtej stronie" i kilka innych serii, na których czarne lusterko się wzorowało :) 

 

 

 

Każdy odcinek jest o czymś innym i na końcu masz swój "wniosek" i przemyślenia, brakuje takich seriali :) 

 

Motyw, gdzie ludzka rasa ginie dzięki swoim własnym wyborom jak dobrze pamiętam  zastępują ją terminatory a oni odtwarzają rasę ludzką na kształt "Adama i Ewy" (Tworzą pierwszą ludzką parę oraz gdzie panuje ustrój faszystowski wsród robotów) na stałe mi się wdarł w pamięć :) 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82

 

Gdyby takie seriale leciały ale odświeżone, to może i bym nawet 100 zł płacił co miecha bo by było autentycznie co oglądać, w tym jednym serialu zostało omówione tyle różnych spraw, dla fanów SCIFI (ludzi lubiących pomyśleć) to chyba obowiązkowa pozycja.

Serial chyba ma 7 sezonów lub 8 i każdy po 22 odcinki zdaje się ? 

 

Ale chyba jest to jedyny serial, gdzie zapamiętałem dużo odcinków i pewne z nich motywy, chociażby facet znikający co 10 lat w tajemniczych okolicznościach i próbujący rozwikłać zagadkę razem z żoną dlaczego znika i pojawia się co 10 lat, i mają na to tyle lat ile pociąganie żona, czy po "skonstruowanie bomby (zapomniałem jak się ona nazywała w tym serialu) cyt. "to jest bardzo proste".

Czy o tym jak kosmici przywracają ludzi do pierwotnej formy, ufff - były też gorsze odcinki ale dla kogoś, kto lubi pomyśleć i nie baczy aż tak na efekty, to naprawdę fajna sprawa godna uwagi ? 

 

Odświeżoną wersją jest dzisiejszy "black mirror" to na pewno, ale moim zdaniem black mirror, jest mocno ograniczony w tematyce do tego co zostało poruszone w "po tamtej stronie". Tu nawet nie ma porównania, bo mirror się skupia na technologii, a "po tamtej stronie" chociażby ukazuje odcinek - co by było gdyby tylko żyły kobiety i rozmroziły "mężczyznę" :) 

 

Uffff, się rozmarzyłem - no nie ma takich seriali gdzie w taki fajny sposób dają do myślenia (przynajmniej ja nie znam), chociaż pierwsze dwa odcinki mi się nie spodobały o piasecznikach ale następny "Valeria" już tak :D 

 

Najważniejsze, że oddziaływały na wyobraźnię te odcinki i uwielbiałem na końcu narratora jak w kilku zdaniach podawał trochę wniosek trochę nie. 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam odcinek w którym była elity i ludzie działający dwa dni a potem zamrożeni na kolejne dwa dnii wchodzą następni zamiast nich - alfy i bety. Powodem mrożenia były problemy z energią. I nagle wpadli na pomysł by zamrożonych - no własnie - jeden człowiek - dana ilość energii:D 

5 minut temu, SzatanKrieger napisał:

zy po "skonstruowanie bomby (zapomniałem jak się ona nazywała w tym serialu) cyt. "to jest bardzo proste".

Był podobny odcinek w którym student chciał udowodnić wykładowcy, ze daną bombę można skonstruować - a ten go wyśmiał. A student bombę zbudował i zajął się nauczycielem akademickim.

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

 

1) "Geniusze Współczesnego Świata" a zwłaszcza odcinek tego serialu o Karolu Marxie. Dokument, pokazuje jak daleko ta ideologia odeszła od swoich pierwotnych korzeni a u nas to juz panie w ogóle sami fachowcy tropiciele Marxa. Pisze to jako gość który robił w komunie maturę i nienawidzi komuchów

 

2) "Angielska gra" - o pierwszej zawodowej drużynie piłki nożnej w Wielkiej Brytanii

 

3) Film Di Caprio o Stanisławie Szukalskim - wyklętym geniuszu uważanym po wojnie przez komuchów za "faszystę".

Ogólnie uważam Netflix za ściek ale to co podałeś i to co powyższej to naprawdę dobra , dająca do myślenia rozrywka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The last kingdom - Moim zdaniem lepsza wersja "wikingów"

Banshee - Akcja, mordobicia, bzykanko, ciekawe postacie

Zakazane imperium - Mafia w latach 20/30 w Usa

You - Troche o zdradach, racjonalizacji swoich wybryków itd... Jak ktoś ma jakaś toksyczną relację za soba, ze zdradami itd... To niektóre sceny do złudzenia mogą przypominać własne doświadczenia. ?

Wiedźmin - Tylko dla tych, którzy kojarzą przebieg wydarzeń z książki lub gry. Serial widowiskowy, ale skakanie po wątkach, to jakaś tragedia.

 

Peaky Blinders warto dać szanse, z czasem się rozkręca. ;) Czekam na kolejny sezon

 

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazane Imperium było rewelacyjne gdzieś do końca 4 sezonu. Pewną popłuczyną po tym jest Peaky Blinders, które cierpi na podobną chorobę co amerykański odpowiednik. Zjada własny ogon. Absurdalne sceny z 4 sezonu, to już dla mnie klasyk. Ostatio oglądałem Perry`ego Masona, nic wielkiego, ale stylistyka noirowa zawsze do mnie trafia. Zakazane Imperium było rewelacyjne gdzieś do końca 4 sezonu. Pewną popłuczyną po tym jest Peaky Blinders, które cierpi na podobną chorobę co amerykański odpowiednik. Zjada własny ogon. Absurdalne sceny z 4 sezonu, to już dla mnie klasyk. Ostatio oglądałem Perry`ego Masona, nic wielkiego, ale stylistyka noirowa zawsze do mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial od którego się zaczęła mania seriali w pl razem z prison breakiem:

 

https://www.filmweb.pl/serial/Zagubieni-2004-133834

Sezon 1 ocena 9.0 na 10

 

Prison break, boże genialny był chociaż poerwszy sezon najlepiej oceniany ale chyba najwolniej się rozkręca polecam oba, zazdroszczę że ich nie widziałeś...

 

Choć trailer prison break nie zachęca:

https://www.filmweb.pl/serial/Skazany+na+śmierć-2005-236096

1 sezon ocena 9.2 na 10 :D  

 

 

Kurrrłaaaa, kiedyś to było.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Soprano napisał:

Jeśli leżała Ci Rodzina Soprano, The Wire (HBO) również powinno. Ponadczasowe seriale. 

Również bardzo siadła mi Rodzina Soprano, natomiast The Wire nie mogłem się przekonać. Znajomy jednak poleca mi "przeboleć" początek i chyba zrobię drugie podejście. Ponoć niesamowite akcje później się tam dzieją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sezon "In Treatment" z Gabrielem Byrnem - kapitalnie pokazana psychoterapia, polecam. Był też polski odpowiednik z Radzwiłowiczem, ale nie oglądałem.

 

"Sześć stóp pod ziemią" - dla mnie jeden z seriali, ktory autentycznie zmienił moje myślenie o życiu.

 

"The Wire" - dzieło totalne, którego wielkość docenia się dopiero po obejrzeniu całości, nawet nie jednego czy dwóch sezonów. 

 

"Na południe od Brazos" - jeśli mielibyście obejrzec w zyciu tylko jeden western (bo np. nie lubicie westernów), to powinien być to ten miniserial. Jest z napisami PL na Youtubie.

 

"Glina" - megakult, najlepsze co powstało w historii polskiej telewizji. Ktoś tego jeszcze nie widział?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.