Skocz do zawartości

Pomysły na lunche do pracy/na uczelnie


Rekomendowane odpowiedzi

Analne Burgery


Czas przygotowania max 5min.

 

Składniki:

  • 2 bułki - mogą być do hamów lub zwykłe albo chleb tostowy (mniej roboty bo nie trzeba kroić)
  • 4 sery - te ze zdjęcia są w foliach ale ze zwykłym będzie mniej roboty
  • 1 keczup - byle jaki ale ja mam sos kury
  • 2 cienkie kotlety do hamburgerów
  • cebula (jak komuś nie szkoda czasu)

Narzędzia:

  • Grill/toster który się szybko nagrzewa
  • nóż

 

Sposób przygotowania:

  • włożyć kotlety do grilla/tostera
  • przekroić bułki
  • położyć ser na bułki
  • zalać keczupem
  • na keczup wsypać dodatek w postaci cebuli
  • poczekać jeszcze 2-3min aż kotlety się usmażą
  • położyć kotlety na bułki
  • zamknąć bułki

 

Dyoi956.jpg

 

 

 

Jak komuś się chce i ma dużo czasu to można np. wrzucić pomidora i ogórka + grube kotlety.

Ale mi się nie chce, za dużo roboty więc wole wersje lajt.

I grubych kotletów nie polecam bo niedobre.

 

 

 

UCP0n1K.jpg

 

 

 

Parówki Analne

 

 

 

Czas przygotowania 1min.

 

Tutaj danie na szybko które jem dość często.

 

  • parówka
  • chleb tostowy
  • ostry sos

 

Jak to zrobić to chyba tłumaczyć nie muszę. Bardzo dobre na śniadanie.

 

H0urCTG.jpg

 

 

Jogurt z musli

 

Uwaga: wychodzi w takiej samej formie jak wchodzi. 

By wynieść z domu trzeba zawinąć w siatke.

 

molB8vs_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co świrować dobra bułka ale taka prawdziwa z dobrej małej lokalnej piekarni a nie jakieś dmuchane nowoczesne badziewie, jak sezon to sałata, dobra wędlina, żółty serek, można się pokusić o pomidorka albo jajko ;) 

Aż się głodny zrobiłem i idę sobie właśnie coś takiego zrobić ale będzie z pysznym schabowym :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zwykle gotuję w wolne dni zapasy jedzenia, tak, że mam na resztę tygodnia. Moje takie najwygodniejsze i najulubieńsze posiłki do pracy to:

- Wrapy burrito z mięsem mielonym i mixem warzywek meksykańskich z sosem salsa i serem

- tarta szpinakowo-łososiowa 

- wrapy z kurczakiem, rukolą, pomidorkami koktajlowymi, oliwkami serem tartym i sosem czosnkowym

- jak mi z obiadu zostają kotlety mielone to robię z nimi a'la burgery w bułce dodając ser, jakąś sałatę albo rukolę, pomidora, majonez i ketchup :D 

- potrawy z makaronem różne, różniste typu spaghetti, albo jakieś penne z łososiem i szpinakiem, albo z pieczarkami i bekonem i ricottą albo mascarpone (wtedy takie fajne kremowe jest)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy jestem gdzieś w biegu i wiem, że nie podgrzeję jedzenia, robię dosyć często różnej maści tarty z pieczarkami, cukinią, ewentualnie jakąś wkładką mięsną (kwestia gustu). Są równie dobre na zimno jak na ciepło.

 

Na drugie śniadanie jem standardowo musli z jogurtem, ale jak wiem, że będę się przemieszczał, nie wiem czy uda mi się je szybko zjeść, i obawiam się, że mi się jogurt "zagrzeje", to zastępuję mój standard kaszą jaglaną z owocami (mi osobiście najbardziej pasują do niej borówki amerykańskie). 

Edytowane przez Tyson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.