Skocz do zawartości

Gdzie kupić porządną kurtkę skórzaną?


ŚliskiMike

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat. Jeżeli będzie raził w oczu, to proszę administrację o przeniesienie we właściwe miejsce.

 

Chcę kupić sobie dobrą kurtkę skórzaną na lata, ale nie wiem gdzie. Wiadomo, że w sieciówkach raczej nic wysokiej jakości nie spotkam, a mniejsze sklepy to ryzyko. Czy jest ktoś z Was w stanie polecić jakiś sklep na Śląsku, a konkretniej w okolicach Katowic? Liczę się z wydatkiem ok. 1000 zł 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś konkretny fason szukasz ?  Możesz przejść się po sklepach i się rozejrzeć lub po internetach. Obecnie sporo przecen na takie rzeczy, ja kilka lat tamu kupiłem fajną skórę u Ochnika -Pilotkę i w Van Graf  - Nisl Sundstrom taką jakby kurtko marynarkę i nie kosztowały więcej jak 1000. 

Rozejrzyj się po necie coś powinno się znaleźć zawsze można oddać wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najgorszą opcją jest szycie na zamówienie. Licz się wtedy z kosztem około 1300zł. Cena jaką usłyszałem ponad rok temu w Krakowie.

Sprawdź po frazach typu: leather shop <nazwa miasta>.

Osobiście będąc w Katowicach nic ciekawego nie znalazłem, natomiast gdy zahaczyłem o Kraków to już tak. Wybór jest inny, a z tego co wiem, to masz bezpośredni dojazd z Katowic do Krakowa, ewentualnie zrobisz przesiadkę przez Olkusz i zrobisz sobie wycieczkę na pół dnia, jeżeli chciałbyś jechać busami.

Przygotuj sobie ewentualnie model czy wygląd kurtki jaka Cię interesuje, pokażesz pani, ona Cię zmierzy i będziesz miał coś uszytego na zamówienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Ochniku. Noszę rzadko, ale jestem zadowolony. Jak stałem do kasy to jakaś osoba powiedziała ”kurła, panie kiedyś to były kurtki. Nie to co tera.” Podobno jakość spadła, ale to jest chyba już wszędzie. Jak masz okazję gdzieś szyć to szyj. Pewnie produkt będzie sto razy lepszy jakościowo i fason sam sobie wybierzesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle kurtki dla facetów są po prostu ciężkie, to zbroje i często robione "na odpieprz".

Weźcie w rękę kurtkę skórzaną jaką noszą kobiety.

To piórko, prawie się tego nie czuje.

Tylko raz spotkałem coś takiego dla mężczyzny, kosztowała tyle złota ile ważyła, (a ważyła bardzo niewiele, tyle co piórko), ale i tak nie była mojego rozmiaru.

Gdyby była pewnie oddałbym własną skórę za tamtą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, maroon napisał:

Może motocyklowa? Tylko trzeba ochraniacze wywalić. Modeli jest multum od typowych ramonezek do miejskich casual. 

Dokładnie. Sam miałem kiedyś ramoneskę z brązowej skóry takiej jak nubuk ze sklepu dla harleyowców. Ciężka była jak cholera, ale bardzo fajna i unikalna. TEraz mam kurtkę motocyklową Suomy dokłądnie taką. jak poniżej. Wyciągasz podpinkę zimową i wyciągasz usztywnienia i fajna kurtka na dodatek oddychająca.

 

https://imgupload.pl/zdjecie/3JTEV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 17:09, ŚliskiMike napisał:

jakiś sklep na Śląsku, a konkretniej w okolicach Katowic?

Ochnik szyje świetne skórzane kurtki pilotki. Mają sklepy w Katowicach w Galerii trzy stawy oraz Silesia City Center. Czasami mają promocje. Np ta za 799zł na allegro.

5vr3agy70lf6_t.jpg

Zwykle takie modele chodzą po około 1500zł. Dostajesz w zestawie szmatkę oraz kremy do pielęgnacji skóry. Kołnierz możesz odczepić na ciepłe dni. Na zimę zakładasz, możesz postawić go na wietrzną pogodę. Świetnie pasuje do jeansów. Podobny model noszę od pięciu lat. Świetnie się nosi, wygodna i wytrzymała.

Edytowane przez skuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.