Skocz do zawartości

Czy warto dopłacać do witamin i suplementów droższych marek?


Amnesia Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie do kogoś, kto orientuje się trochę w farmakologii lub po prostu na sobie przetestował różnicę między tańszymi suplami a droższymi. Na przykład ten produkt - https://ostrovit.com/product-pol-19118-OstroVit-Vitamin-D3-4000-K2-100-tabs.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN a ten - https://pakerszop.pl/witaminy-i-mineraly/olimp-gold-vit-d3-k2-sport-edition-60caps.html?gclid=EAIaIQobChMImpjHmPC56wIVDdOyCh0zfQJHEAkYASABEgK1cfD_BwE. Tak samo dajmy na to ashwagandha od firmy swanson a ta od ostrovitu- też cenowo jest między nimi przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić zawartość składników w jednej kapsułce, ilość kapsułek w opakowaniu i sposób dawkowania (częstotliwość oraz ilość kapsułek). Dopiero wtedy możesz sprawdzić, czy cenowo opłaca się kupić produkt A lub B. Często w cenie produktu dodatkowo płacisz za znaną markę więc jeżeli składniki obu produktów są takie same, to nie warto przepłacać za marketing.

Edytowane przez Gołodupiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niekoniecznie warto ale to zapewne zależy od rodzaju suplementu. Przykładowo, jak napisałem (odniosłem się do wypowiedzi) w innym wątku, mnie lider na stawy czyli amerykański Animal Flex nawet w połowie nie pomógł tak jak polski Flex Xplode z poddębickiego Olimp Nutrition. Jednak już np. żeń-szeń firmy SOLGAR działał na mnie o wiele lepiej (mocniej) niż żeń-szeń z Olimp (znacznie tańszy niż z SOLGAR).  

 

Kolejna bardzo ważna kwestia, to znalezienie najtańszej oferty danego produktu. Weźmy na przykład sklep sfd.pl "przy" ich forum sportowym. Ceny o wiele wyższe jak w innych sklepach,nawet ze sztuczką "darmowa dostawa". Niewykluczone, że produkt generalnie tańszy bo mniej znanej firmy kupisz u nich drożej niż gdzie indziej produkt generalnie droższy bo bardziej uznanej firmy. Podałem tylko przykład, 

 

Edytowane przez Peckerwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.