Skocz do zawartości

Nasi przyjaciele dbają o nasze portfele. Dzień z raju, odc.98762


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

- Reformę Otwartych Funduszy Emerytalnych należy dokończyć - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami. Terminów i szczegółów jednak nie podał. OFE, w których wciąż jest 15 milionów rachunków Polaków, miało zniknąć 1 czerwca. Miało, ale nie zniknęło.

Ano tak, referoma rzecz święta ?

Cytat

W funduszach emerytalnych jest za to ponad 130 mld zł. Średnio każdy z uczestników ma tam nieco mniej niż 10 tys. zł na koncie.

Mmm.. pinionżki, co by tu zrobić z nimi ?

Cytat

A to oznacza, że przyszłoroczny budżet wzbogaci się o blisko 20 miliardów złotych.

Ale.. ale jak to? :o

Cytat

Środki przekazywane na OFE były odliczane od dochodu do opodatkowania, więc przy ich planowanym "uwolnieniu" państwo ma zamiar ten podatek ściągnąć. Nie będzie to na szczęście ani 17 proc., ani tym bardziej 32 proc., ale 15 procent.

Och, co za ulga! :D Nasz rząd taki dobroduszny! Pinionżki daje i podatek mały daje. Dał 15 a mógł 40! ?

Cytat

Co to oznacza dla Polaków? Gdy zebrali 10 tys. zł, to ich zwrot na IKE wyniesie 7,5 tys. zł. 1500 zł powędruje na konto budżetu. Gdy zebrali 5 tys. zł w OFE, zwrot na IKE wyniesie 4250 zł. Do budżetu powędruje 750 zł.

Oj ten Matełuszek taki dobły, że hej.

Cytat

Jak będzie wyglądać reforma? Uczestnicy dotychczasowych OFE mieli stanąć przed wyborem: albo oszczędzanie na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE) lub przeniesienie środków na konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Ja tam mam przeczucie, że te środki jeszcze kilka razy zostaną opodatkowane w ramach rozmaitych reform :)

Ale co tam, państwo bogate, politycy chcieli sobie pensje podnieść, policja porządku pilnuje.
Nas stać, my mamy hajsu jak lodu.

comment_oRk9uThzezJURJ92HWsD793KZIoFR7WJ

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Templariusz napisał:

obligacje skarbowe, IKE, PPK, akcje Spółek Skarbu Państwa, większe ilości polskiej waluty - Nie dziękuje. 

Jakoś na początku tygodnia zanosiłem oświadczenie/deklarację, że nie dziękuję za PPK.

W każdym razie w przypadku PPK jest to dosyć upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym by rządzący odpi****li się od osób pracujących i żeby każdy kto pracuje miał wybór, a nie że masz cześć ciężko zarobionych pieniedzy im oddać poprzez jakieś Fundusze i ch*j wie co jeszcze.

Kto tego Pinokia Morawieckiego wybrał na premiera? Bo ja to nie przypominam sobie bym na niego głosował.

2 sprawa jakim cudem polityk po 2 wyrokach sądowych za mówienie nie prawdy nadal jest w polityce, to aż niewiarygodne.

Edytowane przez pillsxp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zobaczy tego hajsu na koncie, to wam gwarantuję :) Wszystko pójdzie do ZUS. 

 

Na emerytury ZUS rocznie wypierdala ponad 200 miliardów złotych, a nie ma tej kasy, demografia siadła i nie będzie poprawy, ponad 9-10 mln emerytów, w tym przywileje bandyckie. ZUS od dawna nie ma hajsu, dokłada się z budżetu ogromne pieniądze na zaspokojenie potrzeb emerytalnych. 

 

Ten kraj czeka zagłada i to nie jest żadne negatywne myślenie, tylko kurwa fakt, prognoza potwierdzona aktualnymi danymi :) 

 

Jak zapierdolą ten hajs to będzie znak, że oszczędności na rachunkach osobistych i lokatach też nie są bezpieczne i zrobią kolejny skok. To jest przyszłość, już nawet czytałem wywiady z niektórymi ministrami-debilami, co o tym "dyskutowali". 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Quo Vadis? said:

Średnio każdy z uczestników ma tam nieco mniej niż 10 tys. zł na koncie.

Że co, każdy ma średnio trzy średnie pensje oszczędzone?!

56 minutes ago, Templariusz said:

obligacje skarbowe

Lata temu myślałem o obligacjach ale coś mnie tknęło. Z wiekiem zrozumiałem że nie daje się kasy grabieżcom dobrowolnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Orybazy napisał:

Lata temu myślałem o obligacjach ale coś mnie tknęło. Z wiekiem zrozumiałem że nie daje się kasy grabieżcom dobrowolnie. 

Nawet nie oto chodzi. Miłościwie nas opodatkowujący rząd /i mówię tutaj o każdym rządzie od roku 1990/ nie jednokrotnie już udowodnił iż potrafi zmienić reguły gry z korzyścią tylko dla siebie.  Więc każdą umowę społeczną czy też finansową może zmienić i nie masz na to żadnego wpływu. Tak więc podpisywanie dobrowolnie umów z takim podmiotem jest skrajną nieodpowiedzialnością i co tu kryć naiwniactwem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Templariusz said:

Tak więc podpisywanie dobrowolnie umów z takim podmiotem jest skrajną nieodpowiedzialnością i co tu kryć naiwniactwem. 

O tym się przekonałem po1989. Straciłem 80% z polisy jaką miałem (chcieli mi zabrać 95%). Sąd III RP orzekł że jako obywatel jestem współodpowiedzialny (w 80%) za przemianę mimo że byłem wtedy dzieckiem.

Tylko głupi wierzy w państwo. Reguły ustala ten który jest silniejszy i robi co chce.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał:

Na emerytury ZUS rocznie wypierdala ponad 200 miliardów złotych, a nie ma tej kasy, demografia siadła i nie będzie poprawy, ponad 9-10 mln emerytów, w tym przywileje bandyckie. ZUS od dawna nie ma hajsu, dokłada się z budżetu ogromne pieniądze na zaspokojenie potrzeb emerytalnych. 

 

Ten kraj czeka zagłada i to nie jest żadne negatywne myślenie, tylko kurwa fakt, prognoza potwierdzona aktualnymi danymi :) 

 

ZUS to już nie jest nawet kolos na glinianych nogach, tylko instytut pod respiratorem. No ale skądś będzie trzeba wziąć kasę na emerytury państwowe. Przy takim niżu demograficznym, skąd ją wezmą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pillsxp napisał:

Kto tego Pinokia Morawieckiego wybrał na premiera? Bo ja to nie przypominam sobie bym na niego głosował.

Temu właśnie służą wszelakie rekonstrukcje rządu. Przed wyborami kreuje się trybunów ludowych. Gawiedź na nich głosuje. A potem wymienia się ich na wszelkiego rodzaju "specjalistów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Tyson napisał:

Jak widzę ile bulę podatków, a jakie dziadostwo otrzymuję w zamian w systemach: zdrowotnym, edukacji, sądowczniczym, w policji, armii etc., to scyzoryk sie w kieszeni otwiera

Mam dokładnie takie same odczucia. Nieraz mnie to zastanawiało. Co właściwie stoi na przeszkodzie, żeby "oderżnąć" organizację służby zdrowia, sądownictwa itd. od Niemców?  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stefan Batory napisał:

Co właściwie stoi na przeszkodzie, żeby "oderżnąć" organizację służby zdrowia, sądownictwa itd. od Niemców?  

W Niemczech reforma zdrowia ponad podziałami trwała 20 lat, u nas towarzystwo nigdy między sobą się nie dogada. 

 

Inna rzecz, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. PKB per capita w Niemczech 35,8 tysięcy Euro, w Polsce 12,4 tyś Euro. My na zdrowie wydajemy jakieś 6% PKB a oni ponad 11% a mają go 3 x większy..  A jak to mówią, choćbyś nie wiem jako kręcił, z gówna bicza nie ukręcisz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.