Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Hippie

Wyposażenie torebki, czyli "must have" gdy jesteśmy poza domem

Recommended Posts

Posted (edited)
W dniu 29.08.2020 o 19:06, Vstorm napisał:

A co gazu pieprzowego. Dacie rade szybko go wyciągnąć w razie zagrożenia? 

Lepiej nosić go w kieszeni i wyuczyć się odruchu sięgania po niego. A nie trzymać go na dnie torebki i szukać go pół dnia.  

Ja gdybym wracała gdzieś po ciemku to po prostu bym trzymała w ręce, bądź w kurtce w kieszeni (i ręka na nim). Trzymanie go na dnie torebki mija się z celem. Wtedy co najwyżej można go użyć jak już jest się wciągniętym do auta, bądź w trakcie gwałtu, o ile napastnik nie zabierze torebki.

Dodatkowo dla babek polecam ustawiony szybki alarm na telefonie, który automatycznie dzwoni do wybranych kontaktów, na pomoc i wysyła lokalizacje.

Wiadomo też, że napastnik może różnie chwycić więc polecam drobne ćwiczenia ;) Co prawda jest to zupełnie inna sytuacja niż rzeczywiste zagrożenie, ale i tak dobrze jest poznać kilka zasad. Ja (43/155) ćwiczę od czasu do czasu z partnerem (125/180-183). Nie ma porównania co do siły, bo taki chłop jakby chciał to bez problemu połamałby mi kości, żebra itp., ale czasami da się coś poradzić na jakiś chwyt.

@Hatmehit @Lalkaa może coś wam się przyda z tych wskazówek. Oznaczam was, po zobaczeniu odpowiedzi na poprzedniej stronie.

Edited by melody
  • Thanks 1

3 hours ago, melody said:

odatkowo dla babek polecam ustawiony szybki alarm na telefonie, który automatycznie dzwoni do wybranych kontaktów, na pomoc i wysyła lokalizacje.

Hm ciekawe, muszę sobie tę funkcję wyczaić w tel. ;) Dzięki! 

W dniu 29.08.2020 o 21:24, SzatanKrieger napisał:

Serio, bierzesz skarpety zapasówki jak wychodzisz z domu?

Pamiętam jak kiedyś zbierałam pranie tuż przed wyjściem do szkoły, drobniejsze rzeczy do kieszeni rozpinanej bluzy, duże na ręce. Weszłam do domu, co miałam w rękach, rzuciłam na kanapę. A w szkole zauważyłam kieszenie wypchane bielizną. Dobrze, że moją. A mama mówiła, segreguj pranie. 

Co do pytania, must have to telefon, hajs i klucze, gdy wychodzę z kimś, a gdy sama to słuchawki.