Skocz do zawartości

Zdjęcia z amerykańskiej prowincji, przełom lat 30/40 XXw


Rekomendowane odpowiedzi

https://histmag.org/Stany-jakich-nie-znamy.-Fotografie-Marion-Post-Wolcott-Galeria-20928

Cytat

 

Marion Post Wolcott (1910-1990), uzdolniona fotografka, pracowniczka rządowej agencji FSA, na przełomie lat 30. i 40. uwieczniała życie na amerykańskiej prowincji.

Oto migawki z dziejów miasteczek i wsi różnych zakątków USA, dające szczególny wgląd w tamte czasy

 

 

Dosyć ciekawe fotki. ?

 

Szkoda jedynie, że nie są trochę większe.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Dosyć ciekawe fotki. ?

Patrzysz na te stare fotki i uświadamiasz sobie jak życie szybko przemija. Ludzie z tych zdjęć już dawno poumierali, ale ich radości i smutki zostały uwiecznione na fotografiach. Dziwne uczucie gdy o tym myślisz, ale raczej pozytywne.

 

Mam podobnie chodząc po cmentarzu. Tylu ludzi, tyle marzeń, radości i smutków. Wszystko w pewnym momencie przestaje mieć znaczenie.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 W sumie to nietypowe, ale już od dzieciństwa zdarzało mi się mieć podobne odczucia co do upływu czasu i przemijania.

A takie bodźce jak oglądanie starych fotografii, czy archiwalnych filmów, faktycznie wywoływało takie stany emocjonalne na dość głębokim poziomie.

 

Jeszcze jakiś czas temu oglądałem fotki, gdzie oprócz mnie i kogoś jeszcze był widoczny kumpel, który już półtora roku nie żyje i było to dosyć przeszywające emocjonalnie doświadczenie.

Od razu flashbacki z dzieciństwa, dorastania, fragmenty rozmów z ostatnich lat, kiedy odnowiliśmy kontakt po około 7 latach, gdzie prawie się do siebie nie odzywaliśmy itd.

No, ale było minęło, życie się toczy dalej. Akurat dzisiaj miałem dosyć dziwny sen i ten znajomy był obecny w dosyć nietypowej roli, więc poniżej progu świadomości jeszcze nie w stu procentach to przetrawiłem.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.