Skocz do zawartości

Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Podczas piątkowego wydarzenia Neuralink w Fremont w Kalifornii gwoździem programu został Elon Musk i jego małe stado świń. Jak się okazało zwierzęta miały wcześniej wszczepione chirurgicznie implanty do mózgu. Urządzenia były w stanie odczytać, a następnie przesłać informacje dotyczące fal mózgowych. Powyższe dane gromadził komputer, który na żywo pokazywał zgromadzonym aktywność konkretnych części mózgu. Scena zrobiła niemałe wrażenie na publiczności.

neuralink-installation.jpg

 

Cytat

”Ambicją prób na ludziach w tym roku jest coś, co chcielibyśmy zrobić” – powiedział Hodak. „To oczywiście coś, czego nie da się pospieszyć, i możemy to zrobić, kiedy będziemy gotowi. Choć nie możemy tego jeszcze sprzedać, to jednak zaczyna się to czuć bardziej jak produkt, bardziej konkretny. Teraz mamy Fitbita dla mózgu””.

 

https://bithub.pl/wiadomosci/neuralink-pierwsze-testy-implantow-domozgowych-na-swiniach/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lucid napisał:

Ciekawe, pewnie w bliższej lub dalszej przyszłości posiadanie takiego "implanta" będzie nieuniknione.

Tylko pytanie czy to tylko monitorowanie? Jeśli tak to nie ma większego sensu oprócz zastosowań medycznych.

Samo monitorowanie wystarcza już np: do sterowanie elektroniką czy czymkolwiek.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Lucid said:

Tylko ja mam w głowie scenariusze sterowania ludźmi, ich wyborami itd. itp.

Mnie się zawsze przypomina pewna scena z gry Deus Ex kiedy ci którzy mieli wszczepione nowe implanty zostali użyci jako mięso armatnie przeciw reszcie. Nie ma bata że coś takiego bym sobie dobrowolnie wszczepił. Wolałbym zdychać z biedy pod mostem niż do tego dopuścić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Trevor napisał:

Mnie się zawsze przypomina pewna scena z gry Deus Ex kiedy ci którzy mieli wszczepione nowe implanty zostali użyci jako mięso armatnie przeciw reszcie.

To trochę jak z jeszcze starszej Syndicate (werbowanie agentów i wszczepianie im implantów kontrolujących zachowanie, percepcję..itd?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.