Skocz do zawartości

Moda męska


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry temat. Generalnie chciałem taki założyć ale nei bardzo wiedziałem co napisac żeby nie wyskoczyły propozycje garniturów. Mnie interesuje bardziej męska moda w kontekście codziennego użytkowania. Nie lubię koszul, marynarek, i strojenia się. Bardziej mnie interesują jakieś dobrej jakości polówki, dobrej jakości koszulki, wytrzymałe użytkowe, i wyglądające spodnie etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy sam też szukam czegoś takiego. 

 

Sposoby jakie wykorzystuję, to np. platforma Pinterest - wpisując np. 'Moda Męska 2020' i przebieram propozycje zgodne z moimi upodobaniami. 

 

Ale każde źródło z takimi informacjami jest na wagę złota. 

 

Dzięki za dobry temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noś klapek. Od razu będziesz 50% do przodu ?

 

Dodaj kolor, drugie 50%.

 

W pl jest ciężko się ciekawie ubrać, żeby nie wyglądać jak pizda w rurkach albo homoniewiadomo. 

 

Koszule z długim rękawem. Nienachalne dodatki (chyba że chcesz imponować złotym łańcuchem na dzielni ?).

Całość albo w kontraście (jasna góra, ciemny dół albo odwrotnie) albo stonowana i spójna kompozycja. 

 

Ogólnie ubierać trzeba się nauczyć samemu, wyczuwać czy dany ciuch się skomponuje czy nie i mieć jakiś indywidualny styl. 

 

Teraz np. zamiast maseczki można sobie walnąć jakąś apaszkę lub bandankę. 

 

Z chodzeniem za trendem też trzeba uważać, bo nikt nie chce być kalką iluś tam innych wacków w ten sam deseń ubranych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jak aktorzy/celebryci podobni do ciebie się ubierają. Oni nadają ton. Znajdź takiego o podobnej budowie ciała, wzroście itp. Tylko nie jakieś pojedyncze wyskoki, tylko sesje dla porządnych magazynów, to może być niezła podpowiedź. 

 

Poczytaj o szafie kapsułowej. Możesz się zdziwić. Ja zmniejszyłem ilość ciuchów o 2/3 (naprawdę!) i mam poczucie, że raczej więcej opcji mam teraz jak mniej. Przede wszystkim noszę wszystko, a nie że dwie trzecie leży.

 

1. wywal wszytko co nie pasuje rozmiarem

2. schowaj rzeczy co do których masz wątpliwości. U mnie była to ogromna torba na kółkach i walizka. Przez rok wyciągnąłem raz podkoszulek (nie miałem czystego) i czapkę. Potem poszły do potrzebujących.

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trevor napisał:

Dobry temat. Generalnie chciałem taki założyć ale nei bardzo wiedziałem co napisac żeby nie wyskoczyły propozycje garniturów. Mnie interesuje bardziej męska moda w kontekście codziennego użytkowania. Nie lubię koszul, marynarek, i strojenia się. Bardziej mnie interesują jakieś dobrej jakości polówki, dobrej jakości koszulki, wytrzymałe użytkowe, i wyglądające spodnie etc


Generalnie polecałbym Ci kupowanie basicowych połówek, czy t-shirtów. Te rzeczy bardzo szybko się zużywają, ponieważ są często ubieranie, jako pierwsze się pocą i trzeba je dużo częściej prać. Warto wybierać tańsze marki lub kupywać na promocjach, byleby jakość była dobra. Tego typu ubrania projektantów jak Lauren, Lagerfeld czy TH to moim zdaniem niepotrzebny wydatek, ponieważ dużo droższy t-shirt niekoniecznie dłużej wytrzyma użytkowanie. 
 

basicowe koszulki kupuję na promocjach po 20-30 złotych za sztukę, natomiast koszulę z długim rękawem, marynarkę lub kurtkę wybieram już porządnej firmy, ponieważ te rzeczy będę nosił rzadziej i wolę aby były w dobrym stanie przez długi czas. 

Edytowane przez LSD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, EMKEJ said:

Albo można jak na mężczyznę przystało sprzeciwić się idiotycznym przepisom.

Owszem, tylko jak to działa w praktyce:

 

- wchodzisz do sklepu - awantura

- wchodzisz do apteki - awantura

- wchodzisz na stację - awantura

 

za którymś razem nadziejesz się na milicjantów i dodatkowo będziesz się musiał przed sądem tłumaczyć. 

 

Tak to zostało sprytnie skonstruowane, żeby maksymalnie utrudnić "bunt". 

 

Maseczki sobie na mordę założyć nie dam, a bandanki i tak na moto używam, więc mi wisi. Czasem trzeba kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maroon napisał:
4 godziny temu, EMKEJ napisał:

Albo można jak na mężczyznę przystało sprzeciwić się idiotycznym przepisom.

Owszem, tylko jak to działa w praktyce:

Ja na przykład nie ubieram maseczki żeby się uchronić bo w to nie wierzę, ale dla spokoju ducha ludzi pracujących z zatłoczonych miejscach - sklepy, portierzy, komunikacja miejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, samiecżeta napisał:

Mi na ten przykład podoba się taka stylówka. 

b6cc167c8bd48f3bd09a3eaebeda2273.png

 

I tak się chętnie bym ubrał i się dobrze czół. 

Uważam że wygląda to męsko! 


Stylówka po lewej stronie ok, chociaż nie jestem fanem zwykłego t-shirtu i marynarki, szczególnie czarnej, ale jest nieźle, jeansy, buty i dodatki ratują sytuację.

Mezczyzna po prawej stronie jest ubrany fatalnie. Podwinięte nogawki, bez skarpetek, koszula rozpięta o jeden guzik za mocno i wystająca ze spodni. Tragedia, jedyne co ratuje tego faceta to budowa ciała i podwinięte rękawy w koszuli z długimi rękawami (jeszcze większą tragedią byłyby krótkie rękawy). Mężczyznę o takiej budowie można ubrać tak, że mucha nie siada. 

Edytowane przez LSD
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@samiecżetaWiedza przekazywana przez podlinkowanego wyżej Mr Vintage w jego książce czy na blogu (jeśli jesteś zielony w temacie, polecam książkę) powinna być wystarczająca, żebyś poznał podstawy i zaczął budować swoje stylizacje, zamiast kopiować takie, które Ci się podobają - zwłaszcza że bez tej elementarnej wiedzy możesz dobrać taką, która nie pasuje do Ciebie. 

 

Od tego zacznij, od wiedzy. Nie polecam przeglądania Insta i patrzenia, co też Ci się podoba "na oko".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem niedawno - mnie ustawił MrVintage (książka i blog) i smartcasualowy styl Davida Gandy'ego (ale nie bez zastrzeżeń). Zwłaszcza Kędziora to podstawa. Jest jeszcze Ekskluzywny Menel, ale do niego trzeba miec masę dystansu - mnie nie podchodzi, nie mam też jego drwalskich warunków (broda, wzrost). W polskich warunkach zresztą nie ma się co silić na ekstrawagancję - to nie Pitti Uomo. Dobra baza koszul, polo i tshirtow bez nasrań, jeansy bez przetarć, chinosy, marynarki granat i szarość (nie czerń!), kilka par klasycznych butów (sneakersy, brogsy, sztyblety), jeden charakterystyczny detal (ale nie kolczyk w nosie). Czarna skóra, na zimę camelowy krótki płaszcz (nie żadne kurtki-skafandry). Zresztą chłopaki wszystko już napisali.

Edytowane przez Feniks77
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.