Skocz do zawartości

Ciekawe seriale


bulletproof

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Boromir napisał:

A to pamiętasz ?

 

 

 

Kojarzę, wtedy nie oglądałem, ale wiem że pan porucznik to fachowiec jednak jest ?

 

2 godziny temu, Boromir napisał:

 

Polecam przejrzeć:

 

https://www.filmweb.pl/ranking/serial

Ten ranking stał się dla mnie nie miarodajny. Seriale z dalszych miejsc lepiej mi się ogląda niż te z czołówki 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bulletproof napisał:

Ten ranking stał się dla mnie nie miarodajny. Seriale z dalszych miejsc lepiej mi się ogląda niż te z czołówki 

Warto wiedzieć, nie musisz wklejać, cytując moje linki z youtuba :) Bedę wiedział o co chodzi :)

 

https://www.filmweb.pl/serial/Jak+przeżyć+w+najcięższych+więzieniach+świata-2016-810178

 

To też jest niezłe, widziałem kilka odcinków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Wincenty said:

Powiesz cos więcej o nim? Slyszalem ze sztos totalny 

Generalnie "Six Feet Under" zmieniło moje myślenie o śmierci. Trudno żeby było inaczej, jeśli każdy odcinek serialu zaczyna się od zgonu.

 

Rodzinka grabarzy z serialu jest mocno neurotyczna, ukochana głównego bohatera to borderka, najbardziej normalna jest nastoletnia siostra. Relacje między nimi na przestrzeni tych 5 lat to szkoła życia, dla widza w sumie też. Mnie dodatkowo trzepnęlo że główny bohater cierpi na rzadkie śmiertelnie groźne schorzenie które i ja miałem, ale szczęśliwie się pozbyłem. Serial ma swoje słabsze okresy (3. i 4. sezon), ale pierwsze dwa sezony są znakomite, a piąty to emocjonalny rollercoaster po całości. Zaś finał, ostatnie pół godziny serialu, to najpiękniejsze co nakręcono w historii TV. 

 

Dodam, że za serialem stoi Alan Ball, człowiek, w którego głowie powstało "American Beauty".

Edytowane przez Feniks77
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zagramanicaaa:

 

01. Breaking Bad.

02. Peaky Blinders.

03. Call Better Saul.

04. Wiedźmin - Sezon 1 - dwójki jeszcze nie sprawdziłem.

05. Outlander - Pierwsze dwa sezony spoko - dalej podobno się sypie.

06. Ptaki ciernistych krzewów

07. Narcos.

08. Rodzina Soprano

09. Rozmowy z mordercą: Taśmy Tedda Bundy'ego 

10. Sherlock 

11. Lepsi niż my - A co! Androidy według Rosji! 

 

Prócz seriali które wymieniłem wyżej, myślę że warto również sprawdzić kilka krajowych produkcji które trzymają fajny poziom. 

 

Nowsze rzeczy:

 

01. Czas Honoru - Bardzo dobra rzecz. Jeśli pominiemy sezon: "Powstanie" który według mnie jest średni, wszystkie pozostałe ogląda się świetnie.

02. Stulecie Winnych - Ciekawy, kostiumowy serial...wciąga i jest przyjemny w odbiorze.

03. Bodo 

 

Starsze rzeczy:

 

01. Układ krążenia 

02. Tulipan

 

PS: Jak coś sobie przypomnę - dodam!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

8002322.6.jpg

Pachinko - świetne okruchy życia na podstawie książki o tym samym tytule. Historia biednej koreanki żyjącej pod okupacją japońską i jej dzieci oraz wnuków. Sezon narazie się nie skończył ale waham się między 8 a 9.

 

ddbcc51d-e773-423e-bc5a-c7ac07f85ee0.jpg

Severance - moim zdaniem to niespodziewana perełka Sci-Fi. Serial zbudowany jest na koncepcie rozdzielania swojego ja na odrębne byty. Jeden byt siedzi w pracy i ma własne wspomnienia a drugi ten pierwotny funkcjonuje poza pracą. Tajemniczy, bardzo estetyczny i świetnie zagrany serial.

 

8005860.3.jpg

Świetnie zagrana historia powstania i upadku firmy WeWork. Jared Leto dał tutaj czadu.

 

Apple tv+ powoli staje się takim HBO streamingu - mało produkcji ale wszystkie praktycznie na bardzo wysokim poziomie w odróżnieniu od netflixa.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Obejrzałem ostatni sezon Dextera

 

Szczerze mówiąc to mnie zaskoczył, bo byłem przekonany że nie będzie ciekawie. Ogólnie to przyjemnie było obejrzeć w konktekście grania w Baldur's Gate 3. Gdzie grałem mroczną żądzą (oczywiście jako dobry, bo nie potrafię grać jako zły. Zawsze mi szkoda tych biednych NPCków :D ) A w Dexterze mamy "mrocznego pasażera". 10 sezon, krótki bo ledwie 10 odcinków ale o dziwo mnie wciągnął.

 

Dexter nie był zły, nie był też jakoś nie wiadomo jak dobry ale ogólnie to mógłbym polecić.

 

Teraz zabiorę się za ten "Dark". Na tym forum, nawet w dziale kobiecym go polecano. Myślę, że warto będzie dać mu szansę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.