Skocz do zawartości

Państwo policyjne w natarciu (ale w sumie mogli zabić). Bo miał hulajnogę


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Kto następny w kolejce do pałowania? Inwalidzi na wózkach? Dzieci z rowerkiem trójkołowym? A może matki z niemowlakami w spacerówkach? 

Pewnie wielu nowoczesnym ORMOwcom, od których się nagle samozwańczo zaroiło, aż miło popatrzeć, jak kolesiowi zarypali, aż mu kredki z tornistra wypadły.

Kierowca autobusu też chyba miał orgazm, bo tym dwóm gliniarzom to pewnie jeszcze dwa dni po tym pały stały. 

Ręce opadają. Czy naprawdę Polacy jako społeczeństwo nadają się tylko na okupacyjne mięso? Co się ludziom we łbach porypało?

 

 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rnext napisał:

Kierowca autobusu też chyba miał orgazm, bo tym dwóm gliniarzom to pewnie jeszcze dwa dni po tym pały stały. 

Miałem takie samo wrażenie. Daj prymitywowi i frustratowi odrobinę władzy, będzie gorzej niż w eksperymencie stanfordzkim.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady mówią jasno - brak hulajnóg elektrycznych w autobusach. Kierowca ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi. Prosił o wyjście. Brak reakcji? Zadzwonił po policję. Przez ten cały czas ta patolnia nie wyszła z autobusu. Policjant wydał polecenie gość dalej dyskutował. Pewne decyzje mają konsekwencje. Gościa rzucili na glebę jeśli uważa że przekroczone zostały uprawnienia niech złoży skargę. 

Edytowane przez Trevor
  • Like 26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wypowiedzieć się na dany temat, najlepiej jest sie dowiedzieć jak cała sytuacja przebiegła od początku. Macie tutaj wyjaśnienie policji dlaczego tak go potraktowali. 

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26263132,na-oczach-placzacych-dzieci-wyciagneli-go-sila-z-autobusu-powod.amp

Według mnie dobrze policjanci postąpili, choć z drugiej strony jeżeli by pojechali z tymi hulajonagami autobusem to też by się nic nie stało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwencja dość brutalna.Z zachowania funkcjonariusza było widać, że chce "poszeryfować". Sama zasadność wezwania policji wg mnie nie budzi zastrzeżeń. Jeśli zakaz przewozu takich hulajnóg jest to należy go przestrzegać. Znając nasze kochane społeczeństwo to mogła wpłynąć skarga na kierowcę itd. Jeśli osobnik z hulajnogą nie reagował na prośby o opuszczenie pojazdu ...

Swoja drogą będąc poszukiwanym to pajacowanie przy funkcjonariuszach jest mocną głupotą. Albo tak jak relacjonują świadkowie - efektem alkoholu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ten gościu sobie sam na to zapracował uznał że można olewać funkcjonariuszy policji. Prosili go grzecznie? Prosili. Udawał kozaka to wylądował na glebie.  Nie wiem co tu dziwnego? W innych krajach policja jest szanowana u nas się ją opluwa. Bardzo nieodpowiedzilny ojciec naraził swoje dzieci na traume. 

 

Ale jakby to pewien polski mentor powiedział: Róbta co chceta.

Edytowane przez smerf
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

Jak pamiętam jak się ma nadmiarowy bagaż w autobusie to kasuje się dodatkowy bilet. Jeśli nie przeszkadza innym, nie śmierdzi, nie jest ostry itp. to co za różnica czy to hulajnoga czy plecak górski?

Chodzi o akumulator. Jeśli w plecaku górskim byś przewoził akumulator to też naruszał byś regulamin

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Państwo policyjne w natarciu (ale w sumie mogli zabić). Bo miał hulajnogę

 

24 minuty temu, Trevor napisał:

Zasady mówią jasno - brak hulajnóg elektrycznych w autobusach. Kierowca ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi. Prosił o wyjście. Brak reakcji? Zadzwonił po policję. Przez ten cały czas ta patolnia nie wyszła z autobusu. Policjant wydał polecenie gość dalej dyskutował. Pewne decyzje mają konsekwencje. Gościa rzucili na glebę jeśli uważa że przekroczone zostały uprawnienia niech złoży skargę. 

 

I tu można by zamknąć temat. Tylko dziecka szkoda, bo gościu naraził je na niepotrzebny stres.

 

Ja rozumiem, że my Polacy to już z mlekiem matki wysysamy nienawiść do wszelkiej maści służb. Z góry jesteśmy do nich uprzedzeni i z nimi "walczymy".

 

Ogólnie to mam bekę z takich tematów. Jak ktoś wkleja filmy made in USA i tam policja wykonuje swoje obowiązki to jest: brawo policja, dobrze kryminaliście tak! A u nas często odwrotnie, czego przykładem powyższy filmik. Na szczęście dużo jest "trzeźwych" głów.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki zapis w regulaminie komunikacji lokalnej:

zakaz "przedmiotów, które mogą wyrządzić szkodę innym podróżnym przez uszkodzenie lub zabrudzenie ich ciała lub odzieży".

 

A co jeśli płacisz za nadbagaż i hulajnogę trzymasz tak by nie przeszkadzała i zakładasz ochraniacze na kółka jeśli jest tłok?

Zamiast tego jest odpowiedzialność zbiorowa, zamiast ukarać rodziców nieodpowiedzialnych dzieciaków, robi się kolejny zakaz.

Tak właśnie wygląda polskie prawo, jest już przepis ale będziemy tworzyć kolejne na coraz wyższym poziomie szczegółowości.

A skoro obywatele jeżdżą hulajnogami to może zamontować na nie jakieś uchwyty i rozwiązać problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, tmr said:

Chodzi o akumulator. Jeśli w plecaku górskim byś przewoził akumulator to też naruszał byś regulamin

Jak jest bateria żelowa, Li-Po itp. to wodoru nie wydziela. Zakaz z PRL, to co laptopa czy powerbanku też nie wolno?

Były jakieś kiedyś baterie które miały problemy z przegrzewaniem to teraz nikomu nie wolno? Dreamliner też miał ten problem to uziemić wszystkie samoloty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trzeba było by całość obejrzeć. Nie wolno z hulajnogą do autobusu? A rowerem można? Chodzi o akumulator? Sam wiozłem akumulator kiedyś autobusem. Może facet blokował tą hulajnogą miejsce w autobusie. Czasami widziałem że kierowca wyprosił faceta z rowerem z autobusu bo tyle ludzi było, że miejsca brakowało. Ale i też przeginkę od strony kierowców też widziałem i od strony pasażerów także 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wydaje mi się, że reakcja policjantów była przesadzona.

Skuli gościa jakby miał przy sobie (ulubione słowo policji) NARKOTYKI (MAHIRUNEAEN czy coś) albo broń palną czy latał z nożem :D

Przepisy mamy jakie mamy - debilne i o ile zapewne celebryctwo i politykiera z ziomkami może sobie uprawiać darmowe przeloty czy ruchańsko nieletnich w rozmaitych przybytkach to zwykły szarak nie może sobie wsiąść z hulajnogą bo go skują jak gangstera ? 


Chory kraj, chorzy "dozorcy".

 

BTW. To, że państwo policyjne to raz.

Dwa, to zapowiadają sie niesamowite reformy po to aby żyło nam się lepiej ;)

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj weszły niesmaki z przed ostatnich miesięcy. 

 

Trzeba nosić maseczki? A chuj okazało się, że nie w każdym przypadku. 

 

 

Trzeba czekać w kolejce? A chuj, nie w każdym przypadku. 

 

Trzeba nie wnosić jebanej hulajnogi do autobusu? A chuj nie w każdy.. , a nie jednak Policja wpadła i wytłumaczyła, że nie wolno. 

 

Wina po obu stronach, kierowca autobusu zareagował prawidłowo, zawsze obrywa za jebane przepisy, albo sprzedawca, abo jebany ciec, albo właśnie kierowca autobusu, najniżej położona osoba w tym całym pierdolniku i IMO najbardziej narażona na wyzwiska, kary finansowe, czy utratę pracy i "kameruwanie przez gandalfów prawa z 500+". 

 

 

Druga sprawa ojciec. Co on chciał udowodnić? I komu? Paro letnim dziecią? Chyba, nie, złapał uwagę publiczności, to niech weźmie odpowiedzialność za swoje zachowanie, mógł pomyśleć jakie będą konsekwencjie i walczyć z " bezprawiem ", jak był sam, a nie z całą gromadką dzieci. Idiota i tyle, a teraz będzie zgrywał ofiarę systemu. Przyczyna, skutek. 

 

Ostatnia sprawa policjanci. Nie ma całego filmiku, ale prawdopodobnie mogli wyprowadzić klienta w dużo łagodniejszy sposób. Chociaż? Może to była 25 taka akcja w ostatnich miesiącach? I mieli poprostu dość. Policjant też człowiek ma swoje granice. Są jakieś prawa, nawet idiotyczne, znajdź inny sposób na zmianę niż walkę z jebanym kierowcą autobusu, który też chcę odjebać swoje i wrócić do domu. 

 

 

Gdyby nie zareagował, był by filmik wrzucony z treścią "autobus pełny hulajnog elektrycznych, tykająca bomba w mieście". Kto by za to beknął? Pojebany szeryf stary? Nie, ten kierowca. 

 

 

W każdym trochę winy, zabrakło zrozumienia drugiego człowieka. 

 

 

Ja pierdole, jaki kraj, jacy ludzie, szacunek do siebie i walka z systemem a nie z pionkami w tej grze. 

 

 

Edytowane przez Turop
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Turop napisał:

walka z systemem a nie z pionkami w tej grze. 

A jak będziesz walczył z tym systemem, to takie enigmatyczne stwierdzenie.

 

Właśnie o to chodzi, żeby ludzie powtarzali ten farmazon o walce z systemem. 

 

Realnie to można walczyć z tymi, którzy są właśnie pionkami w tym systemie i którymi tzw. władza się wysługuje.

 

 

Poniżej rozważania czysto hipotetyczne, nie namawiam nikogo do niczego. 

 

Teraz sobie pomyśl, że gdyby np. polskim ludowym obyczajem było obtaczanie w smole i pierzu, sadzanie na belkę i wynoszenie z miasta urzędasa, który nadużywa władzy, często poprzedzone tradycyjnym oklepem ....  ilu urzędasów władzy by nadużyło? Ich rodziny byłyby poddane ostracyzmowi społecznemu, ludzie pluliby im pod nogi na ulicy, dzieci w szkołach gardziłyby ich dziećmi? Żony wstydziłyby się wyjść do marketu, to samo ich rodzice .....  

 

Tak ja wiem, nie humanitarne i nie humanistyczne, nie nowoczesne. Tyle że skuteczne. 

 

Ilu by niszczyło ludzi i firmy, ilu chciałoby się przypodobać politykom kosztem obywatela?

 

Ilu policjantów nadużyłoby władzy? 

 

Raczej niewielu .....

 

Wracając do tematu filmu.

 

Nie wiadomo ile to trwało, ile razy policja prosiła o opuszczenie pojazdu. 

 

Uprawnień nie przekroczyli ale i tak mocny niesmak pozostaje. 

 

Całkiem możliwe, że wyczerpali w swoim mniemaniu opcje działania, aczkolwiek wywlekanie i zakuwanie jedynego opiekuna dzieci na ich oczach gdy nie był fizycznie agresywny jest zwyczajnie słabe.

 

Mogli mu pod byle pretekstem wsadzić mandat 500 PLN i efekt byłby lepszy niż to co zrobili.  

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno gościa  zatrzymali i przewieźli do prokuratury bo zagrał w meczu piłki nożnej, grozi mu 10 lat. Babka z okolicy rozbija się co kilka miesięcy swoją BMW mając promil czy dwa we krwi, ale ma jakieś papiery i może. Tak samo dwóch żulików, którzy uwielbiają podpalać śmieci i trawę, musi wyjeżdżać straż pożarna, a oni są bezkarni. I tak można "w koło Macieju" szukać absurdów prawa i braku zdrowego rozsądku w działaniu służb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.