Skocz do zawartości

BMW E39


deleteduser82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zawsze podobał mi się ten model, ale nie wiem czy jest sens ładować się w dość wiekowe auto. Ktoś ma/miał tę furę i może się wypowiedzieć na temat kosztów ewentualnych napraw i części? Nie jężdzę dużo i też nie chciałbym co chwilę odstawiać auta do warsztatu i bulić hajs na serwis.  Co sądzicie o tej ofercie: http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-530i-e39-2002-30000-pln-wroclaw/ ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, somsiad napisał:

Jak chcesz mieć drugie  auto które może się stać klasykiem to ok, ale jako daily zakup 20 letniego auta za 30tys to trochę nieporozumienie moim  zdaniem  i w przypadku tego konkretnego egzemplarza trochę szkoda.

Ok, a tańsze i troche mniej zadbane E39 nadaje się na daily, jeśli nie jeżdzę dużo i głównie po mieście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NoName napisał:

Zawsze podobał mi się ten model, ale nie wiem czy jest sens ładować się w dość wiekowe auto.

Jest bo ten model BMW doprowadzony do dobrego stanu odwdzięczy się niezawodnością, wygodą i fajnym prowadzeniem.

1 godzinę temu, NoName napisał:

Ktoś ma/miał tę furę i może się wypowiedzieć na temat kosztów ewentualnych napraw i części?

Tak miałem. Części nie są super drogie ale też nie są najtańsze. Dużo kosztuje eksploatacja zawieszenia - jest tam aluminiowy wielowahacz i cały zestaw trochę kosztuje. Plusem jest to, że posiadając oryginały LEMFÖRDER można je regenerować (wymiana sworzni). Do tego trochę droższe serwisy olejowe bo silnik M54 łyka go około 9 litrów. Musisz się nastawić w 20 letnim BMW na psujące się pierdołki np. podnośniki szyb, etc. Generalnie ja miałem tak, że zawsze było coś do podłubania.

 

1 godzinę temu, NoName napisał:

Nie jężdzę dużo i też nie chciałbym co chwilę odstawiać auta do warsztatu i bulić hajs na serwis. 

Jak dobrze przygotujesz egzemplarz do jazdy to będziesz zadowolony.  

 

1 godzinę temu, NoName napisał:

Co sądzicie o tej ofercie:

Do modelu się nie odniosę. Przerobiłem trochę tych E39 i ciężko znaleźć dobry egzemplarz. Zdjęcia z aukcji rzadko oddają realny stan. Te samochody trzeba kupować ostrożnie z kimś kto się zna. Zwracać uwagę na korozję podwozia ponieważ jest na to podatne. Stan zawieszenia, żeby nie kupić egzemplarza w którym jest całe do wymiany bo to wtedy pójdzie w tysiące. Najlepiej stacja diagnostyczna przy zakupie. Ogarnięty diagnosta będzie wiedział gdzie zajrzeć w E39.

 

Godzinę temu, DOHC napisał:

Osobiście bym tyle nie dał za piątkę z średnim silnikiem.

Według mnie, to jest jeden z najlepszych silników w tym modelu. Osobiście byłem zachwycony jak to jeździło. Do tego 6 cyl., a nie 8 przekłada się pozytywnie na koszty eksploatacji. Silnik prosty, wytrzymały, na łańcuchu. Dobrze eksploatowany będzie niezawodny. 

Edytowane przez Kali(NIE)baka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mądrzejszych i bogatszych krajach, może niekoniecznie dzisiaj ale np. dekadę+ lat temu, gdy policjant zatrzymał wóz starszy niż 10 lat rekwirował go, wysyłał na złom a gość dostawał kwitek wart 500 USD którym mógł zapłacić za nowy samochód.

 

To nie bajka.

Skąd to wiem?

Be te dekady lat temu pewien Polak wyjechał do Holandii, przydarzyło mu się w/w wydarzenie a w Polsce chcieli mu dodatkowo dop*dolić cło za eksport samochodu, dlatego ta sytuacja zrobiła się głośna.

Wtedy jeszcze karano za eksport, bo to zubażało kraj.

Dziś odebrałby VAT.

Gdyby ktoś mu go oddał oczywiście.

 

KAŻDY wóz po 15+ latach to jedynie kilkaset kilogramów rdzy na kołach i nic więcej.

Swojego właśnie puściłem za 2000 PLN, miał 16 lat.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz.

Mój znajomy kupił auto z duszą.

Woziłem go gdy do mnie zadzwonił, bo dusza jego wozu właśnie była w stanie nirwany i nie można było jej przeszkadzać.

 

Ja wolę auta z ciałem.

Duszę mam za darmo i też dbam o nią, owszem.

Na auta z duszą może znajdę czas gdy przestaną mnie interesować kobiety z ciałem a zaczną te z duszą.

Jakby podobny wątek, nie sądzisz?

Ładne samochody, szybkie kobiety.

Holy shit!!!

Wszystko zaczyna się układać w jedną spójną całość.

 

Póki co mam wrażenie, że wóz ma mnie dowieźć tam gdzie chcę i nic więcej.

Czy to będzie lala, praca czy miejsce urlopowe.

Gdy jeden z nich mnie zawódł - po tygodniu mógł zawodzić już kogoś innego, dobre bzykanie przeszło mi koło nosa a to jest niewybaczalne.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś posiadam E39 M54B30 kupioną z 8 lat temu za marne grosze którą odrestaurowałem w całości (stoi pod kocem w garażu wyjeżdżam parę razy w miesiącu kiedy chce się poczuć jak człowiek w samochodzie), dużo rzeczy samemu, trochę na warsztatach postała. Wiem o tym aucie moim skromnym zdaniem z 99% rzeczy, które wiedzieć można także pisz PW pytaj i napewno pomogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.