Jump to content

My Self Reliance - Proste życie w głuszy


Recommended Posts

Uwielbiam oglądać, jak ludzie tworzą coś własnymi rękoma i żyją swoimi marzeniami (przy okazji zarabiając na tym gruby hajs). Wspaniale się go ogląda, bardzo relaksujące.  A jacy są wasi ulubieni youtuberzy, którzy tworzą coś własnymi rękoma, a może naprawiają antyki/auta itp. ?
 

 

 

  • Like 3
Link to post
Share on other sites

Oglądam gościa Maximus Ironthumper:

https://www.youtube.com/channel/UC5iNSo8ml7fq31t3K6m5Vgw

 

Zrobił niesamowitą rzecz. Kupił kawałek ziemi z lasem w południowej Anglii (zdaje się zachód ale nie Walia jeszcze). Postawił dwa domki. Jeden widoczny do wyburzenia gdyby sąsiedzi donieśli a drugi niewidoczny mieszkalny. Poznał się z sąsiadami (byli szczęśliwi że Brytol bo bali się że to Cyganie ziemię kupili) i nikt nie doniósł. Po pięciu latach, ponieważ sąsiedzi nie zgłaszali problemów a poczta dowoziła listy (mimo braku adresu) zalegalizował dom.

Bez planów, pozwoleń itd. Po prostu budujesz dom, sąsiedzi nie mają problemów, poczta wie gdzie jesteś to możesz żyć. 

W Polsce nie do pomyślenia by zalegalizować coś takiego. Znam jednego gościa, który zalegalizował samowolę ale on musiał brać architekta by z natury plany zrobił, porobić odbiory, cuda wianki, smarować urzędnikom.

  • Like 2
Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.