Skocz do zawartości

Samotne matki - wielka generalizacja


Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, penisofobia said:

Przepraszam co??? ? Za co mam kochać ojca? Mój stary to na 100 procent psychol i alkoholik, najgorsze, że to z niego wyszło dopiero po kilku latach. I moja matka wcale nie szukała fagasa, bo cały czas i wszystko poświęciła na wychowanie dzieci. I za to teraz ma być lżona od kurew skaczących po kutasach przy dzieciach w pokoju obok? 

Umiesz kochać? Wiesz o co w tym chodzi?

23 minutes ago, penisofobia said:

znikąd nie ma pomocy, nie ma szansy na żadną pracę, walki w sądzie i wieczne ucieczka przed psycholem zatruwają życie przez równe 15 lat. Ona oczywiście pracę w końcu znalazła, za minimalną. A mopsy spier****ły robotę, myląc się w wyliczeniach i nie przyznali zasiłku. To jest prawdziwy skandal w tym kraju

Czy myślisz, że wszyscy spierdolili, tylko nie matka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 007 napisał:

Brać takiego i nie zastanawiać się?

 

3 lata później... On się zmienił zaczął pić i mnie bić.  Uciekłam z dzieckiem a teraz wszyscy mnie obrzucają, że jestem samotną matką.  Skąd miałam wiedzieć? Przed ślubem był chłopak malina XD

Ale kto mówi, że dla mnie to jest OK? On jest typowym nadpobudliwym chadem, czyli wzór faceta promowany na tym forum. 

5 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Niezły shit test na sprawdzenie, czy bym się nadawał na ojca.

Jaki shit test chłopie? ? To jest proste, konkretne i jasno postawione pytanie. Bez żadnych manipulacji i ukrytego głębszego sensu ?

3 minuty temu, donatello napisał:

Umiesz kochać? Wiesz o co w tym chodzi?

Nie, nie umiem kochać. Tylko braci samców jestem w stanie pokochać, bo tu wrażliwe chłopaki są. Niezakompleksieni, niesfrustrowani, nie chcą się mścić na kobietach. Ideały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, penisofobia said:
9 minutes ago, donatello said:

Umiesz kochać? Wiesz o co w tym chodzi?

Nie, nie umiem kochać. Tylko braci samców jestem w stanie pokochać, bo tu wrażliwe chłopaki są. Niezakompleksieni, niesfrustrowani, nie chcą się mścić na kobietach. Ideały. 

A swoje dzieci pokochasz, gdyby nie okazały się idealne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, donatello napisał:

Czy myślisz, że wszyscy spierdolili, tylko nie matka?

Tak. 

4 minuty temu, donatello napisał:

A swoje dzieci pokochasz, gdyby nie okazały się idealne?

No jeśli syn okaże się beciakiem, to nie ma opcji, że go pokocham. To by było wbrew naturze. Zauważę pierwsze objawy i od razu lecę po smartfona, odpalam forum bracia samcy i każę dziecku czytać. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Halinka napisał:

Oni mają bardzo prosty sposób myślenia, to zawsze kobieta będzie tą złą, bo jak nieskazitelny właściciel penisa mógłby być? Jak ktoś mówi inaczej to baba, gej albo "białorycerz".

Już nie wrzucajmy tak wszystkich do jednego wora, bo przecież między innymi i o tym jest ten wątek ;)

5 godzin temu, Halinka napisał:

Matkę zostawił facet - z babą pewnie nie dało się wytrzymać, niech nikogo nie ma. 

Matką zostawiła faceta - niech będzie sama skoro z jednym nie umiała wytrzymać.

Piszą z perspektywy mężczyzny, większość nie będzie obiektywna i będzie bronić "siebie" w tym damsko - męskim sporze.

Tak samo zrobiłaś choćby w tym w 1 cytacie, gdzie zasugerowałaś, że faceci nie są nieskazitelni.

 

Nie są. Kobiety też nie, a obie płcie obrzucają się gównem.

Prawda leży pośrodku jak zwykle.

 

Proponuję patrzenie na sprawy damsko męskie:

- z punktu widzenia swojej płci

- z punktu widzenia płci przeciwnej

= otrzymamy dwa punkty widzenia i widzimy co się pokrywa.

 

Zapewniam, że uzyskany obraz sprawy będzie o wiele lepszy.

 

@penisofobia Opanuj się trochę z tymi postami, sama generalizujesz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, penisofobia napisał:

Całe forum masz o tym Przyjacielu

Wtrące się. Nie po raz pierwszy przychodzi mi czytać tę kłamliwą manipulację na temat forum od, a jakże, innej niż wszystkie posiadaczki waginy. Och, jakie wy jesteście nieschematyczne.

 

Droga pani, najwięcej bluzgów na temat kobiet znajduje się w działach niedotyczących bezpośrednio kobiet, no nie;) Czyli o motoryzacji, hobby, gadżetach, YT, ekonomii, sporcie, polityce, w rozmowach przy wódce lub duchowości.

 

To forum nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet i kobiety nie są tu centrum wszechświata. Jest ogrom różnorakich tematów. Do wyboru do koloru. Wystarczy tylko wyjść z rezerwatowego kurwidołka i rozejrzeć się nieco po forum. Nie jest to takie trudne ani nieosiągalne. Ale tak to już jest jak widzi się tylko i wyłącznie jeden skrawek całości i jest się święcie przekonanym, że ten mały skrawek odnosi się do całości. Jest to poważny błąd poznawczy.

 

Apropo generalizacji: nawołujesz do tego abyśmy tego nie robili w stosunku do samotnych matek jednocześnie sama generalizujesz na temat całego forum. Dostrzegasz swoją hipokryzję?

 

Ponadto jeśli forum się nie podoba komuś kto ma fobię na punkcie penisów, to nie musi tu przesiadywać i wypisywać tego typu dyrdymałów jak ten wątek dając przy okazji jakiś upust swej własnej frustracji. Tak już się składa, że przekonanych się nie przekona:D Proponuję zająć się czymś pożytecznym: wyjść na spacer, pójść na basen albo fitness lub poczytać książkę, film jakiś obejrzeć, śliwki w warzywniaku kupić...

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, penisofobia said:

No jeśli syn okaże się beciakiem, to nie ma opcji, że go pokocham. To by było wbrew naturze. Zauważę pierwsze objawy i od razu lecę po smartfona, odpalam forum bracia samcy i każę dziecku czytać. 

To zupełnie nie tak. Nie próbuj nim sterować. Jak będzie beciakiem, to sam tu trafi, chociaż myślę, że wcześniej odpierdoli jeszcze coś innego, bo nie doświadczył miłości madki.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest kowalem swojego losu, na miarę XXI wieku każdy, niezależnie od tego czy to kobieta, czy mężczyzna powinien być sam w stanie się utrzymać, a dopiero jeśli to jest odhaczone, można myśleć o potomstwie - wtedy nie ma takiej możliwości, że jak jeden rodzic zostanie sam z dzieckiem to będzie musiał poświęcać wszystko i walczyć o byt. Oczywiście zazwyczaj znajdą się cwane harpie, co wyssają wszystko z mężczyzny na rzecz alimentów plus dochód z socjalu - wtedy taka się o nic nie musi martwić, a co najgorsze - pracować. 

 

@penisofobia z całym szacunkiem, ale dlaczego Twoja Mama zdecydowała się na potomstwo, skoro jej na to nie było stać i dlaczego była w związku z tak nieodpowiedzialnym mężczyzną, a co gorsze spłodziła z nim dzieci? Za to jak wygląda jej życie odpowiedzialna jest ona sama i nie widzę konieczności, by ją tak wznosić na piedestał. 

 

A co do przypinania łatek z góry samotnym matkom to jestem sceptycznie nastawiona. Różni są ludzie i różne są sytuacje, natomiast mądrzy mężczyźni powinni umieć oddzielać ziarna od plew po bliższym poznaniu danej kobiety z dzieckiem. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Kobieta jest zawsze niewinna, to już ustalone. Przytoczę kilka przykładów. 

 

1. Matka eks. Samotna mama wychowująca 3 córeczki. Całe szczęście, że z jednym facetem. Mąż odszedł gdy córki miały 10-14 lat. Wcześniej zaczął pić. Best guess jest taki, że został finansowo i psychicznie zajechany przez oczekiwania finansowe swojej "rodzinki". Patrząc na podejście mamusi do świata oraz to co przekazała córeczkom (jedna typowa gold digerka, pozostałe dwie, w tym eks, ostre imprezowiczki prawie pod 30) to tylko się łapać z rozpaczy za głowę. 

 

2. Daleka rodzina. Facet zajechany psychicznie przez żonę kelnerkę, która ciągle mu wypominała, że ma gównianą pracę (mechanik samochodowy), a ona by chciała żeby w garniturach chodził. Efekt typowy. Facet poszedł w alkohol, potem rozwód i mama z 4 letnią córką szybko znalazła bogatego frajera w garniturze. 

 

3. Kuzynka. Poznała przystojnego Turka, wyjechała z nim do Turcji. Ślub, brzuszek. Po narodzinach dziecka okazało się, że idylla się skończyła, Turek zabrał paszport i kazał w domu siedzieć. Cudem udało jej się z synem wydostać z Turcji i uciec do pl. 

 

Takich historii są tysiące. Albo pani dojeżdża faceta tak, że ten nie wytrzymuje albo radośnie rozkłada nogi tam, gdzie wiadomo, że z tego nic nie będzie. Bo chwila, bo romantyzm i inne pierdy. 

 

Tak jak pisałem wcześniej. Nie wszystko można tłumaczyć popędem. Małpa dawno z drzewa zeszła i trzeba kiedyś zacząć w końcu myśleć. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Claudianne napisał:

@penisofobia z całym szacunkiem, ale dlaczego Twoja Mama zdecydowała się na potomstwo, skoro jej na to nie było stać i dlaczego była w związku z tak nieodpowiedzialnym mężczyzną, a co gorsze spłodziła z nim dzieci? Za to jak wygląda jej życie odpowiedzialna jest ona sama i nie widzę konieczności, by ją tak wznosić na piedestał. 

Inne czasy, inna mentalność. Zwłaszcza w naszym zaścianku. To jest tzw. model tradycyjnej rodziny, który podobno przynosi korzyści wszystkim. Model popierany przez większość mężczyzn na forum. 

Druga sprawa, że on był odpowiedzialny na początku. A dopiero po kilku latach i po drugim dziecku wszystko szlag trafił. 

20 minut temu, Quo Vadis? napisał:

@penisofobia Opanuj się trochę z tymi postami, sama generalizujesz.

Ale w czym ja generalizuję? 

19 minut temu, Krugerrand napisał:

To forum nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet i kobiety nie są tu centrum wszechświata.

I z góry na wstępie manipulacja... Gdyby nie kobiety, to forum by w ogóle nie powstało, a może się mylę? Dobrze się zastanów nad odpowiedzią ?

21 minut temu, Krugerrand napisał:

Wystarczy tylko wyjść z rezerwatowego kurwidołka i rozejrzeć się nieco po forum. Nie jest to takie trudne ani nieosiągalne. Ale tak to już jest jak widzi się tylko i wyłącznie jeden skrawek całości i jest się święcie przekonanym, że ten mały skrawek odnosi się do całości. Jest to poważny błąd poznawczy.

Kolejna manipulacja albo ignorancja. A może mnie podpuszczasz? Ja nie mogę wyjść z rezerwatu, bo dostanę bana ?

22 minuty temu, Krugerrand napisał:

Ponadto jeśli forum się nie podoba komuś kto ma fobię na punkcie penisów, to nie musi tu przesiadywać i wypisywać tego typu dyrdymałów jak ten wątek dając przy okazji jakiś upust swej własnej frustracji. Tak już się składa, że przekonanych się nie przekona:D Proponuję zająć się czymś pożytecznym: wyjść na spacer, pójść na basen albo fitness lub poczytać książkę, film jakiś obejrzeć, śliwki w warzywniaku kupić...

To nie frustracja. Po prostu na każdym kroku widzę szyderstwo i obrażanie samotnych matek, zastanawiałam się czemu. Już mniej więcej wiem. Co nie zmienia faktu, że jest krzywdzące dla normalnych samotnych matek, których wbrew pozorom całkiem wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was czytam od wczoraj to ciągle się śmieje. Banan nie schodzi mi z japy.

Siedzę grzecznie w kąciku i podczytuje.

Tak tak powinnam się tu wypowiedzieć jako samotna mamuśka ? 

Jedno jest pewne, za wszystkie swoje czyny odpowiemy kiedyś przed tym co jest nad nami. Każdy doskonale wie, co zrobił nie tak i za co go rozliczą.

Nie stanę po żadnej stronie barykady, bo każdy ma pewnie po części racje.

Jak zostać samotną matką?

Nie jest to ciężkie. Każda matka po pierwsze(oczywiście matka która kocha własne dziecko) dba o dobro dziecka. Mnie osobiście facet mógł by gnębić psychicznie i fizycznie. Wytrzymała bym to serio, żeby dziecko miało tylko pełną i szczęśliwą rodzinę. Mogła bym chodzić z powybijanymi zębami i siniakami. Ale nigdy nie pozwolę by ojciec gnębił psychicznie dziecko.

Pamiętam jak córka budziła się w nocy z wrzaskiem i płaczem. Zdarzyło się, że wróciłam z pracy i córka nie spała a Pan leżał w łóżku zachlany. Na etapie poznawania nie chlał. Czy to normalny widok, że ojciec w alkoholowym szale mówi do dziecka, że odda je do adopcji?

Walczyłam o spokój i zdrowie psychiczne dla dziecka a nie o swój interes alimentowy.

Czy faceci powinni wiązać się z samotnymi matkami? Nie wiem. Każdy sam wie co powinien robić.

Nie lubie generalizowania.

Może dla większości facetów, jestem gorszym sortem kobiety. Mnie to nie rusza z dwóch powodów:

1. Nie obracam się w świecie randek i nie chce się wiązać z facetem. Nie będę co miesiąc przyprowadzać innego Pana i robić dziecku wody z mózgu. A faceci takimi jak ja kobietami chcą się tylko bawić(oczywiście nie mam im za złe). Czasami skuszę się i sama się chętnie z nimi zabawię ?

2. Mam już trochę lat na karku i perspektywy rozwoju, robię to co lubię,  rozwijam pasje mojej córki. To jest moje zajecie. Nie Instagram i Fb. A życie realne. Namacalne "tu i teraz".

Jestem pracoholiczką ale zawsze znajduję czas dla dziecka. Zwyczajne wieczorne przytulanie i czytanie książki wystarczy. A czasami robimy coś ekstra. Staram się pokazywać jej świat. Wspierać ją. Dopingować gdy bierze udział w "glupim" szkolnym konkursie. Nie podcinam jej skrzydeł. Daje wsparcie. Rozmawiam. Słucham co ma do powiedzenia.

Po rozstaniu z tym facetem popadłam w nałóg alkoholowy. Na mnie też odcisnął piętno. Na koniec uslyszałam, że jestem głupia naiwniaczką bo robił mnie na boki więcej niz ten jeden raz na którym go przyłapałam.

Jednak wstałam z kolan...

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rundka po guuglach pod "czy związałabyś się z samotnym ojcem" i mamy:

 

https://www.papilot.pl/zwiazki/ciekawostki/40523/czy-warto-angazowac-sie-w-zwiazek-z-samotnym-ojcem

Cytat

W końcu mężczyzna może stawiać dziecko za każdym razem na pierwszym miejscu. Nie można też stwierdzić, jaka historia kryje się za samotnym ojcostwem. Faceci potrafią kłamać, aby tylko osiągnąć cel, czyli wypaść w oczach kobiety jak najlepiej. Ona powoli odkrywa prawdę dopiero z biegiem lat. Zdarza się też, że nigdy jej nie poznaje. Nic więc dziwnego, że są kobiety podchodzące z ostrożnością do takich znajomości.

A tu tytuły kolejnych akapitów:

Cytat

 

- Matka dziecka może ingerować w wasze życie

- Facet będzie poświęcał dużo czasu dziecku

- Jest ryzyko, że szuka matki dla dziecka, a nie partnerki dla siebie

- Zawsze trzeba będzie brać pod uwagę dziecko

- Facet może zechcieć wrócić do matki dziecka

 

Wrażliwa redaktorka serwisu kobiecego. ?

 

Tutaj podobny wydźwięk

https://kobieta.wp.pl/pawel-jest-samotnym-ojcem-fakt-ze-posiada-corke-zmniejsza-jego-szanse-u-plci-przeciwnej-6499867273627777a

 

A na rzut okiem to na forach przeważa opinia: "Nigdy faceta mającego prawo do opieki nad dzieckiem. Jak już to niech dzieciora trzyma jego ex, a on tylko płaci niskie alimenty i się w ogóle nie interesuje."

Takie uduchowione są 2X letnie bezdzietne singielki.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mosze Red napisał:

Tak, czy siak relacja z samotną matką nigdy nie będzie tak silna i dobrze zbudowana jak relacja dwójki bezdzietnych singli, nie będzie takiej zażyłości, takiej intymności, przywiązania a co za tym idzie relacja będzie na 90% nastawiona na niezdrowy wyzysk jednej ze stron.

Ale też nie warto się wiązać bo znowu z party samotnych singli może być samotna matka w wyniku wypadku albo w wyniku np. zdrady.

Nie da się przewidzieć przyszłości i wychodząc z założenia, że każda samotna matka jest zła dochodzimy, że każda może się nią stać bo każdy z was tutaj obecnych mężczyzn  którzy chcecie mieć dzieci może mieć wypadek np samochodowy. Co oznacza, że wasza żona, która was kochała zostaje sama. Owszem poradzi sobie jeśli jest ogarnięta. 
 

Ale kij ma dwa końce. Idąc założeniami, że nawet wdowy są złe. Nie warto decydować się na dzieci bo nigdy nie mamy pewności czy naszego męża coś nie rąbnie na pasach. A strzeżonego Pan Bóg strzeże wiec lepiej nie ryzykować a wy Panowie zostajecie bezdzietni i nie przedłużanie rodu. 
 

To samo jeśli chodzi o samotnych Panów - znowu panowie, zostajecie sami bo to samo zdarza się partnerce no o cóż, reszta życia powinniście spędzić samotnie, z dzieckiem bez kobiety. 
 

Jeśli już taka sytuacja się zdarza to niech urodzi temu drugiemu jego dziecko i będzie taka sama relacja. Nie jej ani jego wina że mieli wypadek albo choroba ich zabrała. Nie jesteśmy nieśmiertelni, zdarzają się różne rzeczy. 
 

Przecież nie da się idealnie przewidzieć jaki jest partner.

Sami mówicie o tym, że kobiety potrafią polecieć do innego.

Zdarza się tak w obie strony. Ponadto ludzie się zmieniają. Każdy się zmienia, zmienia się czy kształtuje nasz charakter. Może dany mężczyzna po prostu się zmienił i tyle. Czy to jej wina? Nie. Przecież nie ma rentgenu w oczach. 

Edytowane przez Lalkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, penisofobia napisał:

Gdyby nie kobiety, to forum by w ogóle nie powstało, a może się mylę?

Jest to pytanie nie do mnie, ale do założyciela i właściciela tego forum:)

 

7 minut temu, penisofobia napisał:

Ja nie mogę wyjść z rezerwatu, bo dostanę bana

Czy posiadasz umiejętność czytania tylko i wyłącznie tematów w Rezerwacie a poza nim dostajesz "pomroczności jasnej"?

 

Dobrze się zastanów nad odpowiedzią;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Stefan Batory napisał:

?Wiadomo. Ty przypominasz mi dyskusje z moją żoną. W momencie, gdy brakuje jej argumentów merytorycznych, to dowiaduję się, że jestem podły.? Ja  jestem zdania, że to co czytasz jest głosem klasycznego przedstawiciela płci męskiej roku 2020.  W takim razie, w którym miejscu pan @Mosze Red się myli i dlaczego. Epitety proszę sobie darować.

 Nie jesteś podły, jesteś słodki uparciuch :D 

 

Jak mam Cię przekonać Stefan? Okopałeś się poglądami tak, że nosa Ci nie widać. To mission impossible.

 

Jakiś pan tutaj się myli??? Łyżka na to - nieemooożliwe ;) 

Tu przecież żaden pan się nie myli.

Kobieto, zapamiętaj!

Facet rządzi, facet radzi, facet nigdy cię nie zdradzi! ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, penisofobia napisał:

Gdyby nie kobiety, to forum by w ogóle nie powstało, a może się mylę? Dobrze się zastanów nad odpowiedzią

Proponuję bana bo złamałaś wszystkie moralne zasady przyzwoitości.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Egregor Zeta ranisz.

 

A tak sobie pomyślałam, że demonizujecie te wszystkie szit testy i inne drobne manipulacyjki, nawet zwykłe pytania traktujecie jak szit testy, więc waszym zdaniem nie powinno się w ogóle testować faceta? Nie powinno się go o nic pytać, dyskutować? Tak wynika z tego co piszecie. To jak go poznać dogłębnie, żeby później nie było: "widziały gały co brały"? Skoro mały słodki szit teścik zabroniony? 

Kobieta podejmuje ogromne ryzyko wybierając partnera (wg niektórych najważniejszy życiowy wybór kobiety), tymczasem chcielibyście, żeby najlepiej brała co jest i nie dociekała. 

 

Wracając do głównego wątku... idealnie sprawę zrzucania całej winy na kobietę podsumował w innym temacie "Podli faceci, którzy nie chcą wiązać się z samotnymi matkami" użytkownik marcopolozelmer. Lepiej se poczytajcie. To jest to co chciałam przekazać, ale on chyba zrobił to lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59 minut temu, penisofobia napisał:

ranisz.

To nie ja wybrałem taki nick.

58 minut temu, penisofobia napisał:

demonizujecie te wszystkie szit testy i inne drobne manipulacyjki

Szit testy czyli gówno testy, zapoznaj się najpierw z definicją i przykładami.

58 minut temu, penisofobia napisał:

chyba zrobił to lepiej 

Rucha samotne matki i co jesteś z tego dumna? Też chcesz tak skończyć?

Edytowane przez Egregor Zeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.