Skocz do zawartości

Seksizm systemowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

jakiś czas po głowie chodzą mi dwie kwestie, w których chciałbym zasięgnąć opinii (a raczej argumentów) innych braci.

Chodzi głównie o różnice w postrzeganiu osób różnych płci w różny sposób w świetle prawa.

 

1. Przykłady seksizmu systemowego.

To co ja widzę na pierwszy rzut oka to jest różnica w wieku emerytalnym, kobiety mają niższy, a mężczyźni wyższy.
Nie widzę tutaj żadnych racjonalnych argumentów przemawiającym za powyższym.
Nie jest dla mnie seksizmem np. inny poziom najwyższego ciężaru do noszenia w KP, ze względu na różnice biologiczne i średnio wyższą siłę fizyczną mężczyzn, ale jeśli macie argumenty przeciw, chętnie wysłucham.
Macie jakieś inne przykłady? Chodzi mi ściśle o konkretne argumenty, które można zastosować w rozmowie a nie opinie, że: "coś jest tak, bo tak mi się wydaje".

2. Dużo widziałem na forum postów o różnicach w wysokości wyroków w sądach, jeśli chodzi o mężczyzn i kobiety oraz preferencje sądów w stosunku do kobiet w przypadku rozwodów/podziału majątku.
Czy macie tutaj jakiekolwiek dane na ten temat, konkretniejsze informacje, albo odnośniki do jakichś źródeł?

 

Pozdrawiam,

Samename

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.