Skocz do zawartości

Kuchenka turystyczna


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zdarza mi się wyjść w teren na x godzin w celu naładowania baterii, i że czasem trzeba też coś zjeść i wypić, to z racji dostępności paliwa, postanowiłem kupić kuchenkę na alkohol (drewno odpada). Także czy uważacie że ta kuchenka będzie dobrym wyborem?

 

https://www.militaria.pl/esbit/kuchenka_turystyczna_esbit_cookset_non_stick_cs985ns_p113070.xml

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MaxMen napisał:

O kurła panie masz gest

Pomimo tego że lubię improwizować, to chcę  mieć coś porządnego. Bo kuchenka

z puszki na drewno mnie już irytuje.

 

16 minut temu, MaxMen napisał:

a nie lepsza by była na kartusz gazowy ? 

Chodzi o to, żeby paliwo było łatwo dostępne. A alkohol jest przecież każdym sklepie ?, a kartuszami jest gorzej, (w mojej miejscowości ich nie ma).

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaxMen napisał:

Możesz zamówić przez internet

Wiem, i nawet o tym myślałem, ale jednak jakiś alkohol mogę mieć w ciągu kilku minut.

 

2 minuty temu, JAL napisał:

Różne rozmiary pozwalają dostosować ciężar wyposażenia do długości wycieczki.

Zwykle zabieram niezbędne minimum.

 

3 minuty temu, JAL napisał:

 cenowo znacznie atrakcyjniej wychodzi. 

Jeśli wychodzę, to wtedy kiedy mam czas. Także alkohol również mi się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to też kwesta wygody i użyteczności, te na gaz wydają mi się lepszym rozwiązaniem ogólnie. 

I jaki problem kupić wcześniej kilka kartuszy aby spokojnie na sezon starczyło ? To się nie zepsuje. 

Jak rozumiem chodzisz na piesze wycieczki ? 

Więc takich małych kucheneczek jest sporo modeli, ja mam taką ciut większą ale wożę ja w aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaxMen napisał:

I jaki problem kupić wcześniej kilka kartuszy aby spokojnie na sezon starczyło ?

Niby żaden, no i jestem pewny taka na alkohol w moim przypadku będzie odpowiednia. Ponieważ nie zależy mi jakoś specjalnie na szybkości gotowania.

 

9 minut temu, MaxMen napisał:

Jak rozumiem chodzisz na piesze wycieczki ? 

Tak, ponieważ mieszkam w odpowiedniej do tego okolicy.

 

10 minut temu, MaxMen napisał:

Więc takich małych kucheneczek jest sporo modeli, ja mam taką ciut większą 

Czy mógłbyś pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patton napisał:

Jako że zdarza mi się wyjść w teren na x godzin w celu naładowania baterii, i że czasem trzeba też coś zjeść i wypić, to z racji dostępności paliwa, postanowiłem kupić kuchenkę na alkohol (drewno odpada). Także czy uważacie że ta kuchenka będzie dobrym wyborem?

Mi się też zdarza wyjść w teren. Jestem zdania, że jednak kuchenki na gaz z kartuszy, to w tej chwili najlepsza opcja (cena, wygoda użycia, małe rozmiary i mała waga). Osobiście polecałbym coś w tym stylu, tj. palnik gazowy z wężykiem, który można postawić bezpośrednio na glebie.

https://allegro.pl/oferta/mini-kuchenka-turystyczna-gazowa-palnik-waz-9511838414

 

Ostatni raz widziałem w użyciu kuchenki na spirytus w kostkach gdzieś pod koniec lat osiemdziesiątych. Chociaż, jeśli chodzi o dostępność paliwa, to nic nie przebije tego systemu:https://allegro.pl/oferta/kuchenka-skladana-na-drewno-survival-kettle-etui-9285653886

 

@MaxMen Jeśli nosisz mandżur na grzbiecie, to jednak nic nie przebije tego, co wrzuciłem (moim zdaniem).

Edytowane przez Stefan Batory
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stefan Batory napisał:

Chociaż, jeśli chodzi o dostępność paliwa, to nic nie przebije tego

Może i tak ale wydajność energetyczna czy jak to zwał nijak ma się do gazu ?

 

Przy pieszych wycieczkach mniejsze się lepiej sprawdzą, ale obstaje jednak przy gazie. 

Edytowane przez MaxMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaxMen napisał:

Może i tak ale wydajność energetyczna czy jak to zwał nijak ma się do gazu

Ja używałem chyba wszystko. Moja ulubiona opcja, to taki system (palnik z wężykiem).

https://allegro.pl/oferta/mini-kuchenka-turystyczna-gazowa-palnik-waz-9511838414

 

Lekkie i mało miejsca zajmuje i ta wygoda użycia. Ważne jest też, że palnik wejdzie do menażki i rzeczy sobie nie ubrudzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stefan Batory Czyli jednak mała na gaz. 

A czy ona stoi na szerokim kartuszu czy na glebie to już chyba bez większej różnicy, choć może jednak jest stabilniejsza. Z tym że te prostsze to się kupi kilka modeli do 50 zł. 

 

A tak poza tym to Patton na długie te wycieczki wychodzisz, że kanapkii i termos Ci nie wystarczą? 

Jak jadę na ryby od świtu do zmierzchu, na dobę czy dłużej to poprostu muszę się napić gorącej herbaty. Mogę jeść kanapki ;) Albo kiełbę z ogniska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaxMen napisał:

an Batory Czyli jednak mała na gaz. 

A czy ona stoi na szerokim kartuszu czy na glebie to już chyba bez większej różnicy, choć może jednak jest stabilniejsza. Z tym że te prostsze to się kupi kilka modeli do 50 zł. 

 

A tak poza tym to Patton na długie te wycieczki wychodzisz, że kanapkii i termos Ci nie wystarczą? 

Jak jadę na ryby od świtu do zmierzchu, na dobę czy dłużej to poprostu muszę się napić gorącej herbaty. Mogę jeść kanapki ;) Albo kiełbę z ognisk

Oczywiście, że na gaz. Jak kiedyś spadł mi garnek z wrzątkiem z palnika zamontowanego na butli prosto na nogi kolegi, to używam tylko i wyłącznie palników, które można postawić bezpośrednio na glebie. Jak to mówią po staropolsku: Safety First.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam kuchenki na kartusze, ale taka na alkohol to nie jest glupi pomysł.  Przede wszystkim atutem, jest łatwość pozyskania paliwa, które na upartego mozesz sobie sam zrobić (kartusza już nie). 

 

Swego czasu dużo o takich kuchenkach pisał Krzysiek Lis na kanale domowy surviwal. Może tam będą  jakies cenne informacje dla Ciebie @Patton Zawsze warto zrobić wywiad, zanim się wybuli te 2,5 stówy na gadżet.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.