Skocz do zawartości

Zarost/Broda


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.07.2022 o 09:54, Spokojnie napisał:

Nie będę zakładał nowego tematu, podepnę się tutaj. Robię test, zakupiłem ostatnio taki roller stymulujący porost włosów (koszt poniżej 40 zł), opinie ma ogólnie dobre, także "zaryzykuję".

GLOVIS-Roller-0-5-Porost-Zageszczanie-Wl

 

Postaram się do końca wakacji ogarniać zgodnie z instrukcją (na początku 2 x w tygodniu, potem 4 x + olejek. Zobaczymy czy będą jakieś efekty. Celem jest pełniejszy zarost, próba uzupełnienia braków  - aktualne fotki brody:

IMG-20220716-094738.jpg

Wczoraj rollowalem, wystąpiło zaczerwieniene i uczucie pieczenia, dzisiaj po bieganiu czuję lekkie pieczenie. 

 

A może ktoś na forum już korzystał z tego typu wynalazków i może pochwalić się efektami (lub ich brakiem)?

 

Po wakacjach mam w planach (jeśli ten roller nic nie pomoże) zakupić Spectral BRD.

Wracając do tematu, zgodnie z przypuszczeniami c#$uja daje ten roller. Po miesiącu stosowania u mnie nie wystąpiły żadne zmiany na plus. Samo rollowanie spoko, nawet relaksacyjne, czuć na skórze te małe igiełki. Zamawiam zatem Spectral BRD (140 PLN) który ma dobre opinie. Cel pozostaje ten sam, uzupełnienie w minimalnych brakach brody (fotki). Dam znać pewnie też jakoś po 30 dniach. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał:

@Spokojnie jest taki wynalazek "puder do zagęszczania brody".:)

To będę testował po tym Spectral BRD, ogólnie to nie mam aż takich braków w zaroście, jestem zadowolony z tego co jest, trochę z nudów i ciekawości zacząłem coś tam próbować. Od środy aplikuje to serum, poczytałem opinie poza polskimi stronami i wiele osób pozytywnie się wypowiedziało, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spokojnie napisał:

Wracając do tematu, zgodnie z przypuszczeniami c#$uja daje ten roller. Po miesiącu stosowania u mnie nie wystąpiły żadne zmiany na plus. Samo rollowanie spoko, nawet relaksacyjne, czuć na skórze te małe igiełki. Zamawiam zatem Spectral BRD (140 PLN) który ma dobre opinie. Cel pozostaje ten sam, uzupełnienie w minimalnych brakach brody (fotki). Dam znać pewnie też jakoś po 30 dniach. 

 

Panie, sam roller ma za zadanie pomóc w złuszczaniu się naskórka i poprawić ukrwienie skóry. Nie ma więc bata, by sam  zagęścił zarost, ale przydaje się jako część kuracji. Jest taki YouTuber Radek Borek, który zagęścił sobie zarost i dość dokładnie to opisuje.

 

Ja mam zarost ala Johnny Depp, czyli wąs, bródką i łyse poliki. Jedyną opcją na drwala jest przeszczep włosów z głowy, ale na efekty trzeba czekać rok, a przez dobre kilka tygodni ma się spuchniętą twarz na co sobie nie mogę pozwolić.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, horseman napisał:

sam roller ma za zadanie pomóc w złuszczaniu się naskórka i poprawić ukrwienie skóry

To coś źle wyczytałem, bo miał pobudzić do porostu. Mam kilka miejsc właśnie na policzkach, że nic nie rośnie. Ale finalnie u mnie broda daje radę i jestem zadowolony, raczej oczekuje drobnych "poprawek". Ale jak się nie uda, to też nie będę płakał. 

6 minut temu, horseman napisał:

Jest taki YouTuber Radek Borek, który zagęścił sobie zarost i dość dokładnie to opisuje

Dzięki, sprawdzę! 

7 minut temu, horseman napisał:

Jedyną opcją na drwala jest przeszczep włosów z głowy, ale na efekty trzeba czekać rok, a przez dobre kilka tygodni ma się spuchniętą twarz na co sobie nie mogę pozwolić.

To już hardcore, też bym odpuścił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie też nie narzekam, zarost mam całkiem fajny, szczegolnie jak się go dobrze podstrzyże, też mam takie dziury gdzie nic nie rośnie, probowalwm nawet jakichś olejkow na porost i nic. Pytałem arbera to stwierdzil, zebym sobie odpuścił, bo jak tam nie ma cebulek to sie magicznie nie pojawią. 

 

Wkurza mnie natomiast łupież brody, wiele olejków próbowałem i niestety nie pomaga, jal ma czarna koszulkę i się podrapię po brodzie to od razu wszystko zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Spokojnie said:

Jakiś konkretny powód czy tak dla hecy? Różnica jest mega, ale pewnie po tygodniu byś się przyzwyczaił do nowego wyglądu.

Dla hecy, nie wiem co mi odbiło. Zobaczę jak ludzie reagują. 

 

9 hours ago, Jorgen Svensson said:

 

Ja bym pewnie zobaczył niemowle xD w lustrze

 

Dosłownie jak bobas. Główka jakąś taka okraglutka się zrobiła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak brat @Spokojnie. Od linii szczęki w stronę szyi gęsty, na policzkach połowę mniej. Nie wygląda to źle, ale wolałbym mieć gęstszy. Za to mam włosy na łbie i bez zakoli jako tako (geny) więc wygląda to ogólnie dobrze. 

Na początku pandemii zapuściłem sobie brodę ale nie strzygłem jej jakoś. Była dość duża, kłaki na głowie też były już dość długie. Z racji, że wtedy kazali siedzieć w domu i nie za bardzo było gdzie wyjść to stwierdziłem, że opierdzielę się na zero. Głowa i broda poszły maszynką bez przystawki i w sumie wyglądałem jak sebix spod bloku, który czeka aby komuś skroić komórkę i portfel. Wtedy postanowiłem, że nigdy więcej nie zgolę głowy na zero :D
Brodę w zależności, gdy zetnę na zero lub tak na 2mm wyglądam na 8 lat młodszego. Jak nosze ciut dłuższą ale modelowaną przez barbera około 4-6 lat mniej (w zależności od długości, mimo wszystko. Plus jest taki, że można lekko przemodelować tak aby szczeka byłą ciut bardziej kwadratowa niż jest 😎

Bracie @Spokojnie daj znać czy ten środek na porost włosia twarzy pomoże, jestem ciekaw. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, masculum napisał:

daj znać czy ten środek na porost włosia twarzy pomoże, jestem ciekaw

Od jutra zaczynam kurację, poczytam kiedy pierwsze efekty powinny być. Ale to myślę że conajmniej dwa tygodnie, jak nie więcej. Wrócę oczywiście z odpowiedzią tak jak z rollerem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bzgqdn napisał:

Wkurza mnie natomiast łupież brody, wiele olejków próbowałem i niestety nie pomaga, jal ma czarna koszulkę i się podrapię po brodzie to od razu wszystko zostaje

Ten roller co wspomniałem wyżej złuszcza też naskórek + codziennie dwa razy szczotką czeszę brodę (odżywki, olejki) i u mnie ten "łupież" zmniejszył się dosyć znacznie. Pytanie czy używasz tej szczotki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20220820-144721.jpg

Przyszedł ten pierdolnik z opóźnieniem, więc zaczynam od dzisiaj aplikować.

 

Na zdjęciach już z serum:

IMG-20220820-144956.jpg

IMG-20220820-144927.jpg

Mam takie łyse placki z obu stron, nie wygląda to jakoś źle, ale wkręciłem się żeby to ewentualnie zniwelować.

 

Zamierzam testować aż zużyje buteleczkę (30 ml), dam znać na koniec czy są jakiekolwiek efekty.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Spokojnie i jak wnioski z ostatnich eksperymentów? Też mam taki jeden wkurzający mnie trochę brakujący fragment brody i chciałbym to poprawić. Zastanawiam się czy te odżywki, suplementy itd. pomagają czy raczej trzeba się skłaniać w kierunku minoxidilu żeby takie coś poprawić.

Póki co używam szamponu, olejku i kartacza, dam im jeszcze parę tygodni, zobaczę na ile takie rzeczy pomagają. Jeszcze planuję posiłkować się biotyną(witamina B7) i witaminami A i E.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kangur Z Austrii napisał:

i jak wnioski z ostatnich eksperymentów

Byłem pewien że odpisałem już o tym. Dzięki za zawołanie!

 

Eksperyment u mnie zakończył się fiaskiem chociaż ten preparat miał dobre opinie w necie. Może to już mój wiek (~38) ma wpływ na to, że nie pobudziło tam cebulek do wzrostu? 

 

Szamponu, kartacza, do tego odżywki, cuda na kiju, używam i u mnie nie działa niestety. Ale może to być wiek/genetyka. 

 

Biorę na klatę bo i tak nieźle wygląda to u mnie, zwłaszcza jak zadbam przed wyjściem i ładnie uczeszę.

 

Powodzenia, mam nadzieję, że u Ciebie coś ruszy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne specyfiki nie zadziałają. Broda to indywidualna cecha, często dziedziczona, warunkowana poziomem testosteronu. Pomimo, że większość facetów ma podobny poziom teścia to nie każdy jest w stanie wyhodować brodę, bo ciało a raczej mieszki włosowe różnie reaguje na dihydrotestosteron - najbardziej aktywna forma testosteronu. Można próbować ograniczyć stres, dobrze się wysypiać, podnosić ciężary, brać jakiś cynk + d3 ale to pic na wodę. Prawdopodobnie wszyscy tutaj mamy testosteron 500+ a to wystarczająco na pełną brodę (jeśli twoje mieszki włosowe odpowiednio na niego reagują :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na porost włosów na brodzie bardzo dobrze działa minoxidil (czyli loxon). Kiedyś Derek z No Plates No Dates o tym opowiadał.

Dla mnie seems legit i gdybym miał mało gęsty lub dziurawy zarost to bym na pewno wypróbował minox.

Sprawdźcie sobie :

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 14:56, Spokojnie napisał:

Mam takie łyse placki z obu stron, nie wygląda to jakoś źle, ale wkręciłem się żeby to ewentualnie zniwelować.

Ja mam podobnie, tylko placek, z jednej strony. Kilka lat nosiłem brody, ale głównie z tego powodu, teraz gole się regularnie. Nie każdemu broda pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spokojnie napisał:

Eksperyment u mnie zakończył się fiaskiem chociaż ten preparat miał dobre opinie w necie. Może to już mój wiek (~38) ma wpływ na to, że nie pobudziło tam cebulek do wzrostu? 

A jak duże miałeś pragnienie uzyskania rezultatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2022 o 14:56, Spokojnie napisał:

Zamierzam testować aż zużyje buteleczkę (30 ml), dam znać na koniec czy są jakiekolwiek efekty.

 Ja to stosuję już ponad miesiąc, ale efektu nie widzę. Być może minimalnie jest trochę lepiej, ale bez szału.

Edytowane przez Anasasan
Dopisanie zdania.
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spokojnie Po fotach jakie wstawiłeś powyżej, mogę podejrzewać jeden mankament, który niweczy Twoje starania, a mianowicie - po prostu wyhodowałeś za krótki zarost. Jak zapuścisz się bardziej, to broda sama sama się wypełni i optycznie ,,ujednolici", szczególnie wokół szczęki. Nie załatwi to sprawy na policzkach, tam dalej będziesz miał plechy, ale można to bardzo łatwo rozwiązać, poprzez ich odpowiednie wygalanie i kształtowanie niskiej linii zarostu. Aby to jednak dało dobry efekt, to dolna część brody musi ,,nabrać masy", więc na razie daj sobie z dwa-trzy miesiące na jej zapuszczanie i potem zabierz się za jej modelowanie.

Edytowane przez Throgg
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.