Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, penisofobia napisał:

Facet, którego spotyka opisana sytuacja jest sam sobie winny i w przypadku gdy:

a) prawda wyjdzie na jaw i matka odbierze mu wszelkie prawa do dziecka - powinien się z tym pogodzić 

b) prawda wyjdzie na jaw i mężczyzna zdecyduje się porzucić dziecko po kilku latach wychowywania - jest największym ście***m i skur******m 

 

A to wszystko jest wynikiem jego złego wyboru, to że prawdopodobnie nie przeczytał całego życiorysu kobiety już z czasów przedszkolnych, to teraz poniesie konsekwencje, co jest normalne. Nie wiem w czym problem. 

Ok, mężczyzna jest winny dokonanego wyboru.

Wtedy dziecko też jest winne. Nie wiem czego, ale jest bo tak - prawem konsekwencji.

 

Dodajmy do tego że kobieta która okłamała - największa suka i ścierwo - powinna być ostracyzowana społecznie, skazana prawnie i obciążona kosztami zwrotu środków poniesionych przez mężczyzne - może nawet przy braku możliwości udowodnienia poniesionych kosztów jakąś tabelą a la alimentacyjną.

 

Mężczyznę czeka jeszcze kilka wyborów po których może się z tym pogodzić albo zostać największym ścierwem i skurwysynem i tyle.

 

I wsio. Pełna zgoda.

Edytowane przez Vishkah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vishkah napisał:

Wtedy dziecko też jest winne. Nie wiem czego, ale jest bo tak - prawem konsekwencji.

Eee? Nie, dziecko niczemu nie jest winne. Kobieta, która oszukała to su... ale największą winę i odpowiedzialność i tak ponosi facet, bo źle wybrał. 

 

3 minuty temu, Vishkah napisał:

Dodajmy do tego że kobieta która okłamała powinna być ostracyzowana społecznie, skazana prawnie i obciążona kosztami zwrotu środków poniesionych przez mężczyzne.

A z jakiej racji? Kto się mężczyźnie kazał wiązać z oszustką? Nikt, sam jest sobie winny i niech teraz poniesie tego konsekwencje. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzez analogię i równość płci.

 

Ostracyzm społeczny - 

mężczyzna opuszczający rodzinę jest ostracyzowany społecznie, musi się liczyć z konsekwencjami tego że jego reputacja podupadnie.

Do tego jest obciążany finansowym brzemieniem w formie alimentów. Jeśli temu finansowemu brzemieniu nie daje rady / nie chce go spłacać - jest mimo wszystko obciążany tym brzemieniem w formie długu i dalej ostracyzowany społecznie jako "alimenciarz".

 

Skazanie prawne - 

chociażby jako fałszywe składanie zeznań / fałszowanie dokumentacji państwowej.

Już pomijam o "wprowadzeniu w błąd" i "kto umyślnie doprowadza kogoś innego do źle rozporządzania" (parafrazuje, nie znam dokładnej treści) podlega karze do iluś tam lat.

 

Zważywszy na powyższe - zwrot kosztów dla mężczyzny.

 

Edytowane przez Vishkah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Perun82 napisał:

Wystarczyło by wprowadzić obowiązkowe badania DNA i nagle ten kryształ by się rozbił. 

A właśnie może niech ludzie jak maja wątpliwości niech robią testy DNA. Albo niech robią dla swojego spokoju ?
A może żeby zapobiec podmienianiu to też można sobie dla siebie zrobić testy DNA. Tak znowu dla swojego spokoju ?.  Ale wiadomo każdy decyduje o sobie. 
Ja się tu nie wtrącam - tylko takie luźne przemyślenia ?

Edytowane przez Lalkaa
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym co pisze @penisofobia jest jakaś logika.

Jeżeli ktoś chce współczuć temu panu, który został oszukany przez tę wstrętną babę, to powinna ta osoba nie odmawiać współczucia kobiecie, która została oszukana i porzucona przez wstrętnego chłopa.

Ok, wtedy pojawia się argument, że to kobiety są strażniczkami wagin i to one decydują komu dają, a komu nie. Muszą zatem ponosić konsekwencje posiadania potomstwa z kimś nieodpowiednim i ryzykiem zostania porzuconą, zdaną na siebie, skasowaną na rynku matrymonialnym samotną matką. Zgoda.

Jednak, analogicznie mężczyzna będący strażnikiem penisa ma możliwość zadecydowania w kim kończy, a w kim nie. Musi zatem ponosić konsekwencje relacji z kimś nieodpowiednim i zostania bestialsko oszukanym jako ojciec.

Dlaczego zatem okazujemy współczucie oszukanemu, źle lokującemu uczucia mężczyźnie, a odmawiamy tego współczucia kobiecie, która popełniła dokładnie taki sam błąd - złego wyboru partnera?

Mnie to ni grzeje, ni ziębi. Po prostu trzeba być konsekwentnym, tak jak to robi @Dassler89 . Albo rozumiemy, że ludzie popełniają błędy wybierając kogoś nieodpowiedzialnego za partnera, albo mówimy im "jak nie uważałeś jak robisz, to rób jak uważasz, sorry".

Edytowane przez Amperka
  • Like 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amperka

Ooo właśnie, zapomniałem odpisać na to bo Ty czy ktoś o tym wspominał i mi wyleciało z czajnika.

 

Dokładnie ten chłop z filmiku również zrąbał bo wziął sobie rozwiązłą kobietę a więc zaryzykował i przerąbał w tym wypadku. Generalnie zaczynam powoli rozumieć, to do czego doszli nasi pradziadowie, że dawniej często to rodzicie wybierali małżonkę czy małżonka dla córki/syna. Nie jestem tego fanem ale miało to jakiś sens, bo człowiek młody to nie widzi wszystkiego.

Widzę po tym facecie z tego filmiku, że był idealnym celem dla harpii, trochę mnie przypomina w zachowaniu w sensie dawnego mnie, że bym zaufał kobiecie. Widać, że nie ma tych mocnych cech męskich, mimo że jest przystojny, wypucowany ma te 800.000 ludzi, którzy za nim podążają i kasy to brakuje mu rdzenia faktycznie męskiego, a z tego co widzę po najnowszych filmikach lekcji nie zrozumiał.

 

Najważniejsze zawsze są cechy męskie on na tych filmikach ma zbyt dużo w sobie z kobiety, zaraz druga go sobie zaklepie i przerobi na kotlet schabowy.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co rozpatrujecie całą sytuację z punktu widzenia winy, lub jej braku. 

Natura osiągnęła cel, jest nowy niewolnik systemowo-biologicznej machiny i tylko to się liczy. Kto jest ojcem, kto jest matką-who cares ?

Przestańcie idealizować świat i ludzi. Nie jest i nie będzie idealnie, tak trudno to zaakceptować ?

 

Jeśli  chodzi o to co tu piszecie, to znam jedną historię z mojej miejscowości.

Pani ładna i zgrabna nie stroniła od bad boyów, z jednym zaszła w ciąże,

ale ten kopnął ją w tyłek więc znalazła sobie miłego dobrego betaprovidera. Szybko dała mu dupki i wmówiła mu, że to jego dziecko. 

Pełen szczęścia ohajtał się z nią. Po 14 latach dowiedział się, że to nie jego dziecko. Rozwiódł się z nią. Nie wiem co z nim jest.

Ona znalazła następnego beciaka i ma (chyba z nim) kolejne dziecko, niestety ciągotki do bad boyów zostały i zaczyna rozglądać się za dostarczycielem emocji...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Dokładnie ten chłop z filmiku również zrąbał bo wziął sobie rozwiązłą kobietę a więc zaryzykował i przerąbał w tym wypadku. Generalnie zaczynam powoli rozumieć, to do czego doszli nasi pradziadowie, że dawniej często to rodzicie wybierali małżonkę czy małżonka dla córki/syna. Nie jestem tego fanem ale miało to jakiś sens, bo człowiek młody to nie widzi wszystkiego.

Może coś w tym jest. Sama nie wiem.

18 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Najważniejsze zawsze są cechy męskie on na tych filmikach ma zbyt dużo w sobie z kobiety, zaraz druga go sobie zaklepie i przerobi na kotlet schabowy.

Co zrobić Szatanie. Tak jest i już. To jest trochę jak z tymi reklamami szamponów:

dla kobiet: dodający objętości, wygładzający strukturę, dodający blasku, zapobiegający puszeniu się, regenerujący.

dla mężczyzn: MĘSKI, MĘSKI, MĘSKIIIIII !!!!!!!

;) działaj, działaj. Pracuj nad sobą, nie myśl tyle o tych złych kobietach, bo są gdzieś tam jakieś dobre - kiedyś je sobie wszystkie wyłowisz (te dobre rzecz jasna, a dla samej krytyki jakąś złą od czasu do czasu) ;)

 

Edytowane przez Amperka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amperka

Może tak być, że mam "zboczenie zawodowe" i po prostu widzę pewne niuanse. 

 

Tak @Amperka

 

Mężczyzna i kobieta ponoszą konsekwencje wyboru, wybór partnera to jedna z największych decyzji w życiu, ale tego nie widzimy bo jest antykoncepcja.

26 minut temu, Amperka napisał:

Dlaczego zatem okazujemy współczucie oszukanemu, źle lokującemu uczucia mężczyźnie, a odmawiamy tego współczucia kobiecie, która popełniła dokładnie taki sam błąd - złego wyboru partnera?

 

Z tego względu, że kobiety wybierają mężczyzn z którymi chcą sypiać a faceci trochę strzelają gdzie się da. Drugą sprawą jest to, że kobiety mają tendencje do wybierania najgorszych z danego regionu, a ich konsekwencje noszą na barkach najlepsi z danego regionu, czyli jednostki, które najwięcej wnoszą. Samotne matki będą tylko bardziej i bardziej stygmatyzowane, bo zasada jest prosta - gdyby wybrała odpowiednio samotną mamą by nie była w przeogromnej spraw tego rodzaju, to bardzo proste. U mnie  w poprzedniej pracy, przed zwolnieniem się by poukładać w sobie wszystko, było dwóch którzy na pewno mieli dzieci (mam na myśli kolesi przed 30). Jeden ruchacz, drugi narkoman - o czym to świadczy? Nie miały z czego wybierać? - miały, kobiety chcą tych dobrze poukładanych po byciu zapłodnioną przez najgorszego, dlatego tak są stygmatyzowane. 

Ja współczuję kobiecie, ale najbardziej dziecku, które będzie wychowywać się w niepełnej rodzinie i reszcie gówna. Dlatego pisałem, że to kobieta jest odpowiedzialna za wybór oraz za przyszłość psychiczną ich dzieci. Natomiast piszę to, na bazie własnych przemyśleń. I tak to niczego nie zmieni, i tak kobiety będą latać za tymi co nie trzeba i niech tak robią, ja im nie bronię - mi to jest względnie obojętnie. Chciałbym jednak żyć w środowisku względnie harmonijnym a nie, że jedna sąsiadka nacystka opieprza dzieci i męża, drugi sąsiad wziął sobie kobietę z dwójką i wywalił swoją 30+ Kolejna sąsiadka dziecko niepełnosprawne bo pewno po pijaku je robiła, dla mnie to pojechane i jestem otoczony przez ludzi chorych psychicznie. A to nie sprzyja spokojnemu życiu. 

A wiec te głupie wybory mnie również dotykają pośrednio, naszych cudownych pań. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano powinno tak być, ale wyleć z takim tekstem do Pani to Ci powie że jej nie "ufasz" i inne gierki słowne.

Ani nawet mi się mówić nie chcę :( 

Przecież są pary które adoptują dzieci(świadomie), no ale Halo jeden z drugą wiedzą na co się piszą  w takiej sytuacji.

Wkręcić kolesia(tak, tak, drogie Panie z rezerwatu w drugą stronę się nie da ;) ) to powinien być kryminał i tyle.

Pozdro

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bohun napisał:

Wkręcić kolesia(tak, tak, drogie Panie z rezerwatu w drugą stronę się nie da ;) ) to powinien być kryminał i tyle.

Oczywiście. Czy któraś z "rezerwatek" mówiła, że taka lampucera co oszukuje faceta, że to jego dziecko zachowała się w porządku? Nie. Zostało to potępione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger, ale mężczyźni robią to samo, bardzo często biegają za bad girls, a jak już są poranieni to stwierdzają, że może tamta Basia co była spoko, ale nie taka seksowna jak Jessica też przejdzie, bo on już "dojrzał". Tak jak są laski z debilnymi facetami, tak jest sporo  spoko facetów z rozszczeniowymi księżniczkami. Jak ktoś buduję relacje tylko na pożądaniu, a ignoruje resztę to sam się wkopuje, niezależnie od płci. Facet też nie zadbał o bezpieczeństwo psychiczne dziecka, jeżeli zrobił je kobiecie np z borderem, mógł zrezygnować z seksu. Mądrzy faceci nie strzelają gdzie się da, tak jak i mądre kobiety nie puszczają się z byle kim. Jeżeli facet chce tylko poruchać bez żadnych konsekwencji to ma do wyboru divy, porządne sylikonowe lalki, wazektomię czy abstynencję.

Testy DNA powinny być obowiązkowe, żeby potem nie było dram na przyszłość. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MalVina napisał:

Oczywiście. Czy któraś z "rezerwatek" mówiła, że taka lampucera co oszukuje faceta, że to jego dziecko zachowała się w porządku? Nie. Zostało to potępione ?

Słuchaj, to forum małe Polskojęzyczne, mały zasięg ale poczytaj sobie szerzej i poobserwuj rzeczywistość, czy jest taka piękna ? 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Samotne matki będą tylko bardziej i bardziej stygmatyzowane, bo zasada jest prosta - gdyby wybrała odpowiednio samotną mamą by nie była w przeogromnej spraw tego rodzaju, to bardzo proste

Wraz z postępem technologicznym może na jakimś etapie okazać się, że jest już czas, aby społeczeństwo było wyraźnie zidentyfikowane (obowiązkowe badanie DNA po urodzeniu oraz dla pozostałych, którzy nie zostali w ten sposób jeszcze zbadani). Wprowadzą przepis, że alimenty na dziecko musi płacić ojciec biologiczny (jeśli żyje), a mając bazę DNA identyfikacja ojca (nawet jak uciekł) będzie możliwa. Zakładam, że społeczeństwo będzie już zapewne bezgotówkowe, więc kasę będzie można ściągać z konta delikwenta w razie potrzeby.

 

W Chinach testują system punktowy, kto wie, czy przyszłość nie obejmuje scenariusza w którym - im bardziej spatologizowany* typ, tym mniejsza szansa na benefity. Samotna matka, która zaciążyła z typem z niską punktacją - małe lub brak benefitów. Samotna matka, która związała się z jakimś "providerem" (nad którym nie wisi bat alimentacyjny, bo to nie on zrobił dzieciaka) - standardowe benefity.  Samotna matka, której biologiczny ojciec nie żyje - wyższe benefity...itd 

 

*albo nieprzyjemny z punktu widzenia władzy (konsekwencja takich systemów)

34 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Ja współczuję kobiecie, ale najbardziej dziecku, które będzie wychowywać się w niepełnej rodzinie i reszcie gówna.

Jestem ciekaw, czy w takiej futurystycznej sytuacji nastąpiłoby ogarnięcie (do wychowania potrzebna matka i ojciec) czy też poszłoby w lewą stronę (do wychowania max jedna osoba + państwo, które wie najlepiej jak obywatela wychować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Mężczyzna i kobieta ponoszą konsekwencje wyboru, wybór partnera to jedna z największych decyzji w życiu, ale tego nie widzimy bo jest antykoncepcja.

No wiem o co chodzi.

Wiem, że to kobieta musi myśleć. U mnie w domu zawsze tak się mówiło. Te wszystkie seksualno-rodzicielskie sprawy rzucają większy cień na kobiety - zgoda, więc to one muszą myśleć i mądrze dobierać partnerów. Na pewno wielu problemów społecznych uniknęłoby się, gdyby kobiety pragnęły dobrych chłopców. Tak jak nie byłoby problemu otyłości, gdyby ślinka leciała na widok brokuła ;)

Edytowane przez Amperka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Z tego względu, że kobiety wybierają mężczyzn z którymi chcą sypiać a faceci trochę strzelają gdzie się da.

Dlatego tego ojca nie tępimy, tylko kobietę? Proszę nie robić z mężczyzn marionetek własnego penisa. 

Ta samotna matka nie zrobiła dziecka sama. 

Niby jaki ostracyzm społeczny dotyka weekendowego tatę? 

 

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Drugą sprawą jest to, że kobiety mają tendencje do wybierania najgorszych z danego regionu

Drugą sprawą jest fakt, że o życiu seksualno-matrymonialnym kobiety decyduje jej młodość ( tak do  25 roku życia względnie) i tu kobieta ma po prostu przesrane, bo człowiek jak jest młody jest generalnie głupi życiowo- we wszystko wierzy. Pełen jest idealizmu i brak mu praktycznego podejścia- tego nabieramy z czasem, wszyscy . Nie znasz młodych facetów uganiających się za szlaufami/cwaniarami itd? To sobie przejrzyj świeżakownię ( dziękując Bozi, że to nie panowie zachodzą w ciążę).  Dopiero z czasem ludzie nabierają rozwagi. Wykluczam tych, którzy są nieatrakcyjni fizycznie w młodym wieku- oni po prostu nie biorą udziału w tej zabawie, co ma też swoje plusy.

To jest kwestia szczęścia, rozumiesz? Możesz mu trochę dopomóc, ale tylko tyle. Nie ma żadnej intuicji, jest zwyczajna obserwacja i na jej podstawie- próba wywnioskowania co potoczy się dalej. Więcej obserwacji mamy w późniejszym wieku. No, ale kto chce starszą kobietę?

 

Jakoś nie widzę w Świeżakowni porad w stylu- "Trzeba było się za szlaufa nie brać. Teraz to sobie radź sam, twoja wina.  Nie wchodź w relacje z kobietami, bo jakiejś zrujnujesz życie/zmarnujesz czas."

 

Co do pana z filmu- współczuję, ale mówiąc językiem Panów z tematu o samotnych matkach- "Sorry, trzeba było się brać za pracowitą i cichą Basię.  Teraz ponosi konsekwencje swojego wyboru."

Ps. Natura nie wymyśliła antykoncepcji, zasiłków podobnie jak nie wymyśliła testów DNA. Zgodnie z naturą, wychowywałby nieswoje dziecko, z kobietą którą sobie wybrał.

 

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Wielokropek said:

Ta samotna matka nie zrobiła dziecka sama.

Zaczyna mi brakować popołudnia na odpowiedzi.

Jeszcze jeden harcerzyk?

 

Tylko ta samotna matka z własnej woli zrobiła szpagat w nieodpowiednim momencie, i tego faktu NIC nie zmieni.

Zaprzeczysz temu?

Ma takie samo prawo wybrania prezydenta jak ja więc i taką samą odpowiedzialność za swoje czyny.

Chyba że została zgwałcona.

Została?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, JoeBlue napisał:

Tylko ta samotna matka z własnej woli zrobiła szpagat w nieodpowiednim momencie, i tego faktu NIC nie zmieni.

Zaprzeczysz temu?

A niby gdzie zaprzeczyłam? Zgadzam się z Tobą.

Jedno i drugie ma mózg.

Dlaczego więc tylko kobietę ma dosięgać ostracyzm?

Od kiedy dziecko to tylko "własność" matki? Nie wiem, samozapłodnienie następuje?

Edytowane przez Wielokropek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z Was pisała, że mężczyzna odejdzie i porzuci dziecko po latach, nie to co kobieta.
Kobieta podobno kocha niezależnie od więzów krwi.

 

Proszę, poniżej znajduje się link do nagrania. Można się przekonać jak bardzo więzy krwi nie mają znaczenia dla kobiety ;) 
Podmienione dzieci

 

Ile znacie kobiet, które wiążą się z samotnymi ojcami i wychowują ich dzieci, rzucają pracę by się nimi opiekować jak swoimi?
Ilu znacie mężczyzn, którzy wiążą się z samotnymi matkami i wychowują ich dzieci, utrzymują je jak swoje?

 

 

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.